Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Padający śnieg na ciemnym tle
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Padający śnieg na ciemnym tle  (Przeczytany 6444 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
19siwy20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

19siwy20


Zobacz profil
« : 17.12.2017, 18:02:21 »

Witam potrzebował bym pilnie jak w temacie padający śnieg na ciemnym tle. Chodzi dokładnie o coś jak tu https://www.gimpuj.info/index.php?topic=66137.0 tylko, że tłem jest ciemnoniebieski kolor. Próbowałem samemu ale nie potrafię 10 pkt. a pkt. 12 u mnie w ogóle w gimpie nie ma. Potrzebuję to wyświetlić na projektorze podczas występu. To sprawa pilna. Jak ktoś ma gotowe proszę o podesłanie albo wytłumaczenia jak to szybko zrobić.


« Ostatnia zmiana: 20.01.2018, 08:12:53 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.12.2017, 18:10:04 »

Robisz dokładnie wg tutoriala, tylko zamiast zdjęcia dajesz obrazek z tym ciemnym tłem.
Czego nie rozumiesz w pkt.10? Wszystko jest dokładnie wytłumaczone i pokazane na zrzutach, ale jak chcesz, mogę jeszcze wytłumaczyć przez TeamViewer lub Skype.
Pkt. 12 nie masz, bo zapewne nie zainstalowałeś potrzebnego skryptu. O instalacji skryptów jest mowa na samym początku poradnika. Trzeba czytać dokładnie i ze zrozumieniem. Niecierpliwy robi 2 razy (albo i więcej Język ). Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie próbuj tego robić na chybił trafił, tylko dopytaj
Zapisane
19siwy20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

19siwy20


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.12.2017, 19:39:11 »

Ok coś tam zrobiłem, ale nie jest to płynne. Zrobiłem wszystko według opisu. Chciałem tu to zamieścić ale mam plik 1024x768 i zajmuje 21 mega i nigdzie nie potrafię go wgrać żeby tu udostępnić.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.12.2017, 19:46:15 »

Wartość przesunięcia w tutorialu jest kompromisem pomiędzy płynnością animacji i wagą pliku. Jeśli chcesz, aby animacja była bardziej płynna, będziesz musiał zmniejszyć tę wartość np. do ok. 5 px. Problem z płynnością może również być winą przeglądarki obrazów, w której wyświetlasz animację.
Odnośnie dużej wagi pliku - zastosowałeś optymalizację?
Duże obrazki i animacje możesz wgrać na jakiś darmowy hosting lub dysk internetowy, np. Google Drive i podać tutaj odnośnik do pobrania
Ogólnie jeśli ma to być obraz o dużej rozdzielczości, to GIF nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej przygotować animację w formacie video.
Zapisane
19siwy20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

19siwy20


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18.12.2017, 18:20:39 »

No dokładnie w innym programie wszystko ok. Jest jeden mały ostatni problem, po wpisaniu odpowiedniej wartości Times gdy kończą się klatki jest taki widoczny przeskok. Jak zrobić żeby pętla była płynna bez widocznego końca??
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18.12.2017, 18:34:23 »

Może źle obliczyłeś to przesunięcie i brakuje Ci jednej klatki? Dokładnie wg tutoriala nie powinno tak być
Zapisane
19siwy20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

19siwy20


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 20.12.2017, 16:19:18 »

I ostatnie pytanie Uśmiech Czy można zmniejszyć ilość padającego śniegu?? Czy za to odpowiada wartość Gęstość pociągnięć: i 1 to najmniej?? Wielkie dzięki za pomoc.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 20.12.2017, 16:26:13 »

Obawiam się, że tak i 1 to najmniej. Jednak już dawno pisałam ten tutorial, więc dla pewności musiałabym sprawdzić, ale prawie na pewno zależy to od gęstości pociągnięć. Możesz nieco zmniejszyć płatki, wtedy optycznie powinna się zmniejszyć gęstość. Ew. jakiś własny pędzel przygotować.
Mogę później przetestować, czy da się z tym coś jeszcze zrobić, jeśli Ci zależy
Zapisane
19siwy20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

19siwy20


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.12.2017, 16:34:42 »

Wiesz co mi pasuje ale Panie, którym to robiłem...super aleeeee czy mogło by być mniej śniegu Chichot Kobiety zawsze niezadowolone Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 20.12.2017, 16:38:34 »

Jeszcze przyszło mi do głowy, że po desaturacji w pkt.5 można użyć krzywych kolorów i "zniknąć" najciemniejsze płatki.
Zapisane
19siwy20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

19siwy20


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 20.12.2017, 16:48:11 »

Czyli robię potem redukcje kolorów?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 20.12.2017, 16:53:52 »

Nie, to nie jest redukcja kolorów, tylko stopniowe przyciemnienie ciemniejszych tonów, tak aby najciemniejsze płatki całkiem zanikły, pośrednie zostały nieco przyciemnione (zależnie od jasności), a najjaśniejsze bez zmian.
Zapisane
19siwy20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

19siwy20


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 20.12.2017, 17:11:20 »

Ok będę szukać Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 20.12.2017, 17:17:59 »

Kolory -> Krzywe
Chociaż w sumie można też usunąć płatki w wybranym kolorze, np. właśnie poprzez ową redukcję lub zaznaczenie wg koloru, ale wydaje mi się, że krzywymi będzie to wyglądać lepiej
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Padający śnieg na ciemnym tle
Skocz do: