Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Po prośbie - Profil obiektywu dla Taty  (Przeczytany 3995 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 07.02.2018, 12:11:43 »

Witajcie.

Tata poprosił mnie abym mu pomógł z problemem - jest fotografem powiedziałbym półprofesjonalistą.
Aparat ma od kiedy za komuny zarobił sobie na niego zbierając jagody Uśmiech
Ad rem: Ma body Cannona D5 MKII, dokupił sobie do niego obiektyw Samyang 14mm 1:2,8 ED AS IF UMC.
Obiektyw ten jednak ma problemy z dystorsją i Tata postanowił "wyprostować" to w LR wersja 6.1.
Podobno da się wgrać tam profil obiektywu. Próbowałem od kilku dni googlować to, jednak wszystkie linki
prowadzą mnie zamiast do pliku, to do jakiejś strony w budowie. Może macie taki obiektyw i już takie działania
podejmowaliście, lub bardziej się interesujecie fotografią ode mnie i wiecie gdzie to na szybko znaleźć.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i poświęcony czas.
Parias.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.02.2018, 21:05:35 »

Radziłabym zapytać na forum fotograficznym albo napisać pw do użytkownika Zbyma72age
Zapisane
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07.02.2018, 22:07:12 »

Właśnie ja to już zupełnym "lajkonikiem" jestem w tej dziedzinie,
Myślałem, że ktoś tutaj, w dziale fotografia, będzie mi w stanie pomóc.
Nawet przeglądałem dział, gdzie użytkownicy chwalą się swoimi sprzętami.

No ale trudno...
Poczekam jeszcze może kilka dni, jak producent obiektywu się nie odezwie,
to może poszukam jakiegoś forum LR lub fotograficznego.

Dzięki w każdym razie.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.02.2018, 22:51:02 »

Tak, chwalili się dawno temu. Teraz większość for internetowych wymiera i tutaj też niestety pozostało niewielu aktywnych użytkowników. Wiem, że Zbyma72age na pewno się tym zajmuje i jeszcze tutaj zagląda, dlatego radziłam napisać do niego pw
Zapisane
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.02.2018, 11:38:46 »

Tak też wczoraj uczyniłem, dziękuję za pomoc.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
kusnik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

kusnik


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.05.2018, 09:08:36 »

Nie uważasz, że może warto byłoby podzielić się wiedzą w tym temacie? Temat nieadekwatny do forum, ale skoro już jest to niech pojawi się w nim rozwiązanie Twojego problemu.
Zapisane
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 07.05.2018, 09:39:12 »

Nie uważasz, że może warto byłoby podzielić się wiedzą w tym temacie? Temat nieadekwatny do forum, ale skoro już jest to niech pojawi się w nim rozwiązanie Twojego problemu.

Wujaszek, chyba opracował temat, podobnow w którymś z Lightroomów jest to już w standardzie. Udało mu się te ustawienia wyciągnąć, jak udam się do Taty aby mu to wgrać, to wtedy wrzucę tutaj ten plik. Na chwilę obecną jeszcze nie mam go w posiadaniu.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeFotografia i obróbka zdjęćWątek: Po prośbie - Profil obiektywu dla Taty
Skocz do: