Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Działanie narzędzia rozmywanie/wyostrzanie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Działanie narzędzia rozmywanie/wyostrzanie  (Przeczytany 4106 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 17.01.2017, 22:31:19 »

Zastanawiam się czy u mnie to narzędzie działa prawidłowo, ponieważ nawet przy ustawieniu maksymalnego tempa, rozmywa tylko do pewnego momentu, a po ok. 7 pociągnięciach pędzlem przestaje. Nagrałam filmik, na którym porównuję działanie tego narzędzia w GIMP-ie z działaniem analogicznego w Kricie. W Kricie każde kolejne pociągnięcie pędzlem powoduje większe rozmycie i tak w nieskończoność. W GIMP-ie pomimo zmiany pędzla czy nawet chwilowego przełączenia na inne narzędzie rozmycie po określonej liczbie pociągnięć po prostu nie działa. Nic się nie dzieje. Sprawdzałam nawet na bardzo dużym powiększeniu i wyraźnie widać, że w GIMP-ie nic się nie zmienia przy dalszym rozmywaniu, a w Kricie każde pociągnięcie nadal zwiększa stopień rozmycia.
Filmik: https://www.dropbox.com/s/7gezsoysfphikll/Animacja%202017-01-17%2022_13_47.wmv?dl=0 - w pierwszej połowie GIMP, w drugiej Krita.
Czy u Was też działa to w ten sposób?

@Edycja:
Sprawdziłam jeszcze w GIMP 2.9.5 portable i tam rozmycie jest bardziej intensywne, ale też nie rozmywa się bez końca. Najlepiej widać to na powiększeniu 1000%
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017, 16:22:37 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.01.2017, 16:11:52 »

To ciekawe, u mnie działa jak na tej Twojej Krincie. Z tego co jednak wyklikałem, wynikałoby, że sporo zależy od współczynnika tempo.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.01.2017, 17:38:31 »

Sprawdzałeś na Windows czy pod Linuksem? I końcowy efekt wyglądał tak jak w Kricie?
Jak widać na filmie, tempo mam ustawione na 100. Większego już się ustawić nie da. Jeśli ustawię mniejsze, to po prostu stopień rozmycia będzie mniejszy, więc tych pociągnięć będzie siłą rzeczy więcej, ale ostatecznie i tak zatrzyma się w tym samym punkcie i już bardziej nie rozmyje.
« Ostatnia zmiana: 18.01.2017, 17:53:26 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 18.01.2017, 18:40:25 »

Mam tak jak bea. Podobny efekt jak w kricie uzyskałam narzędziem do rozsmarowywania na bardzo małym tempie i miękkim, dużym pędzlem.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18.01.2017, 18:49:52 »

Hasia - dzięki Chichot Już myślałam, że mam jakieś zwidy Język
Tylko teraz pytanie, czy to powinno w ten sposób działać i czy działa tak tylko na Windows, a np. na Linuksie jest OK? Ciekawa sprawa także z tym, że efekt rozmywania tym narzędziem z tymi samymi ustawieniami na v. 2.9 jest inny, mocniejszy niż na v. 2.8
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 19.01.2017, 16:18:29 »

u mnie na pingwinie jest tak samo jak u Ciebie @bea Smutny próbowałam też poeksperymentować, ale zawsze efekt jest ten sam. Wersja gimpa 2.8.18
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19.01.2017, 21:48:10 »

@Rejke - dziękuję za odpowiedź Uśmiech A wczoraj właśnie wspominałam, że coś ostatnio nie zaglądasz na forum.
Czyli wygląda, że tak to po prostu działa i nie jest żadnym błędem. Pozostaje się z tym pogodzić albo korzystać ze sposobu przedstawionego przez Hasię.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 20.01.2017, 10:25:53 »

ano nie zaglądam, przepraszam Smutny
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Działanie narzędzia rozmywanie/wyostrzanie
Skocz do: