Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach
Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach  (Przeczytany 14800 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« : 23.11.2016, 00:10:21 »

Witam , kiedyś w GIMP można było użyć narzędzia w którym wskazywało się folder ze zdjęciami , albo zanaczało xx zdjęć i dodawało się do nich seryjnie znak wodny i można było je ponownie zapisać w nowym folderze...
Nie pamiętam już , ale chyba trzeba było coś doinstaloać? Ktoś pomoże?
I jezzce jedno, jak można zmienić "skórkę" z błękitu na szary?
« Ostatnia zmiana: 05.12.2016, 22:12:50 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.11.2016, 01:45:13 »

Możliwe, że chodziło o wtyczkę BIMP do przetwarzania wsadowego fotografii.
Chociaż ja bym sobie otworzyła fotki jako warstwy, nałożyła znak za pomocą Overlay background i zapisała każdą warstwę do osobnego pliku używając skryptu: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,34874.0.html
Poradnik na temat zmiany skórki: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56815.0.html
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.11.2016, 11:29:40 »

Dziękuję! Tak , właśnie o BIMP mi chodziło. Troszkę się zmienił ale działa jak przedtem.
A gdzie można zmienić format zapisu? Na png. Moze w "8. Inne procedury GIMP"
« Ostatnia zmiana: 23.11.2016, 11:41:51 wysłane przez Max » Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.11.2016, 11:43:44 »

Gdzieś można o nich poczytać? Przepraszam jeśli marudzę ale jeszcze się słabo orientuję...
Aha, poradnik odnośnie skórek - nieaktualny - linki nie działają - nic dziwnego - 4 lata to sporo...
Przepraszam że jeszcze raz ale coś dziwnego się tu dzieje - posty w edycji są obcinane...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.11.2016, 11:56:24 »

Szczerze mówiąc, to słabo się orientuję jeśli chodzi o ten BIMP. Właściwie go nie używam. Przed chwilą uruchomiłam i też nie mam pojęcia, gdzie ten format zapisu zmienić. Ja do wsadowego przetwarzania używam XnView.
A jeśli chodzi o skórki, to sposób zmiany jest opisany, a samych skórek chyba trzeba sobie poszukać we własnym zakresie.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.11.2016, 13:04:32 »

Nie wiem czy tak naprawdę chodzi o skórki - bo konkretnie chciałbym zmienić kolory na np. takie jak ma to forum , a tymczasem zmienia się tylko tło pod zdjęciem , którego zwykle nie widać... bo zdjęcie powiększone jest...
A opis opisem - co z niego jak link do programiku instalującego skórki nie istnieje... A bez programu można sobie te skórki... Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.11.2016, 13:09:50 »

To najwyraźniej właśnie chodzi o skórki, bo zmiana koloru tła wewnątrz okna nie wymaga instalowania motywów. Skórki zmieniają wygląd całego interfejsu, nie tylko kolor wyściółki płótna.
Może ktoś się odezwie w tym wątku z poradnikiem. Ja tu niestety nie pomogę.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.11.2016, 12:02:04 »

Coś cienko tutaj z frekwencją i aktywnością, może warto by uruchomić stronę - grupę na fejsie? Bo na tekiej frekwencji i aktualności postów porad forum szybko zemrze a szkoda by było... A tak by trochę rozruszało i forum i może nawet starszych użytkowników. Co Ty na to ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.11.2016, 12:06:23 »

Przecież od dawna mamy stronę na fb: https://www.facebook.com/gimpuj.info/, ale tam frekwencja jest taka sama jak i tutaj Język
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24.11.2016, 18:13:08 »

NIe widziałem tej strony - szukałem GIMP i nie znalazłem - widać wyszukiwarka nie wie że gimpuj i GIMP to to samo...
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24.11.2016, 18:25:04 »

Strona stroną , ale tu potrzebna jest grupa publiczna - w której jak na forum można zadać pytanie , uzyskać poradę... wiem że dublowanie - ale porada może być odsyłaczem do forum... Prawda?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 24.11.2016, 18:38:00 »

Swoją drogą - zapomniałem dodać że zadać pytanie i uzyskać odpowiedź normalną a nie jak w tych animacjach czy cośtam czego mógłbym użyć zamiast BIMP co polecałaś - toż to jakieś "badziewie informatyczne" - nawet czytać się tego nie da...  Język
A gimp miał być alternatywą dla normalnych ludzi , a robi się cora mniej czytelny wypełniony infobełkotem którego zrozumieć się nie da! Jeszcze kilka lat temu szło zrozumieć co jaka wtyczka robi, teraz np. te inne cósie mające zamiast prostej nazwy polskiej - 3-6 członową angielską... horror!
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24.11.2016, 20:22:32 »

Strona stroną , ale tu potrzebna jest grupa publiczna - w której jak na forum można zadać pytanie , uzyskać poradę... wiem że dublowanie - ale porada może być odsyłaczem do forum... Prawda?

Strona która podała Ci Bea jest publiczna i można na niej zadawać pytania.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 24.11.2016, 22:26:52 »

Strona stroną , ale tu potrzebna jest grupa publiczna - w której jak na forum można zadać pytanie , uzyskać poradę... wiem że dublowanie - ale porada może być odsyłaczem do forum... Prawda?

Strona która podała Ci Bea jest publiczna i można na niej zadawać pytania.

Tiaaa... można , zadałem i to dwa razy , se poczeka na moderację... natępne kilka godzin, może dni?
Pogratulować!
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 25.11.2016, 00:31:28 »

Jeśli zadałeś ostatnio, to faktycznie poczekasz, bo nie wiem kiedy mi wróci FB. Ale normalnie jest na bieżąco.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 25.11.2016, 07:01:01 »

Jeśli czegoś nie zrozumiałeś w moim opisie z użyciem skryptów, to wystarczyło napisać, a wytłumaczyłabym dokładniej. Chociaż naprawdę jest to bardzo proste. Czasami osobie, która ma już sporą wprawę i doświadczenie, trudno jest spojrzeć z punktu widzenia osoby początkującej. Coś, co mi wydaje się proste i zrozumiałe, dla kogoś niedoświadczonego może być zawiłe, dlatego konieczny jest dialog. Napisz, co konkretnie jest dla Ciebie niejasne w tamtej wypowiedzi i postaram się wytłumaczyć lepiej.
 A jeśli chodzi o FB, to ja bym chętnie odpowiadała na bieżąco, ale Ziomioslaw zagarnął go dla siebie i nie mam tam dostępu Język
Faktycznie, gdyby to była grupa, to każdy kto chce, mógłby bez problemu dołączyć i odpisywać. A tak, to ta strona właściwie niczemu nie służy i nic dziwnego, że tak rzadko ktokolwiek tam zagląda. Do tego na forum mamy do niej odnośnik, ale znajduje się on w tym beznadziejnym pseudorotatorze, więc nikt go nie zauważa.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 25.11.2016, 21:47:58 »

Cytuj
A jeśli chodzi o FB, to ja bym chętnie odpowiadała na bieżąco, ale Ziomioslaw zagarnął go dla siebie i nie mam tam dostępu

Przecież chciałem Cię mianować adminem!
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 25.11.2016, 22:38:36 »

co konkretnie jest dla Ciebie niejasne w tamtej wypowiedzi i postaram się wytłumaczyć lepiej.
Jak bym coś z tego zrozumiał ... szczerze nawet nie próbowałem
« Ostatnia zmiana: 25.11.2016, 22:52:35 wysłane przez Max » Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 25.11.2016, 22:59:44 »

O rany  - co się tu dzieje? zrobiłem dość spory wpis i skasowało i to nie pierwszy raz... no poprawcie to bo tak się nie da... Nikt po3 razy tego samego pisał nie będzie...
może niech be@ założy grupę... doda nas jako adminów - dodam też może z kilkanaście osób zainteresowanych fotografią i dam polubienie itp... coś się ruszy... ludzie powoli zapominają o GIMPIE. A powinien hulać jak przeciąg. Być na każdym kompie, tylko trzeba pamiętać że normali ludzie nie rozumieją co to skrypty jeśli już to " z krypty" - jak opowieści... Mrugnięcie
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 25.11.2016, 23:15:26 »

Cytuj
W skrypcie znajdziecie Dwie funkcje:
Pierwsza- kombajnów tło , podkłada tlo Randki pod widoczne warstwy.
Druga - Nakładka tła nakłada obraz na Randki widoczne warstwy.
Skrypt znajdziecie Filtry-> Animacja. Działa poprawnie w GIMPie 2.6.x
Co? jakie animacje? o co chodzi? Randki? Może trochę wyrosłem ale żeby tak zmienić znaczenie? Co to warstwy z corela i adobe wiem...  nawet używam , podręcznik do fotoszopa jest całkiem zgrabny, ma ponad 600 stron - gimp kiedyś działał bardzo podobnie i w większości dalej tak jest. Tyle że ostatnio pojawiło się trochę nowych narzędzi i procedur z kosmosu programistów i przestały być zrozumiałe - nie wiadomo czemu mają służyć... może jakby ktoś był łaskaw je jakoś sensownie przetłumaczyć... wiem że jest roboty - ale nadawanie filtrom nazw gimp-cośytam-cośtam-coś... jest lekkim przegięciem , no jakby nie było wiadomo że gimp... Takich parę uwag do najnowszej wersji mi się nasunęło. Wybaczcie... Uśmiech
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 25.11.2016, 23:29:29 »

Cytuj
Skrypt Randki warstwy zrobić rozmiaru obrazů (wszystkie warstwy do rozmiaru obrazu)
zapisz iść zrobić FOLDERU skryptów, odświeżyć Skrypt (Filtry> Script-Fu> Skrypty odswież) i mozna pójść znaleźć Warstwy-> Wszystkie warstwy do rozmiaru obrazu. Pracuje w RGB, skali Bu szarości i indeksowane Wyjście Output Obrazów.
Bardzo Pomocny Przy zabawie z APNG.

Chciałbym to zrozumieć , ale nawet wujek google używa lepszej polszczyzny... choć "Kali" to nadal u niego dość powszednia cecha...  O tych Fu , skryptach czy cośtam  - potykam się i nie bardzo wiem do czego jest... a instrukcje tłumaczone przez wuja google są jasne jak drut kolczasty... Niby mają coś automatyzować? Ale co i jak - no programistę anglojęzycznego trzeba by zainstalować w kompie na stałe... Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 26.11.2016, 06:56:54 »

Ale skąd to wziąłeś? Myślałam, że chodzi o mój post, a to nie wiem w ogóle co to jest. Nigdy tego tekstu nie widziałam...
Ja tylko napisałam, żeby zainstalować sobie 2 skrypty i ich użyć. Jeśli nie wiesz jak ich użyć, to chętnie wytłumaczę:
Skrypty należy pobrać i po rozpakowaniu (jeśli są spakowane) pliki SCM wrzucić do folderu scripts w katalogu użytkownika. Ścieżka na Windows 7: C:\Users\nazwa użytkownika\.gimp-2.8\scripts.
Overlay background:
1. Znak wodny na przezroczystym tle dodajesz jako nową warstwę i umieszczasz dokładnie w wybranym miejscu. (zakładam, że masz już otwarte wszystkie fotki jako warstwy)
2. Warstwę ze znakiem wodnym umieszczasz na samym dole stosu warstw
3. Stosujesz filtr: Animacja -> Overlay background
4. Usuwasz zbędną już warstwę ze znakiem wodnym
I to cała filozofia.

script-fu-save-layers-to-PNG:
1. Zapisujesz obraz jako XCF w wybranej lokalizacji
2. Wybierasz z menu: Script-Gacek -> Save all layers to PNG
Wszystkie warstwy zostaną zapisane do osobnych plików w lokalizacji, w której wcześniej zapisałeś XCF

Mam nadzieję, że ten opis jest zrozumiały. Nie wiem skąd wziąłeś tamten bełkot.

Przecież chciałem Cię mianować adminem!
Jakim adminem? Powtórz proszę Gdzie, kiedy? Zdziwienie
« Ostatnia zmiana: 26.11.2016, 07:38:12 wysłane przez be@ » Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 27.11.2016, 19:22:45 »

Ale skąd to wziąłeś?

Z linku jaki zamieściłaś...

Chociaż ja bym sobie otworzyła fotki jako warstwy, nałożyła znak za pomocą Overlay background i z

Drugi post kol. POGO w piuerwszym podobnym językiem pisze o jakichś kombajnach... randki z kombajnami były zbyt abstrakcyjne to nawet nie cytowałem... Chichot

Cytuj
Skrypty należy pobrać i po rozpakowaniu (jeśli są spakowane) pliki SCM wrzucić do folderu scripts w katalogu użytkownika. Ścieżka na Windows 7: C:\Users\nazwa użytkownika\.gimp-2.8\scripts.
Skąd pobrać?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 27.11.2016, 19:27:06 »

Cytuj
script-fu-save-layers-to-PNG:
1. Zapisujesz obraz jako XCF w wybranej lokalizacji
2. Wybierasz z menu: Script-Gacek -> Save all layers to PNG
Wszystkie warstwy zostaną zapisane do osobnych plików w lokalizacji, w której wcześniej zapisałeś XCF

Co tu script fu?

Ale skąd to wziąłeś?

Z linku jaki zamieściłaś...

Chociaż ja bym sobie otworzyła fotki jako warstwy, nałożyła znak za pomocą Overlay background i z

Drugi post kol. POGO w piuerwszym podobnym językiem pisze o jakichś kombajnach... randki z kombajnami były zbyt abstrakcyjne to nawet nie cytowałem... Chichot

Cytuj
Skrypty należy pobrać i po rozpakowaniu (jeśli są spakowane) pliki SCM wrzucić do folderu scripts w katalogu użytkownika. Ścieżka na Windows 7: C:\Users\nazwa użytkownika\.gimp-2.8\scripts.
Skąd pobrać?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 27.11.2016, 19:28:37 »

Cytuj
script-fu-save-layers-to-PNG:
1. Zapisujesz obraz jako XCF w wybranej lokalizacji

Co tu script fu? Jaki obraz zapisuję jako XCF? W jakim celu?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 27.11.2016, 19:36:06 »

W zamieszczonym przeze mnie odnośniku Overlay background nic takiego nie widzę. Link prowadzi do posta użytkownika POGO, a sam skrypt jest do pobrania w załączniku tego posta.
Chyba, że tłumaczyłeś sobie translatorem treść skryptu, ale to nie wiem po co.
script-fu-save-layers-to-PNG - to po prostu nazwa skryptu.
@Edycja:
Wciąż coś dopisujesz jak już wysłałam odpowiedź.
Obraz, który masz otwarty z tymi warstwami do zapisania.
Wiesz co? Najlepiej to jakbym wytłumaczyła przez TeamViewer lub Skype, bo widzę, że się nie dogadamy.
@Edycja2:
A script-fu, to chyba jakiś język programowania, w którym pisane są skrypty. Dokładnie nie wiem, bo nigdy mi ta wiedza nie była potrzebna do szczęścia.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 27.11.2016, 19:39:14 »

sg-combine-bg_1_1.zip - to ten załącznik?
Faktycznie to było tłumaczenie - tak mam ustawione ża automat tłumaczy jak zobaczy obcy język... nie zauważyłem , nie przyszło mi do głowy że na polskim forum będzie coś tłumaczone...
« Ostatnia zmiana: 27.11.2016, 19:51:24 wysłane przez Max » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 27.11.2016, 19:45:29 »

Tak, to ten załącznik.
A treść skryptu jest wyraźnie oddzielona od treści posta, znajduje się w znacznikach code.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 27.11.2016, 19:54:01 »

Cytuj
A treść skryptu jest wyraźnie oddzielona od treści posta, znajduje się w znacznikach code.

Nie rozumiem? A po co ten cytat "kod" ?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 27.11.2016, 19:59:57 »

Cytuj
Obraz, który masz otwarty z tymi warstwami do zapisania.

Po co go mam zapisywać? Obraz ze 100 warstwami może być dość duży...

Cytuj
Wciąż coś dopisujesz jak już wysłałam odpowiedź.

Bo mi coś ciągle obcina posty! Muszę po kilka razy je wysyłać!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 27.11.2016, 20:03:04 »

Bo skrypt script-fu-save-layers-to-PNG nie zadziała, jeśli obraz nie będzie nigdzie zapisany. Możesz otworzyć najpierw jedną fotkę, zapisać obraz do pliku XCF i dopiero wtedy otworzyć pozostałe zdjęcia jako warstwy oraz użyć skryptów.
Poza tym zawsze możesz jednak użyć tego BIMP. Może przy tak dużej ilości zdjęć to będzie lepsze rozwiązanie.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 27.11.2016, 20:08:17 »

Cytuj
Bo mi coś ciągle obcina posty! Muszę po kilka razy je wysyłać!
Staraj się nie stawiać spacji na końcu linijki albo więcej spacji obok siebie, wtedy zazwyczaj obcina. Taki irytujący błąd, nie bardzo można teraz z tym coś zrobić. Smutny
Zapisane

Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 28.11.2016, 09:39:20 »

Cytuj
Może przy tak dużej ilości zdjęć to będzie lepsze rozwiązanie.
Dużej? W LR po 500 na raz leci...  Chichot
Tyle że od pewnego czasu wolę wywoływarkę DxO a tam nie ma opcji znaku wodnego...
A co jeszcze ten skrypt robi? Do czego może się przydać? Animacji fimowych nie robię...

Cytuj
nie stawiać spacji na końcu linijki albo więcej spacji obok siebie, wtedy zazwyczaj obcina
Dzięki, będę uważał. (Y)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 28.11.2016, 14:44:42 »

Skrypt Overlay background nakłada warstwę znajdującą się na samym dole stosu warstw na wszystkie pozostałe. Skrypt Combine background podkłada tło pod wszystkie warstwy. To wszystko, co te skrypty robią. Pierwszy można wykorzystać do nakładania znaku wodnego lub napisu na zdjęcie, drugi chyba tylko do animacji, ew. dodania jakiejś ramki.
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 02.12.2016, 23:32:31 »

Jeszcze jedno pytanie - bo nie wiem jak wybrnąć,  takiej sytuacji nie miałem od dawna - może coś źle robię , ale pędzel rozjaśnianie/przyciemnianie nie działa , inne działają , ten nie... ani w światłach ani w półtonach czy cieniach... chciałem modelce oczy rozjaśnić i bryndza... łatką i stemplem działałem , na obu warstwach - a rozjaśnianie na żadnej ... Nawet jak dam 100% rozjaśnienia... Pomocy!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 02.12.2016, 23:36:00 »

Na pewno używasz go na właściwej warstwie? To narzędzie nie maluje, tylko rozjaśnia/przyciemnia już istniejący obraz, dlatego nie zadziała na innej warstwie niż ta ze zdjęciem.
A może masz złą końcówkę albo za mały rozmiar?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 03.12.2016, 00:05:30 »

Wszystko jest jak trzeba ale nie rozjaśnia... na żadnej z warstw...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 03.12.2016, 00:08:36 »

A obraz jest w trybie RGB?
Trudno zgadywać jak się nie widzi, co tam masz namieszane. Może daj jakiś zrzut z widocznym oknem warstw i ustawieniami pędzla?
Zapisane
Max
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

Max


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 03.12.2016, 14:43:19 »

Już ok... nerwy i ślepota... Dzięki i przepraszam...  Chichot
Zapisane
Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Seryjne dodawanie znaku wodnego na zdjęciach
Skocz do: