Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wsadowe przetwarzanie plików  (Przeczytany 2154 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
skullman
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

skullman


Zobacz profil
« : 12.10.2017, 00:24:02 »

Jestem tu nowy więc witam wszystkich użytkowników.

Mam taki problem, powiedzmy, że mam 70 plików poklatkowych i na pierwszym robię sobie efekt filt-shift. Operacja zabiera kilka minut a do tego dokładne nałożenie rozmycia ręcznie dla wszystkich zdjęć jest problematyczne więc mam takie pytanie, czy jest jakiś dodatek, plugin albo jakiś inny sposób aby zastosować te wszystkie operacje w identyczny sposób do pozostałych plików.
« Ostatnia zmiana: 20.02.2018, 13:33:30 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.10.2017, 00:28:32 »

Sprawdź G'MIC (pozwala zastosować wybrany filtr na wielu warstwach jednocześnie) albo BIMP (można zastosować wybrany filtr do wielu obrazów jednocześnie)
Zapisane
skullman
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

skullman


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.10.2017, 22:01:33 »

Prawie o to mi chodziło, jeśli nie chcesz dodawać warstw to OK. Przejrzałem "dodatkowe procedury gimp" i nie znalazłem dodawania warstwy. A potrzebuję zrobić następujący szereg operacji:
Dodać pustą warstwę
Dodać maskę
Resztę to mogę choćby w Mogrify zrobić wsadowo ale tak czy owak dzięki, będę dalej szukał za czymś użytecznym.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.10.2017, 22:37:41 »

A to nic nie wspominałeś o dodawaniu warstwy i maski. Może spróbuj poprosić Ziomioslawa o skrypt? Tylko musiałbyś wtedy dokładnie opisać wszystkie czynności, które mają zostać wykonane. Jeśli chcesz tylko ten efekt tilt-shift, to może nawet są gotowe skrypty.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Wsadowe przetwarzanie plików
Skocz do: