Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tekst wzdłuż ścieżki: brak odpowiedzi programu
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Tekst wzdłuż ścieżki: brak odpowiedzi programu  (Przeczytany 7634 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 12.08.2016, 10:02:18 »

Wtedy nie powinno być problemu. A takie przetarcia możesz sobie zrobić później na gotowym już napisie jakimś grunge'owym pędzlem, używając gumki albo maski warstwy. Ja polecam sposób z maską, wtedy można użyć także jakiejś tekstury.
I nie napisałaś, po co to rysowanie wzdłuż ścieżki. Jak chcesz dodać obramowanie, to można to zrobić inaczej.
Zapisane
Pyrka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 12.08.2016, 10:08:28 »

Robiłam tak bo ktoś na yt tak robił i wydawał się to łatwy sposób, a że działało na początku to było dobrze Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 12.08.2016, 10:09:56 »

A dlaczego nie chcesz użyć proponowanej przeze mnie wcześniej opcji: Plik -> Utwórz -> Logo -> Napis na okręgu? Wtedy czcionka nie miałaby znaczenia.
Nie wiem co tam jest na tym filmiku, bo mi się go nie chce oglądać. Nie jest to przecież tutorial z naszego forum, więc może zawierać jakieś błędy. Na YT jest mnóstwo słabych tutoriali.
Zapisane
Pyrka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 12.08.2016, 10:16:49 »

Spróbuje tym też, ale tam jest tylko jeden okrąg a ja chcę mieć dwa. I nie za bardzo wiem jak to poustawiać.

Z prostrzą czcionką działa tak jak robiłam, bynajmniej na razie Uśmiech
Zapisane
Krzywol
Gość
« Odpowiedz #18 : 12.08.2016, 10:29:06 »

Pyrko jeśli policzysz i powstawiasz sobie prowadnice, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby narysować 3 okregi w odpowiednich odstępach i środkowy przekształcić na ścieżkę wzdłuż której pójdzie tekst.
Zapisane
Pyrka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 12.08.2016, 10:32:23 »

DObrze, pośmigam jeszcze po tutorialach Uśmiech Najważniejsze, że wiem czemu mi się zawiesza i wiem już jak nie robić :p

Dziękuję wam za pomoc, bo dużo mi to dało Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 12.08.2016, 10:32:35 »

Pyrko jeśli policzysz i powstawiasz sobie prowadnice, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby narysować 3 okregi w odpowiednich odstępach i środkowy przekształcić na ścieżkę wzdłuż której pójdzie tekst.
Nie zrozumiałeś Mrugnięcie Użytkowniczka pisała, że nie można utworzyć dwóch okręgów korzystając z opcji: Logo -> Napis na okręgu.

No ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie później ten drugi okrąg dodać Uśmiech
Zapisane
Krzywol
Gość
« Odpowiedz #21 : 12.08.2016, 10:39:30 »

Aaaa, a ja taki niedomyślny jestem.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tekst wzdłuż ścieżki: brak odpowiedzi programu
Skocz do: