Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach  (Przeczytany 14746 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 24.11.2016, 23:31:28 »

Jeśli zadałeś ostatnio, to faktycznie poczekasz, bo nie wiem kiedy mi wróci FB. Ale normalnie jest na bieżąco.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 25.11.2016, 06:01:01 »

Jeśli czegoś nie zrozumiałeś w moim opisie z użyciem skryptów, to wystarczyło napisać, a wytłumaczyłabym dokładniej. Chociaż naprawdę jest to bardzo proste. Czasami osobie, która ma już sporą wprawę i doświadczenie, trudno jest spojrzeć z punktu widzenia osoby początkującej. Coś, co mi wydaje się proste i zrozumiałe, dla kogoś niedoświadczonego może być zawiłe, dlatego konieczny jest dialog. Napisz, co konkretnie jest dla Ciebie niejasne w tamtej wypowiedzi i postaram się wytłumaczyć lepiej.
 A jeśli chodzi o FB, to ja bym chętnie odpowiadała na bieżąco, ale Ziomioslaw zagarnął go dla siebie i nie mam tam dostępu Język
Faktycznie, gdyby to była grupa, to każdy kto chce, mógłby bez problemu dołączyć i odpisywać. A tak, to ta strona właściwie niczemu nie służy i nic dziwnego, że tak rzadko ktokolwiek tam zagląda. Do tego na forum mamy do niej odnośnik, ale znajduje się on w tym beznadziejnym pseudorotatorze, więc nikt go nie zauważa.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 25.11.2016, 20:47:58 »

Cytuj
A jeśli chodzi o FB, to ja bym chętnie odpowiadała na bieżąco, ale Ziomioslaw zagarnął go dla siebie i nie mam tam dostępu

Przecież chciałem Cię mianować adminem!
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 25.11.2016, 21:38:36 »

co konkretnie jest dla Ciebie niejasne w tamtej wypowiedzi i postaram się wytłumaczyć lepiej.
Jak bym coś z tego zrozumiał ... szczerze nawet nie próbowałem
« Ostatnia zmiana: 25.11.2016, 21:52:35 wysłane przez Max » Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 25.11.2016, 21:59:44 »

O rany  - co się tu dzieje? zrobiłem dość spory wpis i skasowało i to nie pierwszy raz... no poprawcie to bo tak się nie da... Nikt po3 razy tego samego pisał nie będzie...
może niech be@ założy grupę... doda nas jako adminów - dodam też może z kilkanaście osób zainteresowanych fotografią i dam polubienie itp... coś się ruszy... ludzie powoli zapominają o GIMPIE. A powinien hulać jak przeciąg. Być na każdym kompie, tylko trzeba pamiętać że normali ludzie nie rozumieją co to skrypty jeśli już to " z krypty" - jak opowieści... Mrugnięcie
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 25.11.2016, 22:15:26 »

Cytuj
W skrypcie znajdziecie Dwie funkcje:
Pierwsza- kombajnów tło , podkłada tlo Randki pod widoczne warstwy.
Druga - Nakładka tła nakłada obraz na Randki widoczne warstwy.
Skrypt znajdziecie Filtry-> Animacja. Działa poprawnie w GIMPie 2.6.x
Co? jakie animacje? o co chodzi? Randki? Może trochę wyrosłem ale żeby tak zmienić znaczenie? Co to warstwy z corela i adobe wiem...  nawet używam , podręcznik do fotoszopa jest całkiem zgrabny, ma ponad 600 stron - gimp kiedyś działał bardzo podobnie i w większości dalej tak jest. Tyle że ostatnio pojawiło się trochę nowych narzędzi i procedur z kosmosu programistów i przestały być zrozumiałe - nie wiadomo czemu mają służyć... może jakby ktoś był łaskaw je jakoś sensownie przetłumaczyć... wiem że jest roboty - ale nadawanie filtrom nazw gimp-cośytam-cośtam-coś... jest lekkim przegięciem , no jakby nie było wiadomo że gimp... Takich parę uwag do najnowszej wersji mi się nasunęło. Wybaczcie... Uśmiech
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 25.11.2016, 22:29:29 »

Cytuj
Skrypt Randki warstwy zrobić rozmiaru obrazů (wszystkie warstwy do rozmiaru obrazu)
zapisz iść zrobić FOLDERU skryptów, odświeżyć Skrypt (Filtry> Script-Fu> Skrypty odswież) i mozna pójść znaleźć Warstwy-> Wszystkie warstwy do rozmiaru obrazu. Pracuje w RGB, skali Bu szarości i indeksowane Wyjście Output Obrazów.
Bardzo Pomocny Przy zabawie z APNG.

Chciałbym to zrozumieć , ale nawet wujek google używa lepszej polszczyzny... choć "Kali" to nadal u niego dość powszednia cecha...  O tych Fu , skryptach czy cośtam  - potykam się i nie bardzo wiem do czego jest... a instrukcje tłumaczone przez wuja google są jasne jak drut kolczasty... Niby mają coś automatyzować? Ale co i jak - no programistę anglojęzycznego trzeba by zainstalować w kompie na stałe... Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 26.11.2016, 05:56:54 »

Ale skąd to wziąłeś? Myślałam, że chodzi o mój post, a to nie wiem w ogóle co to jest. Nigdy tego tekstu nie widziałam...
Ja tylko napisałam, żeby zainstalować sobie 2 skrypty i ich użyć. Jeśli nie wiesz jak ich użyć, to chętnie wytłumaczę:
Skrypty należy pobrać i po rozpakowaniu (jeśli są spakowane) pliki SCM wrzucić do folderu scripts w katalogu użytkownika. Ścieżka na Windows 7: C:\Users\nazwa użytkownika\.gimp-2.8\scripts.
Overlay background:
1. Znak wodny na przezroczystym tle dodajesz jako nową warstwę i umieszczasz dokładnie w wybranym miejscu. (zakładam, że masz już otwarte wszystkie fotki jako warstwy)
2. Warstwę ze znakiem wodnym umieszczasz na samym dole stosu warstw
3. Stosujesz filtr: Animacja -> Overlay background
4. Usuwasz zbędną już warstwę ze znakiem wodnym
I to cała filozofia.

script-fu-save-layers-to-PNG:
1. Zapisujesz obraz jako XCF w wybranej lokalizacji
2. Wybierasz z menu: Script-Gacek -> Save all layers to PNG
Wszystkie warstwy zostaną zapisane do osobnych plików w lokalizacji, w której wcześniej zapisałeś XCF

Mam nadzieję, że ten opis jest zrozumiały. Nie wiem skąd wziąłeś tamten bełkot.

Przecież chciałem Cię mianować adminem!
Jakim adminem? Powtórz proszę Gdzie, kiedy? Zdziwienie
« Ostatnia zmiana: 26.11.2016, 06:38:12 wysłane przez be@ » Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 27.11.2016, 18:22:45 »

Ale skąd to wziąłeś?

Z linku jaki zamieściłaś...

Chociaż ja bym sobie otworzyła fotki jako warstwy, nałożyła znak za pomocą Overlay background i z

Drugi post kol. POGO w piuerwszym podobnym językiem pisze o jakichś kombajnach... randki z kombajnami były zbyt abstrakcyjne to nawet nie cytowałem... Chichot

Cytuj
Skrypty należy pobrać i po rozpakowaniu (jeśli są spakowane) pliki SCM wrzucić do folderu scripts w katalogu użytkownika. Ścieżka na Windows 7: C:\Users\nazwa użytkownika\.gimp-2.8\scripts.
Skąd pobrać?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 27.11.2016, 18:27:06 »

Cytuj
script-fu-save-layers-to-PNG:
1. Zapisujesz obraz jako XCF w wybranej lokalizacji
2. Wybierasz z menu: Script-Gacek -> Save all layers to PNG
Wszystkie warstwy zostaną zapisane do osobnych plików w lokalizacji, w której wcześniej zapisałeś XCF

Co tu script fu?

Ale skąd to wziąłeś?

Z linku jaki zamieściłaś...

Chociaż ja bym sobie otworzyła fotki jako warstwy, nałożyła znak za pomocą Overlay background i z

Drugi post kol. POGO w piuerwszym podobnym językiem pisze o jakichś kombajnach... randki z kombajnami były zbyt abstrakcyjne to nawet nie cytowałem... Chichot

Cytuj
Skrypty należy pobrać i po rozpakowaniu (jeśli są spakowane) pliki SCM wrzucić do folderu scripts w katalogu użytkownika. Ścieżka na Windows 7: C:\Users\nazwa użytkownika\.gimp-2.8\scripts.
Skąd pobrać?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 27.11.2016, 18:28:37 »

Cytuj
script-fu-save-layers-to-PNG:
1. Zapisujesz obraz jako XCF w wybranej lokalizacji

Co tu script fu? Jaki obraz zapisuję jako XCF? W jakim celu?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 27.11.2016, 18:36:06 »

W zamieszczonym przeze mnie odnośniku Overlay background nic takiego nie widzę. Link prowadzi do posta użytkownika POGO, a sam skrypt jest do pobrania w załączniku tego posta.
Chyba, że tłumaczyłeś sobie translatorem treść skryptu, ale to nie wiem po co.
script-fu-save-layers-to-PNG - to po prostu nazwa skryptu.
@Edycja:
Wciąż coś dopisujesz jak już wysłałam odpowiedź.
Obraz, który masz otwarty z tymi warstwami do zapisania.
Wiesz co? Najlepiej to jakbym wytłumaczyła przez TeamViewer lub Skype, bo widzę, że się nie dogadamy.
@Edycja2:
A script-fu, to chyba jakiś język programowania, w którym pisane są skrypty. Dokładnie nie wiem, bo nigdy mi ta wiedza nie była potrzebna do szczęścia.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 27.11.2016, 18:39:14 »

sg-combine-bg_1_1.zip - to ten załącznik?
Faktycznie to było tłumaczenie - tak mam ustawione ża automat tłumaczy jak zobaczy obcy język... nie zauważyłem , nie przyszło mi do głowy że na polskim forum będzie coś tłumaczone...
« Ostatnia zmiana: 27.11.2016, 18:51:24 wysłane przez Max » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 27.11.2016, 18:45:29 »

Tak, to ten załącznik.
A treść skryptu jest wyraźnie oddzielona od treści posta, znajduje się w znacznikach code.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach
Skocz do: