Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: Usunięcie warstwy z tłem, zostawiając część pokrytą kolorem.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Usunięcie warstwy z tłem, zostawiając część pokrytą kolorem.  (Przeczytany 1655 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 06.04.2016, 20:06:47 »

Troszkę nie wiem jak opisać, problem, także przepraszam za tytuł jeśli nie trafny. Dla przykładu zrobiłem szybką ilustracje problemu:

Dajmy na to mam narysowaną postać na szarym tle, postać i tło są na osobnych warstwach.


Chcę teraz usunąć tło, by móc tą postać postawić na czymś innym, problem jest taki, że spora część koloru ma w sobie przeźroczystość, także zwykłe wyłączenie warstwy z tłem, daje "dziurawy" efekt, o taki: http://i.imgur.com/VynQeiG.png
Lepiej to widać gdy da się na inne tło, jak tutaj:


A więc teraz, czy zna ktoś dobrą metodę na usunięcie tła, z zachowaniem koloru za postacią, tak by nie trzeba było wycinać tego ręcznie? Używanie selekcji według koloru daje kiepskie efekty. Odpowiedź nie musi być specyficzna do gimpa :p Z góry dziękuję Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 13.04.2016, 22:04:29 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.04.2016, 21:12:21 »

Chyba trzeba to po prostu podmalować na warstwie poniżej. Nie wydaje mi się, aby był jakiś automatyczny sposób dający wystarczająco dobry efekt. Przynajmniej nie w GIMP-ie. Nie wiem jakie możliwości ma w tym względzie np. Photoshop.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: Usunięcie warstwy z tłem, zostawiając część pokrytą kolorem.
Skocz do: