Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wsadowe wycinanie koła z kilkuset PNG
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wsadowe wycinanie koła z kilkuset PNG  (Przeczytany 2294 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DekoGlas
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: GIMP Painter 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 15.09.2016, 17:13:59 »

Dziś podobny problem jak ostatnio.

Kwadratowa grafika o wymiarach 900 px na 900 px
Zaznaczenie eliptyczne, w parametrach ustawiam położenie na 0 i 0, rozmiar zaznaczenia 900 px na 900 px
Ctrl + i - odwracam obszar aktywny
Delete
Otrzymuję koło z grafiką i przezroczyste tło.

To tak na piechotę. Teraz potrzebowałbym dokonać takiej zmiany dla tysiąca PNG, najchętniej przy pomocy BIMPa. Już kilka godzin się nad tym głowię.

P.S. Z warstwami też próbowałem, i o ile da się przesuwać wszystkie warstwy naraz, to wyciąć już nie.
Znalazłem nawet skrypt deep-float-copy.scm ( http://registry.gimp.org/node/24270 ), ale pod 2.8 nie działa.
« Ostatnia zmiana: 27.09.2016, 16:00:40 wysłane przez be@ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.09.2016, 20:38:17 »

Możesz pobrać moją starszą wersję pluginu LV-Filters-to-Layers-0.2 stąd:
http://gimpchat.com/viewtopic.php?f=9&t=11963#p163010

Prawdopodobnie to dla Ciebie zbędna informacja ale musisz otworzyć pliki jako warstwy, utworzyć zaznaczenie i uruchomić wtyczkę LV(w menu Warstwa/Actions RWLV) a warstwy po przycięciu zapisać.

ps. Ta wersja ma kilka błędów ale Crop to Selection (region or color) działa nawet dla Gimpa 2.9 - a jeżeli jesteś zainteresowany nowszą polską wersją wtyczki to czekam na info lub PW.


* Crop to LV-Filters-to-Layers-0.2.png (26.5 KB, 823x453 - wyświetlony 253 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wsadowe wycinanie koła z kilkuset PNG
Skocz do: