Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Szablon do oceny  (Przeczytany 5625 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« : 09.08.2016, 21:43:11 »

Witam.
Co prawda kiedyś brałem się za szablon w stylu flat, ale z powodu braku czasu jakoś projekt zamarł. Postanowiłem dziś od nowa zabrać się za ten projekt, na bazie starego. Przedstawiam Wam ten pierwszy szablon (w życiu) i w stylu flat do oceny Uśmiech

Pustka spowodowana tym, że nie wypełniałem go tekstem, nie mam pojęcia co ewentualnie tutaj można by było dodać

P.S
To co jest po prawej, co wyjeżdża poza białe górne i dolne linie to traktujcie jakby tego nie było - za duży rozmiar wziąłem Chichot


* newflat.png (47.28 KB, 1500x1200 - wyświetlony 519 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.08.2016, 01:43:50 »

Wg mnie ten header jest trochę za wysoki jak na to, że niewiele tam jest informacji czy ozdobników. Spokojnie można w nim zmniejszyć te elementy graficzne, bo są proste, więc i tak pozostaną czytelne. I zdecydowanie napis "Projektowanie i kodowanie..." za bardzo wchodzi na menu. Powinien być większy odstęp i można to jeszcze dodatkowo oddzielić jakoś np. innym odcieniem tła albo dodać trochę przestrzenności jak w stylu material design. A może w ogóle spróbuj dać logo po lewej a slogan po prawej, zamiast jedno pod drugim? Wysoki nagłówek ma sens chyba tylko wtedy, gdy w tle jest jakieś zdjęcie czy rotator. Wszystko jedną czcionką może i jest OK, ale przynajmniej powinno się użyć różnych jej grubości, bo teraz jest bardzo monotonnie. Do strony tego typu wybrałabym też jednak ciut poważniejszy font. Zwróć uwagę jak wygląda np. słowo "PROJEKTY" - pomiędzy literą "O" a "J" zieje wielka otchłań, natomiast "R" i "O" są ściśnięte, podobnie jak grupa "JEK". Z kolei w słowie "OFERTA", "F" wygląda na wyższe od "O". Wszystko to razem daje wrażenie niechlujności, bałaganu. Zresztą nie jestem pewna czy to wyłącznie wina czcionki, ale jakoś całość wydaje mi się niezbyt profesjonalnie wyglądać.
Podobają mi się ikonki w menu i nagłówku (chociaż nie jestem pewna, czy wszystkie do siebie pasują), sam je robiłeś? Kolorystyka dość przyjemna dla oka. Prostota także jest lepsza od przekombinowania i przeładowania ozdobnikami.
 Tak ogólnie, to nie do końca nazwałabym to szablonem, bo tutaj w zasadzie mamy tylko header i menu, a gdzie reszta? Możesz przecież wpisać już coś w stopce, a w treści dać jakieś "Lorem ipsum". Dodać jakieś ikonki/odnośniki do serwisów społecznościowych...
Sama projektowaniem stron się nie zajmuję, więc nie mam pewności, czy wszystkie moje uwagi są słuszne, w każdym razie starałam się każdą uzasadnić Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 10.08.2016, 06:44:41 wysłane przez be@ » Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.08.2016, 13:09:54 »

Dzięki za opinię. Co do headera, to wydawało mi się, że taki będzie ok Uśmiech Pomyślę ewentualnie nad przesunięciem napisu w górę. Czy logo po lewej a napis po prawej będzie dobrym pomysłem? Moim zdaniem wtedy będzie większa pustka w headerze niż obecnie :p Ale nie znam się zbytnio. Co do czcionki to znalazłem ją na jednej stronie, w której było TOP bodajże 40 czcionek do flata :p
Lorem ipsum zapomniałem, postaram się niedługo wstawić aktualizację. O ikonkach społecznościowych też zapomniałem :p
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.08.2016, 13:17:39 »

Czcionka na pewno powinna być dopasowana do tematyki i charakteru strony. Wg mnie w menu ta czcionka nie wygląda za dobrze, a jak na mój gust, to w ogóle jest brzydka, jakaś kostropata.
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.08.2016, 11:33:45 »

http://960.gs/ - to jest grid 960. Grid pomaga w rozmieszczeniu elementów na stronie i co powoduje, że strona z automatu wygląda lepiej. Wiesz też jaką szerokość powinna mieć. https://1200px.com/ - to jest też grid ale 1200. To samo działanie, ale przystosowany do nowoczesnych monitorów.

A co do "płaskiego dizajnu", to najlepiej zacząć do przekopania google grafika, wybrać sobie ze dwie, trzy prace i wzorując się na nich robić coś własnego Mrugnięcie A z czcionek to polecam, roboto, lato, oswald, open sans.
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Szablon do oceny
Skocz do: