Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Edycja ramek do fotobudki  (Przeczytany 2261 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kuubek5
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

kuubek5


Zobacz profil
« : 16.03.2018, 11:24:15 »

Na samym początku chciałem się przywitać jako nowy użytkownik tego forum Mrugnięcie Witam wszystkich Chichot
Do tej pory nie miałem styczności z żadnym programem graficznym oprócz Painta. Jednakże teraz zamierzam zająć się wykonywaniem zdjęć za pomocą fotobudki (imprezy, wesela, urodziny itp.) Napotkałem na jeden problem. Wraz z urządzeniem dostałem gotowe ramki w które wklejane są zdjęcia robione przez fotobudkę i następnie drukowane. Nie mam pojęcia jak taką gotową ramkę przerobić ( do tej pory każda próba nawet wymazania, dodania jakiś napisów kończyła się rozjezdżaniem, może ma to powód w warstwach). Jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą to mogę podesłać ramkę o którą mi chodzi. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam Kuba Uśmiech

//be@: zmieniłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 06.04.2018, 04:30:00 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.03.2018, 13:30:25 »

A w jakim formacie jest ta ramka?
Musiałbyś ją tutaj zapodać, jeśli mamy pomóc
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.03.2018, 14:31:30 »

Odpowiedz jest prosta

Na czym polega zabawa z fotobudką? To bardzo proste – ustawiamy się przed automatem, wciskamy na ekranie dotykowym „start” i zaczyna się odliczanie. Aparat automatycznie wykonuje serię 4 zdjęć w odstępach 2-3sec. Od razu po skończonej sesji również w kilkanaście sekund zostaną wydrukowane nasze odbitki. Standardowo drukowane są w dwóch takich samych paskach o wymiarach 5x15cm.

http://www.fotobudka.net.pl/fotobudka/oprogramowanie/
Zapewnia autorskie oprogramowanie
dla Waszej fotobudki „uszyte na miarę”, z zestawem wymaganych funkcji i z pominięciem funkcji, które nie będą w Państwa rozwiązaniu wykorzystane, a które być może tylko zaburzają przejrzystość interfejsu i swobodę korzystania z aplikacji.

Pytanie było nie na to forum.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.04.2018, 04:09:14 »

Po wymianie pw okazało się, że ramki są w formacie BMP i przed eksportem nie mogą zawierać kanału alfa. Można je edytować w GIMP-ie, nie jest potrzebne żadne specjalne (i zresztą płatne) oprogramowanie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Edycja ramek do fotobudki
Skocz do: