Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Słaba rozdzielczość zeskanowanego stempla - pdf do png
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Słaba rozdzielczość zeskanowanego stempla - pdf do png  (Przeczytany 4170 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Amaze
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

Amaze


Zobacz profil
« : 06.02.2017, 20:52:20 »

Dzień Dobry

Mam pewien problem. W formie papierowej i pdf mam tysiące zeskanowanych stron dokumentacji. Problem polega na tym, że do całości dokumentacji muszę dodać jeszcze ileś różnego rodzaju stempli (pieczątek). Oczywiście nie chcę jak robot stemplować ręcznie i potem na nowo skanować, tylko chcę dodawać do pdfów stemple danych pieczątek (usunąłem tło itp).

Z pdfu, wyeksportowałem daną stronę ze stemplami, do pliku zdjęciowego - eksport w rozdzielczości 96 dpi. Tylko przy tej rozdzielczości, jak wklejam stempel do strony z pdfem, to ma identyczny rozmiar z oryginalnym stemplem. Niestety już przy delikatnym powiększeniu widać różnicę pomiędzy oryginalnym stemplem a wklejonym - zamieszczam zdjęcie. (po prawej stempel oyginalny, po lewej - wklejony - od razu widać różnicę w jakości).

I nie wiem co zrobić, bo jak eksportuje plik z większą rozdzielczością, to wtedy stempel wklejony do dokumentacji zeskanowanej w pdf, jest większy od oryginalnego.

A korzystam z programu pdf, który ma opcję wstawiania hurtowo stempli, czy znaków wodnych po wskazaniu mu obrazu...

Czy Gimp może mi tu jakoś pomóc?


* sss.jpg (94.47 KB, 1342x319 - wyświetlony 361 razy.)
« Ostatnia zmiana: 04.04.2017, 08:09:07 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.02.2017, 20:59:25 »

A w jakiej rozdzielczości jest ten dokument? Stempel powinien być w tej samej rozdzielczości, co reszta dokumentu.
Zapisane
Amaze
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

Amaze


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.02.2017, 21:23:28 »

Skany w pfdie były robione w rozdzielczości 300 dpi
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.02.2017, 21:26:14 »

W takim razie stempel też powinien być zeskanowany w 300 DPI i trzeba uważać, aby podczas obróbki tej rozdzielczości nie zmienić. GIMP zdaje się, że nie zapisuje rozdzielczości domyślnie, trzeba tę opcję zaznaczyć podczas eksportu do PNG.
Zapisane
Amaze
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

Amaze


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.02.2017, 21:35:34 »

Ale jak eksportuję w 300 dpi to potem po wklejeniu do pdfa, stempel jest znacznie większy od oryginalnego. Proszę zobaczyć załącznik.


* x.jpg (79.79 KB, 1016x367 - wyświetlony 335 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06.02.2017, 21:40:30 »

Jak to możliwe, jeśli był zeskanowany z takiego samego dokumentu w tej samej rozdzielczości? Coś chyba musiało się pomieszać z tym DPI? W takim razie może spróbuj go tylko zeskalować do właściwych rozmiarów, a DPI zostawić bez zmian.
A dokument do którego wklejasz stempel na 100% ma 300 DPI?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 06.02.2017, 23:01:18 »

Ale jak eksportuję w 300 dpi to potem po wklejeniu do pdfa, stempel jest znacznie większy od oryginalnego. Proszę zobaczyć załącznik.

A to nie jest raczej dobry wymiar, może przeglądasz tego PDF-a w 50% powiększeniu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Słaba rozdzielczość zeskanowanego stempla - pdf do png
Skocz do: