Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.4.0 - RC1  (Przeczytany 2647 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 21.08.2007, 09:27:52 »

Następne stabilne wydanie GIMPa zostało zamknięte. Deweloperzy stworzyli pierwszą wersję kandydująca GIMPa 2.4. Oznacza to zakończenie cyklu rozwojowego nowego GIMPa. Wszystkie nowe narzędzia oraz zmiany zostały zakończone, a API zostało zamrożone. Wydanie to ma na celu znalezienie błędów w kodzie, naprawę ich oraz dokonanie ostatnich kosmetycznych poprawek.

Jeśli chcesz pomóc w testowaniu tej wersji kandydującej możesz pobrać kod źródłowy z serwera ftp lub downloadu forum(jesto dostępna również binarka dla Windows). Przeczytaj również uwagi apropo wersji rozwojowej.

Jeśli chcesz używać wydania niestabilnego, proszę przeczytaj uwagi apropo wersji rozwojowej.

Lista zmian:
  • udoskonalenie plug-inu do drukowania
  • zakończono zmiany w zarządzaniu kolorami
  • dodano możliwość zachowania opcji JPEG podczas edycji plików, a następnie użycie ich podczas zapisu
  • dalsze udoskonalenia zaznaczenia prostokątnego
  • dodano widżet wyboru profilu koloru
  • poprawiono jakość wyświetlania powiększonych obrazów

Zdajemy sobie sprawe, że tłumaczenie listy nie jest najlepszej jakości więc prosimy o poprawki Uśmiech


Przepraszam za obsuwę z newsem, ale jak część osób wie miałem mały wypadek więc nie byłem w stanie dodać go wcześniej Uśmiech

PS: Sven Neumann - koordynator projeku i główny deweloper w sobotę ożenił się Mrugnięcie
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.08.2007, 09:34:16 »

Właśnie sobie testuję tę wersję. Póki co jest spoko, fajne ikonki. Trochę nieprzyzwyczajony jestem do układu, który jest trochę inny niż w 2.2, ale niedługo się przyzwyczaję mam nadzieję.

Gratulujemy Svenowi Język
Zapisane

ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 21.08.2007, 10:06:04 »

Wszystko spoko, tylko jak niestabilna wersje przystało, wyłącza się w najmniej odpowiednim momencie Uśmiech I nie wiem czy zrobią to w stabilnej wersji, albo czy nie mogę tego znaleźć, a mianowicie opcja przełączenia na jedno okno, mi naprawdę wygodniej pracowało (może bardziej "używało GIMPa", żeby sie niektórzy nie czepiali Uśmiech ) by sie na jednym oknie.
Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #3 : 21.08.2007, 10:13:54 »

Ehh, pod winshitem to leci splesz. Wczytuje sobir fonty etc. i koniec... Płacz A 2.3 działało Smutny.
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.08.2007, 15:33:36 »

O, trzeba zassać Uśmiech
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 24.08.2007, 20:57:43 »

Testuje go już od dłuższego czasu i myślę, że ogólnie wypada dobrze. Jednak jest taki jeden wkurzający błąd u mnie. Kidy zmniejszam obraz do 67% to nagle mi wyskakuje dobrze nam znany raport o błędach, po czym GIMP się wyłącza. Właśnie z tej przyczyny chyba zmienię go na wersję 2.2, ale zobaczę co będzie po ponownej instalacji 2.4.
EDIT:
Niestety nie pomogło, a jest jeszcze gorzej. Jak tylko włączam GIMPa to po kilku sekundach wyskakuje mi ten raport o błędach.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.08.2007, 21:03:50 »

Jednak zamiast 2.4 musiałem zainstalować 2.3.18, bo tylko ta wersja była w paczce deb, a z wersją 2.4 muszę niestety poczekać aż gtk+ >= 2.10.13 wejdzie do repo albo musiałbym instalnąć rozwojową wersje Ubuntu. Skompilować też jakoś się da, ale wtedy trzeba walczyć z zależnościami i w efekcie można stracić system. Póki co - 2.3.18 :/
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomKonkursy (Moderator: Hasia)Wątek: GIMP 2.4.0 - RC1
Skocz do: