Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach  (Przeczytany 14799 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« : 23.11.2016, 00:10:21 »

Witam , kiedyś w GIMP można było użyć narzędzia w którym wskazywało się folder ze zdjęciami , albo zanaczało xx zdjęć i dodawało się do nich seryjnie znak wodny i można było je ponownie zapisać w nowym folderze...
Nie pamiętam już , ale chyba trzeba było coś doinstaloać? Ktoś pomoże?
I jezzce jedno, jak można zmienić "skórkę" z błękitu na szary?
« Ostatnia zmiana: 05.12.2016, 22:12:50 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.11.2016, 01:45:13 »

Możliwe, że chodziło o wtyczkę BIMP do przetwarzania wsadowego fotografii.
Chociaż ja bym sobie otworzyła fotki jako warstwy, nałożyła znak za pomocą Overlay background i zapisała każdą warstwę do osobnego pliku używając skryptu: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,34874.0.html
Poradnik na temat zmiany skórki: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56815.0.html
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.11.2016, 11:29:40 »

Dziękuję! Tak , właśnie o BIMP mi chodziło. Troszkę się zmienił ale działa jak przedtem.
A gdzie można zmienić format zapisu? Na png. Moze w "8. Inne procedury GIMP"
« Ostatnia zmiana: 23.11.2016, 11:41:51 wysłane przez Max » Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.11.2016, 11:43:44 »

Gdzieś można o nich poczytać? Przepraszam jeśli marudzę ale jeszcze się słabo orientuję...
Aha, poradnik odnośnie skórek - nieaktualny - linki nie działają - nic dziwnego - 4 lata to sporo...
Przepraszam że jeszcze raz ale coś dziwnego się tu dzieje - posty w edycji są obcinane...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.11.2016, 11:56:24 »

Szczerze mówiąc, to słabo się orientuję jeśli chodzi o ten BIMP. Właściwie go nie używam. Przed chwilą uruchomiłam i też nie mam pojęcia, gdzie ten format zapisu zmienić. Ja do wsadowego przetwarzania używam XnView.
A jeśli chodzi o skórki, to sposób zmiany jest opisany, a samych skórek chyba trzeba sobie poszukać we własnym zakresie.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.11.2016, 13:04:32 »

Nie wiem czy tak naprawdę chodzi o skórki - bo konkretnie chciałbym zmienić kolory na np. takie jak ma to forum , a tymczasem zmienia się tylko tło pod zdjęciem , którego zwykle nie widać... bo zdjęcie powiększone jest...
A opis opisem - co z niego jak link do programiku instalującego skórki nie istnieje... A bez programu można sobie te skórki... Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.11.2016, 13:09:50 »

To najwyraźniej właśnie chodzi o skórki, bo zmiana koloru tła wewnątrz okna nie wymaga instalowania motywów. Skórki zmieniają wygląd całego interfejsu, nie tylko kolor wyściółki płótna.
Może ktoś się odezwie w tym wątku z poradnikiem. Ja tu niestety nie pomogę.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.11.2016, 12:02:04 »

Coś cienko tutaj z frekwencją i aktywnością, może warto by uruchomić stronę - grupę na fejsie? Bo na tekiej frekwencji i aktualności postów porad forum szybko zemrze a szkoda by było... A tak by trochę rozruszało i forum i może nawet starszych użytkowników. Co Ty na to ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.11.2016, 12:06:23 »

Przecież od dawna mamy stronę na fb: https://www.facebook.com/gimpuj.info/, ale tam frekwencja jest taka sama jak i tutaj Język
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24.11.2016, 18:13:08 »

NIe widziałem tej strony - szukałem GIMP i nie znalazłem - widać wyszukiwarka nie wie że gimpuj i GIMP to to samo...
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24.11.2016, 18:25:04 »

Strona stroną , ale tu potrzebna jest grupa publiczna - w której jak na forum można zadać pytanie , uzyskać poradę... wiem że dublowanie - ale porada może być odsyłaczem do forum... Prawda?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 24.11.2016, 18:38:00 »

Swoją drogą - zapomniałem dodać że zadać pytanie i uzyskać odpowiedź normalną a nie jak w tych animacjach czy cośtam czego mógłbym użyć zamiast BIMP co polecałaś - toż to jakieś "badziewie informatyczne" - nawet czytać się tego nie da...  Język
A gimp miał być alternatywą dla normalnych ludzi , a robi się cora mniej czytelny wypełniony infobełkotem którego zrozumieć się nie da! Jeszcze kilka lat temu szło zrozumieć co jaka wtyczka robi, teraz np. te inne cósie mające zamiast prostej nazwy polskiej - 3-6 członową angielską... horror!
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24.11.2016, 20:22:32 »

Strona stroną , ale tu potrzebna jest grupa publiczna - w której jak na forum można zadać pytanie , uzyskać poradę... wiem że dublowanie - ale porada może być odsyłaczem do forum... Prawda?

Strona która podała Ci Bea jest publiczna i można na niej zadawać pytania.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 24.11.2016, 22:26:52 »

Strona stroną , ale tu potrzebna jest grupa publiczna - w której jak na forum można zadać pytanie , uzyskać poradę... wiem że dublowanie - ale porada może być odsyłaczem do forum... Prawda?

Strona która podała Ci Bea jest publiczna i można na niej zadawać pytania.

Tiaaa... można , zadałem i to dwa razy , se poczeka na moderację... natępne kilka godzin, może dni?
Pogratulować!
Zapisane
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach
Skocz do: