Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wycinanie włochatego obiektu ze zdjęcia
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wycinanie włochatego obiektu ze zdjęcia  (Przeczytany 2275 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Z Maylandu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Z Maylandu


Zobacz profil
« : 15.11.2017, 01:54:14 »

Witam,
mam na imię Artur. Jest to moje drugie podejście do GIMPa, nieudane. Przyznam się na wstępie, że nigdy dotąd nie używałem żadnego edytora zdjęć. To cud, że w dzisiejszych czasach używam cyfrówki, a nie analoga Mrugnięcie Jednak powoli, bo powoli, ale również i ja ulegam udogodnieniom naszych czasów.

Przyszedł czas na zabawę (celowo użyłem tego słowa) z edytorem zdjęć. Padło na GIMPa. Jako totalny laik widzę ogrom możliwości jakie daje ten program. Niestety ogrom tych możliwości mnie przerósł. Zobaczcie co udało mi się uzyskać. Efekt mojej pracy jest tak mierny, że aż wstyd pokazywać go publicznie. Poniżej załączyłem dwa zdjęcia. Przed i po obróbce w GIMPIE. Moim celem było przedstawienie zdjęcia kota na jednolitym czarnym tle. Wyszło mi to mizernie. Proszę Was pomóżcie ogarnąć mi ten temat.

Pozdrawiam,
Artur

//be@: Zmieniłam tytuł. Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3



* 25a.JPG (33.86 KB, 600x400 - wyświetlony 234 razy.)

* 25aa.JPG (30.48 KB, 600x400 - wyświetlony 240 razy.)
« Ostatnia zmiana: 20.12.2017, 20:47:19 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.11.2017, 02:01:56 »

Wycięcie czyli tzw. szparowanie tego typu obiektu (nieostre kontury, puchata sierść) jest jednym z najtrudniejszych zadań dla grafika, więc nic dziwnego, że początkującej osobie wyszedł taki efekt.
Polecam tutoriale:
https://www.youtube.com/watch?v=kvth8kKr2nQ cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=C0NurryCN0A cz.2
https://www.youtube.com/watch?v=XOnA7fJXj9s

Lepiej jednak zaczynać od łatwiejszych rzeczy, a dopiero po nabraniu wprawy brać się za wycinanie takich trudnych obiektów Mrugnięcie
Zapisane
Z Maylandu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Z Maylandu


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.11.2017, 02:10:59 »

To nie obiekt, to mój kotek Mrugnięcie

Dzięki za tutoriale.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.11.2017, 02:21:28 »

Kotek jest przecudny i do schrupania, ale może być też obiektem na zdjęciu Mrugnięcie
Zapisane
Z Maylandu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Z Maylandu


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.11.2017, 02:34:11 »

be@, to o kotku i obiekcie to był taki żarcik Mrugnięcie
Doradź mi proszę czy próbować swoich sił w wersji 2.6 (tak jak w tutorialach, do których linki mi podesłałaś), czy też pracować na wersji 2.8, tj. tej. którą mam aktualnie na kompie.

be@, łabędź - kobra - gratuluję pomysłu. Rewelacja.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15.11.2017, 02:37:50 »

Jeśli chodzi o te tutoriale, to akurat nie powinno być różnic pomiędzy wersją 2.6 a 2.8 i wg mnie możesz spokojnie używać najnowszej wersji. Gdyby jednak coś tam się różniło, to zawsze możesz dopytać na forum.
A tak po prawdzie, to do obróbki zdjęć najlepsza jest wersja 2.9, z uwagi na obsługę większej liczby kolorów. Jest to wersja niestabilna, ale nie zauważyłam, by sprawiała problemy. Może niedługo pojawi się 2.10 Mrugnięcie
Zapisane
Z Maylandu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Z Maylandu


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15.11.2017, 02:47:01 »

be@, a jest jakiś sposób na zautomatyzowanie takich prac. Pytam, bo obiekt-kotek ma wiele zdjęć Mrugnięcie


* 26.JPG (33.39 KB, 600x400 - wyświetlony 146 razy.)

* 27.JPG (28.98 KB, 600x400 - wyświetlony 189 razy.)

* 29.JPG (27.26 KB, 600x400 - wyświetlony 180 razy.)

* 32.JPG (26.91 KB, 600x400 - wyświetlony 175 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 15.11.2017, 02:53:12 »

Nie wydaje mi się, aby można to było zautomatyzować. Chyba, że da się jakoś przyciemnić tło manipulując krzywymi kolorów, jeśli kolorystyka na pozostałych fotkach jest taka sama i zostały zrobione przy takim samym oświetleniu na tym samym tle. Wtedy można zastosować ustawienie krzywych do wielu zdjęć jednocześnie. Jednak nie liczyłabym na to zbytnio...
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wycinanie włochatego obiektu ze zdjęcia
Skocz do: