Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Problem z działaniem skryptów Follow path
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Problem z działaniem skryptów Follow path  (Przeczytany 8981 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 18.11.2017, 19:42:04 »

Nie nie tylko wydaje mi się to dziwne bo Tools pojawia się tylko i wył. gdy chcemy coś zmodyfikować wzdłuż ścieżki. Inaczej to Tools jest po prostu nieaktywne. No musi być chociaż ścieżka wytyczona aby to Tools się pojawiło, tak jest u mnie.
Pamiętam, że jak instalowałem na innym dysku tak właśnie było, no a teraz tego Tools w żadnym razie nie mogę wywołać.
Te pliki .py znajdują się w folderze użytkownika.

Dziwne no niby prosta rzecz, a jaka zagadkowa.

Może w programie coś, jakieś ustawienie od tego jest nie tak jak powinno ? Albo czegoś jeszcze brakuje, może odpowiada za to brak zainstalowanego środowiska Pythona bo gdzieś o tym czytałem ? Chociaż nie język Python jest to jedna z opcji instalatora programu, także on jest.

No i ciekawa rzecz nam się zrobiła bo wziąłem i z powrotem zainstalowałem na innej partycji i tam wszystko jest w najlepszym porządeczku. Ale co chcę bardzo wyraźnie podkreślić to menu Tools pojawia się tylko i wyłącznie gdy chcemy jakiś obiekt poprowadzić wzdłuż ścieżki, wtedy się uaktywnia bo działa przecież na ścieżkach i tylko na nich. To dość oczywiste. Nie bardzo rozumiem więc tłumaczenia, iż jakoby tuż po rozpakowaniu pojawiło się z PPM tamże.
Żeby ułatwić zrozumienie o czym mówię podaję link: klik
« Ostatnia zmiana: 18.11.2017, 20:13:30 wysłane przez Fantasta » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 18.11.2017, 20:12:59 »

Tzn. ścieżkę stworzyłam, bo przecież inaczej nie mogłabym w nią kliknąć PPM w oknie ścieżek. Ale nic poza tym nie robiłam.
Jeśli chodzi o Pythona, to w GIMP 2.8 jest instalowany automatycznie. Ja nie instalowałam go dodatkowo dla GIMP-a. Instalowałam tylko jakąś tam wersję (w sumie mam v.24, 25, 26 i 27 Duży uśmiech ) do Inkscape, ale nie wiem, czy to by mogło mieć wpływ...
A może w Preferencje -> Katalogi masz niewłaściwą ścieżkę do pluginów? Trzeba tam wskazać folder plug-ins z katalogu użytkownika
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 18.11.2017, 20:18:11 »

No ale to zagadka dlaczego to u mnie na dysku systemowym te skrypty robią takie fochy a na innym nie ? Przecież mamy chyba identyczną sytuację ?

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 18.11.2017, 20:19:46 »

A sprawdzałeś tą ścieżkę dla wtyczek w preferencjach, kiedy GIMP był zainstalowany w domyślnej lokalizacji?
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 18.11.2017, 20:25:11 »

Ale co niby miałem tam sprawdzać ?
W Preferencjach po rozwinięciu tam drzewka Katalogi jest pokazane gdzie powinny znajdować się i gdzie znajdują się poszczególne elementy i dodatki programu. I takiej pozycji de facto Ścieżki tam nie ma w ogóle.

Ale w sumie to nie wiem o co Ci chodzi ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 18.11.2017, 20:34:43 »

O to mi chodziło:



Nie miałam na myśli pozycji "ścieżki" tylko czy w katalogu dla wtyczek jest podana prawidłowa ścieżka do folderu plug-ins w katalogu użytkownika :p
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 18.11.2017, 20:47:04 »

Tak dla folderu użytkownika jest taka sama zawsze, co innego dla Program Files to zmienia się w zależności gdzie instalujemy program i to dość oczywiste.

A czy w ogóle to plug-ins jest tym prawidłowym folderem gdzie to powinno być umieszczone ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 18.11.2017, 20:47:37 »

Tak
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 18.11.2017, 21:04:46 »

No to już dziwne bo wszystko sprowadza się do prostego pytania dlaczego to u mnie to Tools nie działa na dysku C ?

Może trzeba wypakować je gdzieś indziej i przerzucić dalej na prawach Administratora do Program Files, tego nie robiłem ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 18.11.2017, 21:07:59 »

Można spróbować.
Ano dziwna sprawa...
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 18.11.2017, 21:14:20 »

Tylko dodam, że ta odmowa dostępu, o której wspominałem nie jest z poziomu systemu tylko archiwizera, tam pojawia się coś takiego: can not open output file. I koniec. To nie jest komunikat systemowy, także wątpię czy podwyższone prawa coś dadzą.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 18.11.2017, 21:18:48 »

Tak, to normalne. Trzeba wypakować do innej lokalizacji i dopiero wtedy przenieść do folderu systemowego. Wtedy wyskoczy komunikat, żeby podać uprawnienia administratora. Jeśli jesteś na koncie administratora, to wystarczy potwierdzić. Nie wiem jak to wygląda z konta zwykłego użytkownika, bo nie używam
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 552
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 19.11.2017, 00:22:10 »

Myślę że najlepszym rozwiązaniem było zajrzeć na stronę autora wtyczki arakne-follow-path5
http://www.arakne.es/en/author/admin/page/3/
na której jest podane jak zainstalować.
Spróbowałem i zainstalowałem w GIMP 2.8.22 działa poprawnie.

Follow-path Śledź ścieżkę zawiera teraz opcję odwzorowania wartości na współrzędną Y (pionową), przy której warstwa jest przenoszona. Pierwsza wartość jest stosowana do dolnej wartości Y (najniższa ścieżka), a druga do najwyższego punktu ścieżki i pozwala uzyskać efekty perspektywy, skopiowane warstwy są ponownie uporządkowane, tak aby miały wartość Y na dole są mniejsze i większe z przodu .


gimpfu3.py
Ta nowa wersja gimpfu dodaje trzy nowe obiekty i kilka dodatkowych opcji, które pomogą w zaprojektowaniu interfejsu.

https://www.youtube.com/watch?v=N0QU-vUda84

W swoich wtyczkach mam już wersję gimpfu.py co nie koliduje.

Pozdrawiam
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 19.11.2017, 11:36:18 »

Miałem rację, przyznanie pełnych praw tym plikom do lokalizacji na dysku C pomogło. I teraz menu Tools jest już widoczne na ścieżkach z PPM, przeinstalowałem program oczywiście z powrotem na C. Sprawdziłem działa no i o to właśnie chodziło. Mrugnięcie Uśmiech

No ale ciekawe dlaczego to zapewne w jednym przypadku nie trzeba tych praw nadawać, a w moim tak, nie wiem ? Widocznie u mnie są większe restrykcje zabezpieczeń no wszak to jest folder systemowy.

Także dziękuję wszystkim za wszelkie próby pomocy, fakt może trochę mozolne ale warto było pogłówkować prawda.  angel
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Problem z działaniem skryptów Follow path
Skocz do: