Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWątek: Sztuczki wspomagające twórcze myślenie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sztuczki wspomagające twórcze myślenie  (Przeczytany 6694 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 18.04.2017, 23:55:55 »

Natknęłam się dziś przypadkiem na taki artykuł: http://coaching.focus.pl/zycie/trening-kreatywnoci-poznaj-5-trikw-ktre-wspomagaj-twrcze-mylenie-894 - może warto wypróbować, chociaż pkt.5 jest powszechnie znany. 2,3 i 4 chętnie sama przetestuję, bo nigdy o tym nie słyszałam.

Z innych, które gdzieś tam kiedyś wyczytałam, pomocne może być (przynajmniej w niektórych sytuacjach): żucie gumy i aromat rozmarynu. Jedno i drugie bardziej na pamięć i koncentrację, ale te też pomagają podczas tworzenia (zwłaszcza koncentracja).

Możecie potraktować ten wpis jedynie jako ciekawostkę, ale żaden z tych sposobów nie jest szkodliwy (chyba, że ktoś ma alergię na rozmaryn czy składniki gumy do żucia), kosztowny ani uciążliwy, to może ktoś się skusi na testowanie Mrugnięcie

Jeśli znacie jeszcze jakieś sposoby, to podzielcie się w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 19.04.2017, 00:23:58 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.04.2017, 16:37:36 »

Na pewno nie pomaga zarywanie nocek Uśmiech

Opisany artykuł już samym tytułem wzbudza mój sceptycyzm, bo widzę słowa "coaching" i czasopismo "focus" (to, że są razem, akurat nie jest dziwnym). Całość podpada więc pod "pop-naukę".

Jak podobno mówił Picasso "inspiracja istnieje, ale musi zastać Cię przy pracy", dlatego wydaje mi się, że próbowanie zrobienia tej grafiki, z różnym podejściem w końcu da jakiś efekt.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.09.2017, 21:13:17 »

https://www.facebook.com/czujeszTO/videos/772940349497230/ - dobry sposób na ćwiczenie kreatywności Mrugnięcie
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.12.2017, 13:22:13 »

E tam @Ziomoslaw przesadzasz  Uśmiech

Jak się zmarszczy czoło, da się głośniej muzykę to faktycznie jakoś tak lepiej. Ja np. najbardziej kreatywny jestem przed spaniem a z rana to nic nie jestem w stanie wymyślić.

Jeżeli miałbym coś dodać to to, że samo myślenie nie wystarczy. Zdarzało mi się tak, że długo nad czymś myślałem, potem zdecydowałem się to wypróbować i się okazywało, że pomysł jednak nie był tak dobry jak się wydawało. Strzelanie ślepakami czyli próbowanie nawet głupich pomysłów najlepiej się sprawdza bo w końcu się do czegoś dojdzie Uśmiech
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.12.2017, 21:28:36 »

Jak już wstaniesz, to sprawdzaj swoją kreatywność!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.01.2019, 16:56:29 »

@Jaslodowy - a co to jest?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.01.2019, 17:33:24 »

@Jaslodowy - a co to jest?

ASMR na które powołał się nasz świętej pamięci spamer, to zjawisko w którym odczuwamy jakieś dźwięki jako przyjemne, na tyle, aby czuć mrowienie itp. Zrobiła się z tego mała nisza, np. na jubie gdzie, przyznam ładne dziewczyny, szepcą i dotykają różnych powierzchni dla pobudzenia uszów swoich widzów.

Wątpliwe, aby miało to jakiś autentyczny wpływ na kreatywność, jeśli już to raczej pomaga raczej moment wyciszenia, co polecam.
« Ostatnia zmiana: 12.01.2019, 06:58:59 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWątek: Sztuczki wspomagające twórcze myślenie
Skocz do: