Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zmniejszanie wymiarów ramki bez skalowania
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmniejszanie wymiarów ramki bez skalowania  (Przeczytany 1562 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 04.03.2018, 13:17:16 »

Hej, czy istnieje jakiś sposób na 'ściąganie' warstw do środka? Chodzi o to, że mamy np. ramkę 100px x 100px i chcę z niej wyciąć fragment, tak, aby fragmenty się ze sobą scaliły i powstała ramka o wymiarach 80x100. Wiem, że można to zrobić przez nieproporcjonalne skalowanie warstw, ale wtedy przy bardziej złożonych ramkach pixele się zniekształcają. Istnieje może jakiś sposób na to czy pozostaje mi rozkładanie elementów na warstwach?
« Ostatnia zmiana: 06.04.2018, 05:49:30 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04.03.2018, 13:21:03 »

Możesz zaznaczyć np. prawą połowę ramki, oderwać zaznaczenie i przesunąć w lewo o te 20 px
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 04.03.2018, 13:30:11 »

A co jeśli mam 3 ramki?  Zawstydzony Teoretycznie to działa, ale co jeśli mam więcej warstw? I chcę kilka warstw scalić? Łańcuchy działają tylko do przesuwania. :/
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.03.2018, 13:37:59 »

Wtedy prawdopodobnie potrzebny by był skrypt, który odrywa zaznaczenie na wszystkich warstwach, ale nie wiem, czy jest możliwe napisanie takiego skryptu. Normalnie GIMP nie pozwala oderwać zaznaczenia na innej warstwie, kiedy jedno jest już oderwane. Jeśli warstw jest niewiele, to można powtórzyć czynności na każdej z osobna
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 04.03.2018, 13:48:11 »

Chyba tylko to mi pozostaje. :/ W każdym razie dziękuję za pomoc, bo totalnie zapomniałam o czymś takim jak odrywanie warstw... Chichot Zostawiam nierozwiązane, bo a nuż ktoś zna jakiś sposób.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zmniejszanie wymiarów ramki bez skalowania
Skocz do: