Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rysunki Kretki :)  (Przeczytany 11870 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kretka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Kretka


Zobacz profil
« : 07.02.2017, 13:55:47 »

Witam wszystkich! Na forum jestem nowa ale z gimpem pracuje już ladnych kilka lat Uśmiech Chociaż już od jakiegoś czasu brakuje mi w nim pewnych opcji i coraz bardziej doskwierwją mi jego ograniczenia to z sentymentu nie potrafie przerzucić się na żaden inny Uśmiech 2 Oto kilka moich prac, ostatnio prężnie zabrałam się za rysowanie więc pewnie niedługo ich przybędzie. Zapraszam do oglądania!  (część z nich to wipy obrazków nad którymi wlasnie pracuje)






Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.02.2017, 14:02:54 »

Ciekawe prace, najbardziej podoba mi się ta w odcieniach szarości, zwłaszcza jej oczy. Trochę szkoda, że sprawiają wrażenie niedokończonych.
Zapisane
Kretka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Kretka


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07.02.2017, 14:05:57 »

Tak to prawda, jak mam pomysł na nowy art to często na szybko kończe ten, nad którym obecnie pracuje i przeskakuje do nowego :p
Obecnie pracuje nad tym, żeby wyzbyć się tego śpieszenia się i powolutku dopieszczam te prace Uśmiech
Zapisane
kusnik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

kusnik


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.05.2018, 07:52:37 »

Nie rozumiem takiego podejścia. Moim zdaniem w ten sposób ewidentnie działasz na swoją niekorzyść.
Zapisane
Gimper65
Pod nadzorem

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Gimper65


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20.12.2019, 08:18:35 »

ciekawe, najbardziej podoba mi się ten "witrażowy" rysunek
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.07.2023, 17:50:24 »

Przepraszam, czy takie prace powstają w gimpie? Nie wyobrażam sobie możliwości zrobienia czegoś takiego. Robią plakaty dla mojej szkoły i jakieś prywatne zdjęcia i ich korekty. Ale aby stworzyć coś takiego, to nie mam pojęcia jak można zrobić. Wszystko jest przepiękne.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.07.2023, 18:13:40 »

Tak, powstają w GIMP-ie, ale trzeba po prostu umieć malować. Jeśli potrafisz namalować coś takiego na papierze, to w GIMP-ie też możesz. To tylko kolejne narzędzie, a co w nim stworzysz, zależy głównie od twoich zdolności i umiejętności. Oczywiście stricte do malowania są też lepsze narzędzia, ale żaden program nie namaluje za ciebie, chyba że poprosisz sztuczną inteligencję Język
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 31.07.2023, 13:45:05 »

Ale jak, na kartce ręka trzyma kredkę czy ołówek. A tutaj całą myszkę, to wydaje się zupełnie inne niż takie ręczne. Czy działa na tej samej zasadzie? Dla mnie nie do wyobrażenia są takie parce aby potrafić w gimpie. To trzeba mieć talent i dobrą rękę do tego.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 31.07.2023, 14:12:00 »

Raczej nikt nie używa myszki do malowania (zdarzają się przypadki takich mistrzów, ale rzadko). Zazwyczaj używa się tabletu graficznego z rysikiem Mrugnięcie Jeśli rysujesz tradycyjnie, to najłatwiej będzie użyć tabletu z wyświetlaczem (jest niestety droższy), aczkolwiek mnóstwo osób radzi sobie dobrze ze zwykłym
Zapisane
renata96
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 41
Galeria Użytkownika

renata96


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01.08.2023, 13:44:54 »

To by całkiem sporo wyjaśniało. Bo myszką wydaje mi się coś takiego bardzo trudne co do precyzji.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Rysunki Kretki :)
Skocz do: