Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Spawy na pancerzu czołgu - jak je odwzorować ?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Spawy na pancerzu czołgu - jak je odwzorować ?  (Przeczytany 1140 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Taal
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

Taal


Zobacz profil
« : 16.07.2016, 18:45:04 »

 Witam

   Jestem w trakcie prac nad czołgiem KW – 1 S. Robiąc odlewaną wieżę, stworzyłem jej chropowatą teksturę modyfikując w GIMP zdjęcie ocieplenia na budynku. Ugrzązłem jednak na spawach. A to charakterystyczny element radzieckich czołgów budowanych w okresie wojny i trudno go pominąć ( co ilustrują zdjęcia )
   Próbowałem uzyskać taki wąski,długi pasek zniekształconego metalu, ścieśniając fakturę, zmagałem się z filtrem „Szum”- ale wychodzi mi kiepsko. Zdaję sobie sprawę, że zasadniczym powodem jest po prostu brak wprawy. Czym mam potraktować skórkę, aby to osiagnąć, czy jest może tutorial pozwalający uzyskać efekt takich wypukło-wklęsłych zniekształceń ?
   Mam za sobą wizyty na War Tunder, World of Tanks, skins for tanks w Internecie, próbowałem na forum GIMP-a. Pozostaje tylko jedno – udać się po prośbie...

                                                                                                Taal


* T-70.jpg (158.74 KB, 1024x768 - wyświetlony 171 razy.)

* T- 34.jpg (109.9 KB, 819x550 - wyświetlony 169 razy.)
« Ostatnia zmiana: 11.08.2016, 06:05:45 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.07.2016, 18:54:02 »

Wydaje mi się, że tutaj najlepiej byłoby zastosować pędzel typu chmury z odpowiednią dynamiką (niewielkie odstępy + losowy kąt ew. proporcje) i następnie mapowanie wypukłości. Dla uzyskania prostego szwu trzeba pędzlem przeciągnąć z wciśniętym SHIFT-em albo użyć rysowania wzdłuż ścieżki. Najważniejsze, to znaleźć odpowiedni pędzel, najlepiej kolorowy.
Zapisane
Taal
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

Taal


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21.07.2016, 18:53:51 »

Witam
Odpowiadam po dłuższej przerwie, spowodowanej wyjazdem.

   Chciałem podziękować za okazane wsparcie. Trzeba przyznać, ze miałeś nosa. O to właśnie chodziło - porada  dla początkującego użytkownika jak ja. Metoda prosta, a skuteczna.
   Faktycznie sprawdza się chmura. Potem jednak nadchodzi czas prób i błędów przy mapowaniu wypukłości. Najważniejsze to złapać dobrą relację pomiędzy głębią, a wyniesieniem, co niekiedy wydaje się być w GIMP niejako przeciwstawne. Można sobie dopomóc przez ustalenie azymutu, odpowiednio rozciągając szew spawu.
Jak zwał tak zwał, raz jeszcze dziękuję bo przynajmniej wiem dokąd mam zmierzać.
                         Taal
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Spawy na pancerzu czołgu - jak je odwzorować ?
Skocz do: