Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet z wbudowanym wyświetlaczem (czy jest sens?)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet z wbudowanym wyświetlaczem (czy jest sens?)  (Przeczytany 6573 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jito
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

jito


Zobacz profil
« : 05.06.2016, 13:22:49 »

Cześć,

Chciałbym zapytać, czy według was dla początkującego "grafika" (nie nazwałbym się raczej grafikiem Język) jest sens wydać te 3500 zł na tablet z wbudowanym wyświetlaczem? W takiej cenie wyhaczę na pewno Cintiq 13HD.
Pytam o taki tablet dlatego, że jakiś czas temu kupiłem zwykły tablet bez wyświetlacza, ale brak mi koordynacji tablet->monitor Chichot
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 05.06.2016, 14:17:13 »

Koordynację można wyćwiczyć. Trzeba jedynie dużo używać tabletu. A czy jest sens, wydawać 3500 tys na tablet z wyświetlaczem, to zależy czy na pewno będziesz go używał. Ja sama chciałabym sprawić sobie taki z wyświetlaczem, ale na pewno większy niż 13HD, ponieważ przyzwyczaiłam się, że nie zasłaniam sobie niczego ręką. A z wyświetlaczem 13 calowym na pewno zasłonię sobie sporą część pracy.
Ja najpierw radziłabym spróbowałabym przyzwyczaić się do tego zwykłego, a później ewentualnie zdecydować czy w ogóle tablet jest Ci potrzebny i jeśli tak, to czy na pewno potrzebujesz z wyświetlaczem, bo jeżeli w ogóle rozważasz zakup takiego tabletu zakładam, że możesz sobie na taki pozwolić.
Zapisane

jito
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

jito


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.06.2016, 17:52:39 »

Ok, dzięki za informację.
Spróbuję jakoś się przyzwyczaić do zwykłego tabletu.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.06.2016, 16:35:43 »

Uff, myślałam, że tylko ja mam taki problem. Zawsze to jakieś pocieszenie Język
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet z wbudowanym wyświetlaczem (czy jest sens?)
Skocz do: