Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Reshade czyli łatwa zmiana rozmiaru i rozdzielczości.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Reshade czyli łatwa zmiana rozmiaru i rozdzielczości.  (Przeczytany 9269 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« : 13.07.2016, 20:53:27 »

W wątku Poradnik Reshade PL http://www.gimpuj.info/index.php/topic,66763.0.html niezastąpiony Zbyma72age (pozdrawiam serdecznie Zbyszku  laugh) zaprezentował świetny program Reshade.

Można dyskutować czy Reshade to najlepszy bezpłatny program do zmiany rozmiaru obrazu.

Ten program posiada jednak unikalną opcję wyświetlania oprócz obrazu równocześnie wymiarów, rozdzielczości i rozmiaru pliku po zmianach ustawień (co bardzo ułatwia min. przygotowanie do ewentualnego wydruku lub publikację na stronie WEB).

Ponieważ klasyczny ShellOut nie poradzi sobie ze zmianą rozmiaru napisałem do prostszego użycia w Gimpie plugin Gimp_to_Reshade_PL.py.

W menu Gimpa: Warstwa -> Reshade...

ps. W przypadku użycia rozszerzenia *.tiff - GIMP informuje o pewnej nieistotnej niezgodności formatu.


* ReshadeImageEnlarger.png (580.83 KB, 927x590 - wyświetlony 652 razy.)

* POIR.png (40.16 KB, 491x570 - wyświetlony 554 razy.)
* Gimp_to_Reshade_PL.zip (2.26 KB - pobrany 252 razy.)
« Ostatnia zmiana: 14.07.2016, 06:21:45 wysłane przez MareroQ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.09.2016, 13:03:01 »

W odpowiedzi na PW dodaję informację, że nowszą wersję tej wtyczki można (od dawna) pobrać z:
http://gimpchat.com/viewtopic.php?f=9&t=14308

Niektóre zmiany to:
- dodałem format bmp;
- dodałem opcję powrotu do Gimpa jako nowy obraz (bo tylko wtedy mamy nowe DPI).
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Reshade czyli łatwa zmiana rozmiaru i rozdzielczości.
Skocz do: