Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Digital Painting: tutoriale dla początkujących?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Digital Painting: tutoriale dla początkujących?  (Przeczytany 2051 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Amiel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Amiel


Zobacz profil
« : 13.02.2018, 17:19:16 »

Witam was serdecznie , jak w temacie przyszło mi do głowy by zacząć się uczyć zarówno obróbki zdjęć jak i po prostu rysowania czegoś więcej niż bliżej nie określonych humanoidopodobnych choć nie bardzo form życia. Problem w tym że nie wiem za bardzo od czego zacząć , mam książkę o gimpie 2.8 z niej uczę się absolutnych podstaw jak również z różnego rodzaju filmów. Jednak digital painting ? widziałem wiele zaawansowanych w moim mniemaniu kursów ale nie znalazłem nic takiego jak jak narysować same podstawy i jak się poruszać między nimi , jak narysować np twarz aby wyglądała jak dajmy na przykład kobieta a nie freedy ktuger na którym użyto rozmazywania. Czy możecie polecić jakieś poradniki , książki, kursy ?

Dziękuję wam serdecznie za uwagę i pomoc
Amiel
« Ostatnia zmiana: 13.01.2019, 02:44:09 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.02.2018, 17:29:58 »

Na początek proponuję przejrzeć dział Digital Painting oraz kategorię: Szkoła rysowania
A jeśli poważnie myślisz o malarstwie cyfrowym, to przede wszystkim musisz się zaopatrzyć w tablet graficzny. Z tym, że najpierw proponowałabym zacząć od kartki i ołówka, bo jeśli nie będziesz umiał rysować na kartce, to w programie graficznym też nie narysujesz.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 13.02.2018, 20:27:41 »

Ja polecam w szczególności te tutki:
http://max3d.pl/tutoriale/297/art-tutorial-wersja-polska
http://max3d.pl/tutoriale/298/walka-z-walorem-tutorial-2d
Oprócz tego, tak jak napisała bea, po prostu ćwicz, czyli rysuj, maluj jak najwięcej Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 14.02.2018, 17:46:04 wysłane przez Hasia » Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Digital Painting: tutoriale dla początkujących?
Skocz do: