Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Światła samochodu  (Przeczytany 10081 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 07.05.2016, 10:26:30 »

Chciałam napisać tutorial na dodanie efektu świateł do samochodu. Światła miały być takie bardziej ozdobne, aby efekt można było wykorzystać przy tworzeniu sygnatur czy tapet, jednak Ziomioslaw twierdzi, że lepiej aby te światła były bardziej realistyczne. Wobec tego wstawiam tutaj efekt do oceny:



Napiszcie czy może tak być, czy jednak zmienić na bardziej realistyczne (czyli mniej kolorowe) ew. co poprawić/zmienić. Mile widziane są również przykłady efektów, które uważacie za dobre i na których mogłabym się wzorować, bo sama nie znalazłam w Grafice Google nic porywającego...
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 08.05.2016, 10:28:47 »

Osobiście uważam, że światła bardziej naturalne wyglądałby lepiej. Znalazłam tutki, ale dla photoshopa:
http://photoshopcafe.com/tutorial/add-lights-photoshop-tutorial
https://www.youtube.com/watch?v=iUmX9QTtQRI
https://www.youtube.com/watch?v=DjVkh9UY2XU
A tutaj efekt światła w GIMP-ie, ale nie w samochodzie:
https://www.youtube.com/watch?v=x0TthuSTLeM
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.05.2016, 13:42:45 »

Hasia dzięki Uśmiech już myślałam, że nikt nie odpowie. Zaraz sobie poprzeglądam.

@Edycja:
Rezultat z pierwszego poradnika jest mało efektowny.
Efekt z drugiego poradnika jest bardzo ładny, aczkolwiek na filmiku nie widać go zbyt wyraźnie, a przede wszystkim autor używa gotowej tekstury z niebieskim światłem. Nie wiem, czy będę umiała odwzorować to światło widząc  je tylko na filmiku, bo nie ma sensu pisać tutoriala w którym mam użyć gotowych tekstur czy pędzli. Na mojej grafice użyłam pędzli, które sama utworzyłam w GIMP-owym edytorze pędzli oraz filtra Błysk gradientowy i barwienia za pomocą balansu kolorów.
Trzeci tutorial - efekt jest ładny ale myślę, że zbyt skomplikowany. Poza tym jednak chciałam, aby to były światła widoczne przodem, bo później planowałam dodać tutorial na ich animację.
Ostatni dla GIMP-a trudno nawet nazwać tutorialem, efekt też nie jest ładny.
Podsumowując, spróbuję pokombinować z tworzeniem takiego światła jak w drugim poradniku, ale nie wiem, czy dam radę.

@Edycja:
Znalazłam tekstury użyte w videotutorialu do PS-a, przyjrzałam się im i uważam, że robienie tego w GIMP-ie to straszna dziubdzianina, a opisywanie jej krok po kroku raczej nie ma większego sensu. Taki tutorial byłby zbyt długi i zbyt skomplikowany Smutny No i nie wiem, czy tego rodzaju oświetlenie nadawałoby się do animacji...
 Sama już nie wiem, co robić. Może wobec tego zrobić mniej kolorowe, prostsze światełka i od razu napisać tutorial na ich animację?
Poniżej efekt z mniej kolorowymi światłami:

« Ostatnia zmiana: 08.05.2016, 14:49:51 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.05.2016, 15:45:04 »

Nie mam nic przeciwko kolorowym światłom. Wydaje mi się, że bardziej praktyczne byłoby zrobienie tutorialu na normalne, z dodatkowym opisem jak uzyskać kolor. No chyba, że kolor musi być zadeklarowany na początku tutorialu, wtedy ok, niech będą kolorowe, skoro tak bardzo chcesz Uśmiech

Czy tutorial na animację - to bym uzależniał od wielkości. Jeśli obrazek można utworzyć w trzech punktach, to rób animację.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.05.2016, 15:48:16 »

Ziomioslaw: w ogóle nie odniosłeś się do drugiego obrazka. Czy te światła również nie są "normalne"? Nadal wyglądają mało realistycznie? Mam zrobić całkiem białe?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.05.2016, 16:25:01 »

Według mnie, kolor jest w porządku. Efekt też. Nie jest realisty, ale wydaje mi się być w porządku.
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09.05.2016, 20:37:43 »

Drugi efekt idzie w dobrym kierunku. Kolor świateł bardziej zbliżony do rzeczywistego. Niebieskawy jak w ksenonach. Tylko te promyki powinny być chyba bardziej rozmyte. Tutorial na animację może sobie daruj, a napisz obszerniejszy na dodawanie światła nie tylko w samochodach.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.05.2016, 20:53:11 »

Tutorial na animację może sobie daruj, a napisz obszerniejszy na dodawanie światła nie tylko w samochodach.
To akurat odpada, ponieważ głównym celem był właśnie tutorial na animację, a ekspertem od tworzenia świateł nie jestem, jednak jakieś światła do tej animacji zrobić trzeba było Język
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Światła samochodu
Skocz do: