Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Błąd przy wypełnianiu kolorem wielu warstw (Win XP)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Błąd przy wypełnianiu kolorem wielu warstw (Win XP)  (Przeczytany 1850 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
JestemRobotem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 10.03.2018, 01:04:27 »

Hej, od jakiegoś czasu zajmuję się gimpem, i wszystko było ok, aż do czasu ostatnich dwóch dni. Przy wypełnianiu kubełkiem 2 warstw pod rząd na czarno wyskakują mi takie okna. Wie ktoś, co powinienem zrobić (używam gimpa 2.8 i windowsa XP)? (Jeśli wrzuciłem temat do nieodpowiedniego działu, to proszę o przeniesienie)

http://prntscr.com/ip3ylv
http://prntscr.com/ip3ylv
« Ostatnia zmiana: 23.12.2021, 18:29:39 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.03.2018, 03:12:01 »

Wstawiłeś 2 identyczne odnośniki...
 Niestety niewiele można z tego komunikatu wywnioskować. Musiałbyś dokładnie opisać w jaki sposób to wypełniasz, czy jest aktywne jakieś zaznaczenie, czy na pewno wypełniana warstwa jest aktywna. A może przypadkiem masz aktywną maskę lub kanał? Szkoda, że nie dałeś zrzutu z całego okna programu z widocznym oknem warstw.
Spróbuj jeszcze zamiast używać kubełka, po prostu przeciągnąć kolor z przybornika i upuścić na obraz. Sama nie używam kubełka, bo tym sposobem jest szybciej i wygodniej
Zapisane
JestemRobotem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.03.2018, 13:50:58 »

Kurczę, myślałem, że wrzuciłem inne obrazki... dobra.
Ten 2 obrazek, błąd występuje kiedy próbuję zamalować warstwę67, a potem 68: http://prntscr.com/ip9n0f
Screen sprzed wypełniania kubełkiem. Dodam, że próbowałem stworzyć bardzo dużego gifa, obecnie mam około 100 warstw, nie wiem, może się od tego lagować? http://prntscr.com/ip9mk9

Jeśli to co wrzucam jest za mało do zdiagnozowania problemu, to mogę wrzucić cały plik.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.03.2018, 14:26:23 »

Na zrzucie wydaje się być wszystko w porządku. Lagować się może, zależy głównie od mocy procesora i od RAM-u. No i system też już warto by było wymienić na nowszy. W każdym razie pamiętam, że jak kiedyś miałam bardzo dużo warstw, to też GIMP trochę szalał, ale w nieco inny sposób i pomagał wtedy restart. Może faktycznie zapodaj tego XCF-a, sprawdzę u siebie czy też będzie z tym problem.

@Edycja:
Spróbuj jeszcze zmienić ustawienia kubełka na Tryb: Z tyłu i Uwzględniany obszar: Całe zaznaczenie, bo rozumiem, że chcesz wypełnić tylko ten przezroczysty obszar? Nie wiem czy to cokolwiek pomoże ale warto sprawdzić różne opcje.
« Ostatnia zmiana: 10.03.2018, 14:37:39 wysłane przez be@ » Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.03.2018, 14:44:52 »

To nie jest komunikat GIMP-a. To komunikat systemu dotyczący bibliotek C++. Poczytaj
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
JestemRobotem
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.03.2018, 15:06:23 »

Dzięki za podlinkowanie tematu. Na razie wydaje się, że mam ten sam błąd, i niebawem powinien się rozwiązać.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Błąd przy wypełnianiu kolorem wielu warstw (Win XP)
Skocz do: