Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [roz]Overlay & Combine Background
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [roz]Overlay & Combine Background  (Przeczytany 1685 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 03.12.2017, 05:03:02 »

Cześć, jestem tu nowa. Wybaczcie, jeśli będę zielona w coś. Ale do rzeczy.
Ostatnim czasem postanowiłam zrobić sobie statyczną grafikę w gifem w tle. Miałam super plan, zrobiłam warstwę statyczną w jednym projekcie, później otworzyłam drugi projekt, wrzuciłam gifa, ustawiłam w miejscu docelowym i miałam cichą nadzieję, że przez deoptymalizację to się uda. Ale niestety, 'nie pykło'. Na forum na fb pewna osóbka napisała mi o skrypcie, który ułatwia kopiowanie tej warstwy na poszczególne warstwy gifa. Okej, znalazłam chyba ten skrypt, którego szukałam, czyli overlay background, a przynajmniej tak mi się wydaje, że to ten który szukałam *a któż to wie*. Aczkolwiek korzystałam stąd. Skrypt poprawnie zainstalowałam *chyba*, wnoszę to po tym, że coś się dzieje, nie to co trzeba - to fakt, ale jednak coś się dzieje. Mam GIMPa 2.0.

- - -
przed użyciem overlay;


po użyciu overlay'a (czyli praktycznie żadnej zmiany);


zaś po cofnięciu do stanu pierwotnego i użyciu combine (bo tenże skrypt także pobrałam i zainstalowałam) dzieje sie coś takiego;


Obrazki pomniejszyłam, bo rozjeżdżały forum, po kliknięciu w nie, będą normalnej wielkości.
Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 03.12.2017, 14:18:05 wysłane przez dreamynatalie » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.12.2017, 05:08:33 »

W tym przypadku należy użyć Overlay background. Warstwa, która ma być nałożona na klatki animacji (czyli tło z przezroczystym fragmentem, w którym będzie widać animację) musi znajdować się na samym dole stosu warstw. Po zastosowaniu skryptu trzeba jeszcze tę najniższą warstwę usunąć. Na zrzucie wygląda jakby to tło było jeszcze przesunięte względem obrazu. Sprawdź, czy warstwa po dodaniu znajduje się we właściwym miejscu, zanim użyjesz skryptu
Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 03.12.2017, 14:17:53 »

Dziękuję, działa! O to mi chodziło!
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [roz]Overlay & Combine Background
Skocz do: