Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Galeria by Przemo  (Przeczytany 9866 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przemo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 30.06.2016, 20:52:12 »

No więc znalazłem ową sygnaturę:


I zrobiłem z niej takie coś:


To jest moja 1 praca więc proszę o wyrozumiałość :c.


//Hasia: Scaliłam oba wątki w jeden. Możesz zmienić nazwę tematu, np na Sygnatury Przema, albo inaczej jak Ci się podoba Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 01.07.2016, 10:26:52 wysłane przez Przemo » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.06.2016, 23:56:08 »

Rozumiem, że to pierwsza praca i dopiero zaczynasz. Jednak "ulepszanie" gotowej, cudzej sygnatury to nie jest najlepszy pomysł. Lepiej zrobić własną od podstaw.
Zapisane
Przemo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.07.2016, 01:57:16 »

Tak jak mi napisała be@ w tym temacie http://www.gimpuj.info/index.php/topic,66753.0.html że lepiej zrobić całkiem własną sygnaturkę tak też zrobiłem.




Jak oceniacie? Mi osobiście się podoba ;d.
« Ostatnia zmiana: 01.07.2016, 02:09:04 wysłane przez Przemo » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.07.2016, 02:12:44 »

Fajnie dopasowałeś napis, ale render w ogóle nie jest wtopiony. Powinieneś dodać na nim trochę niebieskiego światła wzdłuż konturów, zwłaszcza na ramionach. Wersja druga podoba mi się bardziej.
PS
Nie zakładaj dla każdej pracy osobnego tematu, jeśli grafiki należą do tej samej kategorii.
 
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 01.07.2016, 10:34:00 »

Ja się od razu przyznam, że sama sygnatur nie robię, bo bardziej siedzę w innej dziedzinie, dlatego oceniam subiektywnie a moje rady będą chyba raczej uniwersalne Uśmiech Nie wiem jaka panuje moda na sygnatury, jakie efekty są teraz na topie itp.

Koleś bardzo odcina się na tym neonowym tle i ogólnie trochę nie pasuje stylem. Te tło kojarzy mi się bardziej z takim techno a koleś z renderu wygląda raczej jak futurystyczna postać z postapokaliptycznego świata. Trochę jak madmax albo appleseed. Takie moje skojarzenia i chyba bardziej w takich przybrudzonych klimatach widziałabym tę sygnaturę Uśmiech Oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać. A tak w ogóle to co to za postać? Pytam z ciekawości.

Kontrasty są fajne. Jednak trzeba pamiętać, że jak coś za bardzo się odcina, to przestaje pasować. Warto zaobserwować jak oświetlony jest render. I wtedy wprowadzić światło, które pada z tego kierunku i o podobnej intensywności, chociaż czasem intensywność cieni na postaci możemy wzmocnić sami. Na Twojej sygnaturce koleś oświetlony jest silnym światłem z przodu z prawej strony (patrząc na obraz). Dodając światło w tle z tyłu, warto pamiętać o dodatkowym oświetleniu postaci.
Czytając kiedyś dawne tematy na tym forum, zauważyłam, że doświadczeni sygnaturowcy zachęcają początkujących do odpuszczenia sobie napisów. Kiedy nabiorą większej wprawy wtedy już bardziej świadomie dobierają napisy do sygnatur.
Co do samego tła, to w sumie mało w nim zrobiłeś sam: http://oboi.ws/wallpapers/big_458_oboi_iskrjashhajasja_abstrakcija.jpg Co nie znaczy, że zawsze trzeba nawalić efektów itp, zachowałeś umiar, co się chwali Uśmiech Jak na początkującego to właśnie dobrze, że nie wrzucałeś każdego efektu, który udało się Ci stworzyć w GIM P-ie, co jest własnie częstym błędem.
 
Np. w tej pierwszej Twojej pracy, nie potrzebnie dodałeś te światła. Główne światło jest za postacią z prawej. Dodanie tego ogromnego blasku z lewej tylko odwraca uwagę i nic nie wnosi. za to te dodatkowe wyostrzenie wygląda nawet ciekawie, pomijając fakt, że sama sygnatura była słabej jakości i w niektórych miejscach wyostrzanie uwydatniło pikselozę.
Jak wcześniej napisała bea, nie powinno przerabiać się cudzej sygnatury, jednak praca na stocku jest często spotykana. W sieci możesz poszukać takich, na których możesz pracować. Jest ich naprawdę sporo, np. na deviantarcie http://www.deviantart.com/browse/all/resources/stockart/ Jeśli nie znasz jeszcze deviantarta to po lewej na górze możesz zmienić filtry wyświetlania a trochę niżej wybrać inne kategorie.

Czekam na kolejne prace Uśmiech 2

Zapisane

Przemo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.07.2016, 15:14:46 »

Dzięki za rady.

Kolejna praca:
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 02.07.2016, 10:16:24 »

Nie uważasz sam, że tym razem render aż zza nadto wtopił się w tło? Czy korzystałeś może z tego poradnika? http://www.gimpuj.info/index.php/topic,24571.0.html
Spróbuj zrobić tak aby tekstura nie przesłaniała tak wszystkiego.
Zapisane

Przemo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.07.2016, 14:19:17 »

No właśnie wzorowałem się na tym tutorialu lecz coś zepsułem i nie wyszło tak jak miało być ;d. Później spróbuję jeszcze raz Mrugnięcie.
Zapisane
Przemo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.07.2016, 00:41:44 »

No i mam kolejną pracę, tym razem wydaję mi się że lepiej wyszedł mi ten poradnik jednak chyba przesadziłem z pędzlami, co o niej sądzicie?

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.07.2016, 00:44:45 »

Nadal postać jest zbyt ukryta, prawie jej nie widać, chociaż całość faktycznie nieco ciekawiej wygląda w porównaniu z poprzednią wersją.
Zapisane
Przemo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 05.07.2016, 18:45:07 »

Ale lipa mi wyszło:

Zapisane
Przemo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 05.07.2016, 23:22:32 »

Kolejna praca, w sumie nie w pełni skończona bo muszę jeszcze otoczkę zrobić ale coś mi nie wychodzi, niby najprostsza rzecz ale wychodzi tak że widać kawałki płomieni na otoczce. Na napis nie patrzcie bo on będzie poprawiany.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 06.07.2016, 16:15:33 »

Co do sygnatury. Moim zdaniem, w ogóle nie miałeś pomysłu na tę pracę. W okół postaci jest za dużo nic nie wnoszących "mazideł". Wypełniłeś nimi przestrzeń bez większych przemyśleń. Praca nie przykuwa uwagi ani pomysłem, ani kolorem ani światłem. Nie ma niczego co mogło by zainteresować. Nie twórz nic na siłę. Oglądaj prace innych, najlepiej dobrych w tym co robią. Inspiruj się.

Co do herbu.
Trochę niedbale wykonany o czym świadczą poszarpane brzegi. Nie czytelny, tło dominuje bardziej niż główny element, i tak nie wiem co to jest, ale mniejsza z tym. Tło powinno odpowiednio eksponować nam elementy anie sprawiać, że w nich ginął.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Galeria by Przemo
Skocz do: