Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nowa warstwa jest umieszczona zawsze od lewej i u góry - jak to zmienić?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nowa warstwa jest umieszczona zawsze od lewej i u góry - jak to zmienić?  (Przeczytany 1269 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alchymista
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika

alchymista


Zobacz profil WWW
« : 16.10.2016, 08:32:26 »

Mam w obrazku jakiś napis, który chciałbym wyodrębnić jako warstwę i umieścić go dokładnie w tym samym miejscu, w którym był do tej pory. Kopiuję wg koloru i wklejam jako warstwę. Gimp warstwę wkleja, ale gdzieś u góry po lewej. A ja chciałbym, żeby ją od razu umieścił tam, gdzie jest zaznaczenie. Jak to zrobić?

Ktoś może powiedzieć, że to nie ma wielkiego znaczenia, bo przecież można ręcznie to zrobić. Ale jeśli pracuje się na dużych obrazkach, trzeba zmniejszać widok żeby uchwycić nowa warstwę i potem znowu zwiększać. To jest b. niewygodne.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017, 15:17:26 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 16.10.2016, 10:14:41 »

To zrób może tak, zaznacz ten napis i skopiuj, nie usuwaj zaznaczenia. Stwórz nową przeźroczystą warstwę i użyj opcji Edycja->Wklej do. Następnie zakotwicz warstwę Ctrl+ H lub Warstwa-> Zakotwicz warstwę.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Nowa warstwa jest umieszczona zawsze od lewej i u góry - jak to zmienić?
Skocz do: