Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dodać do animacji GIF obraz JPG.
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak dodać do animacji GIF obraz JPG.  (Przeczytany 12881 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
iksigrekzet
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

iksigrekzet


Zobacz profil
« : 12.04.2016, 23:16:38 »

Siema, nigdy nie bawiłem się gimpem ale bardzo chciałbym dodać do gif. czyjąś twarz(jpg.) jak to zrobić? Smutny jestem absolutnie zielony w tych sprawach a to dla mnie ważne! Proszę o pomoc

//be@: I po co był ten CapsLock w tytule? Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3. Poprawiłam.
« Ostatnia zmiana: 15.04.2016, 06:44:08 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.04.2016, 00:16:18 »

Było już na forum mnóstwo razy o dodawaniu obrazka do animacji. Po prostu otwierasz animację w GIMP-ie, zmieniasz tryb obrazu na RGB (Obraz -> Tryb -> RGB), dodajesz odpowiednio przygotowany render* twarzy jako nową warstwę (wystarczy przeciągnąć plik z renderem na okno GIMP-a) i za pomocą narzędzia przesuwanie Przesuwanie umieszczasz w docelowym miejscu. Następnie powielasz warstwę z twarzą tyle razy, ile masz warstw/klatek animacji i umieszczasz nad każdą klatką, po czym łączysz warstwy parami (twarz + plus znajdująca się poniżej warstwa animacji). Jeśli animacja ma więcej niż 5 warstw, to lepiej do tego celu użyć skryptu Overlay background, który za Ciebie powieli i nałoży warstwę z twarzą. Aby skrypt zadziałał prawidłowo, warstwa z twarzą musi się znajdować na samym dole stosu warstw.
*render - wycięty obiekt (w tym przypadku twarz) na przezroczystym tle (JPG nie obsługuje przezroczystości, dlatego po wycięciu trzeba wyeksportować do formatu PNG)
« Ostatnia zmiana: 13.04.2016, 00:28:34 wysłane przez be@ » Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.04.2016, 06:26:11 »

Ja dodam tylko, że czasami klatki gifów są ustawione jako (combine) - zmieniają się pojedyncze piksele. Wtedy trzeba zmienić na tryb (replace) - filtry-->animacje-->deoptymalizuj. Dzięki temu każdą pełną klatkę będziesz miał na osobnej warstwie Uśmiech
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.04.2016, 07:12:12 »

Siema, nigdy nie bawiłem się gimpem ale bardzo chciałbym dodać do gif. czyjąś twarz(jpg.) jak to zrobić? Smutny jestem absolutnie zielony w tych sprawach a to dla mnie ważne! Proszę o pomoc

A to będzie Twoja twarz?
Zapisane
iksigrekzet
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

iksigrekzet


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.04.2016, 13:59:54 »

Nie, nie moja ;v

Scalenie postów: 13.04.2016, 14:21:42 (używaj opcji Modyfikuj!)
Wklejam twarz ale jest za duża, zasłania mi cały gif, jak mogę ją zmniejszyć?
« Ostatnia zmiana: 13.04.2016, 14:21:42 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 13.04.2016, 14:44:58 »

Ojej, naprawdę zero podstaw?
Trzeba ją przeskalować. Albo narzędziem Skalowanie Skalowanie albo poprzez Warstwa->Skaluj warstwę. Jeśli chcesz zachować proporcje kliknij w ikonkę łańcuszka.
Zapisane

iksigrekzet
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

iksigrekzet


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.04.2016, 17:19:42 »

Jestem absolutną nogą i nie potrafię tego zrobić, poddaję się Płacz Nie wiem czy to zgodne z forum ale będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mnie wyręczy:( https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/12966490_501301670069891_1717304213_n.png?oh=b8233be1891d53cbcffb655a250db8da&oe=57104952 - twarz. https://gifs.com/gif/gJDxv3 - gif
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 13.04.2016, 18:10:42 »

A ten człowiek wyraził na to zgodę?
Zapisane
iksigrekzet
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

iksigrekzet


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13.04.2016, 18:19:20 »

To streamer, pozwala robić fanowskie przeróbki Język
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.04.2016, 18:59:37 »

Po pierwsze ta twarz jest źle wycięta z tła, a po drugie nie wspominałeś, że ma ona zmieniać położenie i poruszać się razem z postacią na animacji. W takim wypadku użycie skryptu nie ma sensu. Twarz trzeba nakładać ręcznie na każdą klatkę z osobna i dopasowywać jej ułożenie za pomocą takich narzędzi jak perspektywa Narzędzie perspektywy i obrót Narzędzie do obracania.
Trzeba było od początku napisać, o co dokładnie chodzi i dać odnośnik do animacji.
Polecam tutorial: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,6186.0.html
Zapisane
iksigrekzet
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

iksigrekzet


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 13.04.2016, 20:42:25 »

Twarz nie musi się poruszać, nie ma to być w żadnym stopniu profesjonalne raczej specjalnie takie bylejakie, twarz wyklejona nie równo i naklejona dużo większa na twarz osoby z GIF'a :v
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 13.04.2016, 21:12:55 »

Skoro twarz na animacji zmienia położenie, to ta wklejona też musi, żeby ją zasłonić. I na pewno będzie to lepiej wyglądać, jeśli chociaż trochę dostosujesz tę wklejaną do ułożenia oryginalnej.
Skoro ma to być specjalnie "bylejakie", to tym bardziej nie widzę nic trudnego w wykonaniu tego samodzielnie.
Zapisane
iksigrekzet
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

iksigrekzet


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 14.04.2016, 13:32:15 »

Nie potrafię, jeśli kto mi w tym nie pomoże to nie zrobię tego nawet "bylejak"
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 14.04.2016, 14:51:22 »

No wiesz, nie rób z siebie znów aż takiej niedorajdy. To naprawdę nie jest szczególnie trudne zadanie. Po prostu napisz, w którym momencie masz problem, a najlepiej przerób sobie ze 3 proste tutoriale (najlepiej któryś z nowszych lub poprawionych).
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dodać do animacji GIF obraz JPG.
Skocz do: