Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pierwsza praca w Gimpie  (Przeczytany 7510 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Szoka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Szoka


Zobacz profil
« : 16.07.2016, 15:24:03 »

Proszę o opinie pierwszej grafiki. Wiem nie jest idealnie. Jakieś porady co zmienić ew. jak?



Tu druga w trakcie robienia, nie skończona


« Ostatnia zmiana: 22.07.2016, 21:35:39 wysłane przez Szoka » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.07.2016, 18:40:29 »

Jak dla mnie to przede wszystkim, poza grzywą, jest to za bardzo rozmyte. Grzywa na pierwszej pracy ujdzie, ale na drugiej jest już zbyt niestarannie wykończona. Pomysł ciekawy, prace na pewno przyciągają uwagę, ale musisz popracować nad techniką i więcej czasu poświęcić na dopracowanie szczegółów.
Zapisane
Szoka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Szoka


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.07.2016, 21:32:52 »

Wzięłam się na ten moment myślę za coś łatwiejszego co nie ma sierści, jak nabiorę wprawy to jeszcze wrócę do tych koni. Grafika z dzisiaj, gekon lamparci jakiś tam CHCTJTA. Myślę że to już jakoś w miarę porządnie wygląda (a może mi się tak wydaje :p ).

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.07.2016, 05:09:16 »

Wygląda średnio, ale rozumiem, że dopiero zaczynasz. Czarny kontur nie pasuje do sposobu cieniowania. Musisz się zdecydować, czy ma to być grafika pseudowektorowa: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,11785.0.html i zmienić sposób cieniowania na taki bez rozmyć, czy jednak bardziej realistyczne malarstwo cyfrowe i wtedy pozbyć się konturu. Zauważ też, że zapomniałaś o światłocieniu na plamkach i te, które są na przyciemnionym boku nie różnią się od tych na oświetlonych miejscach (no chyba, że one są jakieś fosforyzujące?). Nie wiem też, o co chodzi z ogonem, dlaczego nie jest zamalowany. Mnie już w podstawówce na plastyce uczono, że malując nie zostawia się miejsc niezamalowanych, nawet jeśli mają być białe. Na białych elementach przecież także jest jakaś faktura oraz światłocień, co trzeba odpowiednio podkreślić. Może tym razem w ramach ćwiczenia spróbuj namalować coś, co jest całkowicie białe i nie używaj czarnego konturu. Nie musi to być zwierzę, może coś prostszego, jakaś bryła, np. białe jajko na białym talerzyku? Tak, aby było widać, że jajko jest matowe, skorupka ma porowatą strukturę, a talerz jest gładki i lśniący. Myślę, że to by było dobre ćwiczenie, zwłaszcza, że chyba w każdym domu znajdzie się takie przedmioty. Powodzenia Uśmiech
Zapisane
Szoka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Szoka


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.07.2016, 11:03:19 »

Dzięki za odpowiedź Uśmiech Po małej poprawce wygląda to tak. Ogon biały bo niektóre osobniki tego gatunku taki mają ( tak to u nich wygląda ale są i całe białe https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/0e/61/080e619e902c5f741c976eda21f0216a.jpg ) a mi się taki podoba Język

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.07.2016, 11:18:29 »

No, teraz znacznie lepiej to wygląda Uśmiech Co do ogona, to rozumiem, że jest biały, ale tak jak pisałam w poprzednim poście, biały obiekt także wymaga cieniowania. Jajko jest w całości białe, ale widać na nim światłocień, nie jest tylko białym owalem.
Widzę, że zdecydowałaś się na styl wektorowy. W takim razie polecałabym Ci do tego typu rysunków darmowy Inkscape. W tym programie łatwiej tworzyć takie grafiki. Możesz zerknąć do mojej galerii i zobaczyć, jak wyglądają prace wykonane w Inkscape: http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;su=user;cat=15144;u=48452
Zapisane
Szoka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Szoka


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28.07.2016, 16:28:40 »

Dzięki za info o programie Uśmiech W nim przerobiłam tego gekona na wersję wektorową co mi się nieraz przyda. Jajka nawet nie próbowałam malować bo jakoś mnie nie zachęca, rysuję tylko zwierzęta, martwa natura co najwyżej w tle. Zaczęłam trochę ćwiczyć z futrem i myślę że już jakoś zaczynają wyglądać te futrzaki Język Nie jest idealnie, szczególnie nie specjalnie podoba mi się futro na pysku ale myślę że wygląda to lepiej w porównaniu do poprzednich.



Tu w lepszej jakości http://www.gimpuj.info/gallery/97/87461_28_07_16_4_12_50.jpg
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28.07.2016, 16:35:04 »

Bardzo interesująca praca. Naprawdę ciekawy pomysł. Futerko wyszło tak średnio. Może przerób sobie tutorial: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,46387.0.html - mimo że jest na włosy, to w malowaniu futra też powinien bardzo pomóc.
BTW malujesz przy pomocy tabletu?
Zapisane
Szoka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Szoka


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 05.08.2016, 17:28:05 »

Tutorial ten czytałam już jakiś czas temu, metodą prób i błędów z każdym rysunkiem wygląda to myślę lepiej. Maluje za pomocą tabletu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Pierwsza praca w Gimpie
Skocz do: