Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Skrypt do odchudzania plików SVG oraz do generowania rozwinięcia sfery
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Skrypt do odchudzania plików SVG oraz do generowania rozwinięcia sfery  (Przeczytany 2474 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 20.03.2018, 07:13:05 »

Witam, jakiś czas temu napisałem dwa skrypty w Pythonie - pierwszy umożliwiający odchudzenie pliku SVG poprzez wyrzucenie nadmiernych danych i drugi do rysowania siatki rozwinięcia powierzchni sfery. Ten pierwszy przydaje się, gdy zachodzi potrzeba umieszczenia pliku SVG na stronie internetowej, gdzie rozmiar ma duże znaczenie. Pierwszy skrypt opisałem nieco na mojej stronie www.obliczeniowo.com.pl//674 i tam też znajduje się link do GitHuba, gdzie kod skryptu się znajduje. Drugi zaś opisałem na stronie www.obliczeniowo.com.pl/945.

W celu uruchomienia skryptów konieczna jest obecność w systemie Pythona w wersji 3+. Pierwszy program tworzy zawsze kopię pliku svg, która zostaje odchudzona. Czasami zdarza się, że wygląd pliku po odchudzeniu może się różnić, dlatego warto sprawdzać wygląd pliku po jego odchudzaniu w przeglądarce.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Skrypt do odchudzania plików SVG oraz do generowania rozwinięcia sfery
Skocz do: