Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Konfiguracja eksportu z xcf do pdf
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Konfiguracja eksportu z xcf do pdf  (Przeczytany 4839 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 13.12.2017, 11:15:24 »

Witam wszystkich serdecznie

Mam mały problem. Stworzyłem pliki w gimpie i chciałbym je wydrukować ale wszędzie chcą ode mnie format pdf.
Przy eksporcie do pdf nie ma prawie żadnej konfiguracji - jedynie trzy opcje:

- Zastosowanie masek warstw przed zapisaniem
- Konwersja bitmap do grafiki wektorowej, jeśli to możliwe
- Pominięcie zerowych warstw i warstw o zerowym kryciu

Mam jedną warstwę o kryciu 10% i przy eksporcie zmienia mi ją i widać ją na 100%
Próbowałem zaznaczać już chyba wszystkie z tych "ptaszków"
Jak ugryźć temat? Dodam, że przy eksporcie do png i do jpg widać warstwę na 10%.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.12.2017, 11:23:15 »

Najsensowniej będzie zapisać sobie gdzieś osobno kopię tego XCF-a, a przed eksportem do PDF połączyć wszystkie warstwy, za wyjątkiem warstw tekstowych (jeśli takie są).
A do druku nie chcą tego w CMYK? I co to właściwie za grafika, bo jak chcą w PDF, to może chodzi im o wektory?
Zapisane
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.12.2017, 11:44:31 »

Wymyśliłem sobie dla rodziny na prezent domowe nalewki.
Chcę zrobić do tego takie etykietki - zawieszki, które potem do buteleczek przywiążę.
W zasadzie, jest tam część tekstowa i część graficzna, ale wymyśliłem sobie dla ułatwienia takie delikatny 10% pasek przez środek, który mi potem ma pomóc przy składaniu. Zawieszka przed złożeniem to taki pasek ok 5,5 cm (664 px) i na szerokość A4 dla ułatwienia. Jednak i grafikę i tekst mi wyświetla normalnie, a ten pasek daje mi na 100%. Albo zrezygnuje z paska, albo spróbuję coby mi to wydrukowali z PNG/JPG.
Kupiłem pod to specjalny papier 230g/m2 i chciałbym żeby to miało ręce i nogi. Za chwilę jak dopiję kawę, to się zbieram, aby przetestować jak to wyjdzie w druku.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.12.2017, 12:10:19 »

Jeśli pasek nie jest nałożony na tekst, to możesz zrobić tak, jak napisałam wcześniej. W innym wypadku musiałbyś spłaszczyć całość. Co do grafiki, to etykiety raczej powinny być w wektorach, chyba że użyłeś zdjęcia czy gotowego obrazka JPG/PNG... I jeśli do druku, to zapewne będą chcieli w CMYK lub sami przekonwertują, ale to może niekorzystnie wpłynąć na kolorystykę. W przypadku grafiki rastrowej trzeba też pamiętać o odpowiedniej rozdzielczości (300 DPI).
Generalnie GIMP niezbyt się nadaje do tworzenia grafik, które mają być drukowane.
Zapisane
Parias
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.12.2017, 12:15:03 »

To nie jest jakaś wielka ilość i druk profesjonalny, dopiero pierwsze przymiarki do czegoś.
W trochę tekstu, ornamenty i jedna mała graficzka w sumie głównie po to kupowałem specjalny papier,
by tego nie zadrukowywać bóg wie jak. A druk to taki po prostu kolorowy wydruk. Prawie ksero Uśmiech
Całość może zajmie 30% kartki, a może i nie. Jak wrócę to się najwyżej pochwalę czy wyszło mi to co chciałem.
Zapisane

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Konfiguracja eksportu z xcf do pdf
Skocz do: