Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Problem z działaniem skryptów Follow path
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Problem z działaniem skryptów Follow path  (Przeczytany 8979 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 17.11.2017, 20:02:01 »

Witam. Poruszałem już kiedyś podobny temat na tym forum. A problem w pewnym sensie powraca.

Chodzi o dodatkowe skrypty w programie GIMP czyli pewne dwa skrypty typu Follow path. Mam problem z prawidłowym działaniem tych skryptów w programie. GIMP jest zainstalowany w folderze domyślnym. I teraz w zależności od tego gdzie przenoszę te wypakowane pliki skryptów także zgodnie z tym co sam program sugeruje w swym podmenu Preferencje > Wtyczki i o ile to w ogóle o wtyczki chodzi a nie coś innego ? Jeśli kopiuję pliki do:  C:\Program Files\GIMP 2\lib\gimp\2.0\plug-ins to jest odmowa dostępu w ogóle, a jeśli zaś do: C:\Users\User\.gimp-2.8\plug-ins to z kolei po restarcie nawet programu nigdzie z żadnych opcjach czy żadnym menu nie widzę opcji tych skryptów. Oczywiście wiem i zdaję sobie sprawę, że cała operacja działa wyłącznie na ścieżkach dla danego obiektu czy warstwy.

O co tutaj chodzi, czy popełniam gdzieś błąd, czy czegoś nie dostrzegam może?
« Ostatnia zmiana: 20.12.2017, 20:45:31 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.11.2017, 20:04:29 »

To w końcu są to skrypty czy pluginy? Jakie mają rozszerzenie: SCM, EXE, PY?
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.11.2017, 20:13:29 »

W tym rzecz, że pojęcia nie mam, podobno są to skrypty właśnie chyba od Pythona bo mają rozszerzenie *.py czy też również .pyc.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.11.2017, 20:18:07 »

Jeśli .py, to trzeba wrzucić do folderu plug-ins.
Mogę sprawdzić je u siebie, jeśli podasz odnośnik do pobrania
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17.11.2017, 20:41:07 »

Oczywiście podam oto on: klik

Ciekawe tylko dodam, że jeśli GIMP jest u mnie zainstalowany w folderze innym niż domyślny owe skrypty działają.
Pojawia się natomiast wtedy inny błąd a raczej seria błędów w inicjacji samego programu, ale to już pewnie inna beczka.

A więc wypadałoby zapytać również bo szczerze powiedziawszy to nie wiem - gdzie powinno się prawidłowo instalować program, ale tak w domyśle by wraz z wszelkimi innymi modyfikacjami działał potem poprawnie ? Praktyka pokazuje, że nie zawsze tak jest że tylko w domyślnym.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 17.11.2017, 20:50:02 »

Czyli masz zainstalowane dwie wersje GIMP-a, jedną w folderze domyślnym a drugą gdzie indziej?
Powinno działać na zainstalowanym w folderze domyślnym. Jeśli nie działa, to możliwe, że masz coś namieszane przez te różne instalacje. Zaraz sprawdzę czy u mnie działa. Mam GIMP-a w lokalizacji domyślnej i nie miałam takich problemów z wtyczkami PY
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 17.11.2017, 20:53:35 »

Nie nie skądże tego nie napisałem że dwie, mam zawsze jedną wersję, obecnie w C:\Program Files\Gimp 2.  Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17.11.2017, 20:54:59 »

U mnie działa, z tym że nie ma tych dodatków w menu Filtry, tylko w menu Tools, po kliknięciu PPM na ścieżkę w oknie ścieżek

Jeśli miałeś wcześniej w innym miejscu, to może niedokładnie oczyściłeś system z pozostałości po tamtej wersji. Zazwyczaj właśnie niedokładna deinstalacja jest przyczyną takich problemów
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 17.11.2017, 21:29:37 »

Właśnie to menu Tools powinno się pojawić w zakładce Ścieżek, a go nie ma.
Cóż od  czasu do czasu czyszczę system, ale spróbuję raz jeszcze po deinstalacji programu.

Skoro u Ciebie działa to u mnie też musi.

Bo np. GAP, który również mam czy inne dodatki nie powinny na to wpływać tak ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 17.11.2017, 21:34:11 »

Nie, ja też mam GAP i mnóstwo innych dodatków.
Odinstaluj GIMP-a, a następnie używając wyszukiwarki, znajdź i usuń wszystkie pliki i foldery związane z GIMP-em. Także ten z katalogu użytkownika. Stracisz wszystkie znajdujące się tam rzeczy, więc jeśli masz tam coś potrzebnego, to sobie wcześniej przekopiuj na inną partycję. Na koniec przeczyść rejestr np. CCleanerem lub podobnym, zrestartuj system i dopiero wtedy zainstaluj GIMP ponownie
Czasem zamiast pełnej reinstalacji wystarczy usunąć folder GIMP-a z katalogu użytkownika, więc na początek możesz spróbować tej opcji
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 18.11.2017, 17:02:20 »

A więc przeczyszczone, zrestartowane i zainstalowane na nowo lecz o dziwo niestety jak przypuszczałem nic się nie zmieniło, menu Tools się nie pojawia w PPM na Ścieżkach.
Są dokładnie te same objawy, o których pisałem w poście #1, tam odmowa dostępu w Program Files. Co to za dziwna odmowa ? Wrzuciłem też do folderu użytkownika no ale nic, żadnych efektów. To zaczyna już być męczące i dziwne.  Zły

Cóż bez tych skryptów też da się żyć, ale w sumie mi na nich zależy bo dają świetne, niepowtarzalne efekty.

To może napisz jak Ty to robisz, ale tak krok po kroku skoro Tobie działa bo może gdzieś po drodze jednak pobłądziłem ?
Podaj też może przykład na jakiejś edycji obrazka w GIMP bo bez tego ten dodatek po prostu nie zadziała. Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 18.11.2017, 17:09:57 »

Ja zwyczajnie wrzuciłam rozpakowane pliki bezpośrednio do folderu plug-ins w katalogu użytkownika.
Do folderu instalacyjnego nigdy nie wrzucam, gdyż takie dodatki przepadają przy każdym uaktualnieniu GIMP-a. Odmowa dostępu wynika z tego, że jest to folder systemowy, więc można tam wrzucać pliki tylko jako administrator.
Co do działania, to nie sprawdzałam. Sprawdziłam tylko czy wtyczki pojawiają się w menu. Nie testowałam, bo nawet nie wiem co one mają robić. Podałeś mi bezpośredni odnośnik do pobrania, nie do strony z opisem, więc nic nie wiem o ich przeznaczeniu ani sposobie użycia.
Nie korzystam ze ścieżek w GIMP-ie, bo od tego mam Inkscape, w którym praca ze ścieżkami jest znacznie łatwiejsza i wygodniejsza. Możliwości też jest znacznie więcej
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 18.11.2017, 19:15:08 »

Czyli wrzuciłaś do plugins i od razu widzisz to Tools z PPM na Ścieżki bez robienia czegokolwiek w GIMP-ie ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 18.11.2017, 19:20:08 »

Tak
Możemy ew. jeszcze połączyć się przez TeamViewer, to bym zobaczyła, co tam jest namieszane, ale nie wiem, czy będę potrafiła pomóc
Zapisane
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Problem z działaniem skryptów Follow path
Skocz do: