Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [roz]Powielanie i łączenie na dół
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [roz]Powielanie i łączenie na dół  (Przeczytany 3344 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 05.12.2017, 16:50:35 »

Czy istnieje może skrypt, który powiela poprzednią warstwę i łączy ją z tę wyżej? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna za kod.
« Ostatnia zmiana: 07.12.2017, 14:07:05 wysłane przez dreamynatalie » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05.12.2017, 17:04:23 »

Nic mi o takim skrypcie nie wiadomo, ale tak po prawdzie, to nie do końca rozumiem, jakby to miało dokładnie wyglądać. Co oznacza "poprzednią warstwę"? Chcesz połączyć jakieś warstwy parami? Bo poprzednia to może być tylko jedna, przedostatnia warstwa, ale przecież do jednej nie potrzeba skryptu. Może więc chodzi o co drugą? Skąd program ma wiedzieć, które warstwy są "poprzednie"? Być może efekt, który potrzebujesz, da się uzyskać innym sposobem...
Ew. możesz poprosić Ziomioslawa o napisanie takiego skryptu, ale wtedy musisz dokładnie wytłumaczyć sposób jego działania.
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 06.12.2017, 22:51:16 »


Chodzi o to, że niektóre warstwy nie mają w 100% pokrytej danej warstwy, a tylko dodane elementy nadające ruch. Skrypt polegał by na powieleniu warstwy czerwonej i połączeniu z zieloną. I teraz warstwa zielona stałaby się tę "poprzednią" i ona by została powielona i połączona z następną itd....
Jestem amatorskim grafikiem, nie stać mnie na wykupienie napisania skryptu, dlatego przyszłam tu z nadzieją, że taki istnieje... Może teraz łatwiej będzie zrozumieć i a nuż taki skrypt istnieje...
« Ostatnia zmiana: 07.12.2017, 14:05:41 wysłane przez dreamynatalie » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.12.2017, 22:56:27 »

Ale gdzie tam jest jakaś warstwa czerwona i zielona?? Na zrzucie widzę tylko niebieską z odrobiną różowego, a z całą penością nie jestem daltonistką Język I co to są "niektóre gimpy"?? Zdziwienie Powtórz proszę
To co widać na warstwach ze screena jest efektem optymalizacji. Wystarczy użyć opcji: Filtry -> Animacja -> Deoptymalizuj
PS
Z tego co wiem, to Ziomioslaw pisze skrypty za free Mrugnięcie No chyba, żeby coś mu się teraz odmieniło Język

@Edycja:
Ups, teraz dopiero zwróciłam uwagę na tą cieniutką czerwoną i zieloną rameczkę. Wcześniej patrzyłam tylko na zawartość warstwy Duży uśmiech W każdym razie i tak deoptymalizacja załatwi sprawę. Żaden skrypt nie jest tu potrzebny Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 06.12.2017, 23:11:06 wysłane przez be@ » Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 07.12.2017, 14:06:52 »

O niektóre warstwy mi chodziło... Tak to jest jak się pisze posty po przebudzeniu. xDD
Ale dziękuję za pomoc, pomogło!  heart
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: [roz]Powielanie i łączenie na dół
Skocz do: