Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Renderowanie zdjęć pod Facebook
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Renderowanie zdjęć pod Facebook  (Przeczytany 4537 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adamp4
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 15.03.2016, 13:19:29 »

Prowadzę pewną stronę i mam na stronie slider. Obrazki które tam wrzucam są mojego autorstwa, najczęściej tło (jednolity kolor) i napis, nic szczególnego.
Obrazki na stronie są takie jak stworzę, czyli OK, ale kiedy wrzucam na Facebook to sprawa się komplikuje, wokoło napisów robią się kratki, rozmycia, czyli zmienia się, jakość zdjęcia na gorszą.
Czy wie ktoś, jak renderować zdjęcia tak, aby facebook nie zmieniał, jakości zdjęcia
« Ostatnia zmiana: 04.04.2016, 17:37:57 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.03.2016, 13:24:15 »

Facebook kompresuje zdjęcia, aby zmniejszyć wagę pliku. Poczytaj sobie na FB, jak duże zdjęcia można wgrywać, jaka jest maksymalna waga pliku. Chyba, że kompresują wszystkie? W każdym razie takich informacji trzeba szukać na FB.
Waga pliku zależy od stopnia kompresji, formatu, wymiarów/rozdzielczości, różnych dodatkowych informacji zawartych w pliku oraz liczby kolorów (mam nadzieję, że nic nie pominęłam).
Zapisane
adamp4
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.03.2016, 15:10:35 »

Dobra, wyłączyłem przy zapisywaniu "Zapisywanie rozdzielczości" przy pliku .png i plik jest wyświetlany normalnie w komputerze
https://www.facebook.com/134174060078333/photos/a.575859289243139.1073741825.134174060078333/579829762179425/?type=3&theater

Problem pojawia się nadal w urządzeniach mobilnych (stronie mobilnej)
https://m.facebook.com/134174060078333/photos/a.575859289243139.1073741825.134174060078333/579829762179425/?type=3&theater

czy wie ktoś co z tym fantem zrobić?

--
Zdjęcie wrzucone na taka stronę która ma w sumie nie istnieje (jest bo jest).
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.03.2016, 15:17:46 »

Pliki PNG na ogół ważą więcej niż JPG, ale można w nich ustawić maksymalny stopień kompresji, ponieważ jest ona bezstratna.
Co do urządzeń mobilnych, to bardzo często dla zwiększenia szybkości wczytywania oraz dla oszczędności obrazy są kompresowane w locie, bo internet mobilny jest zazwyczaj słabszy i droższy. Nie korzystam ze smartfona, więc nie wiem jak to dokładnie działa, czy zależy od operatora, czy ustawień przeglądarki, czy jeszcze czegoś, ale na pewno nie od GIMP-a.
« Ostatnia zmiana: 15.03.2016, 18:08:55 wysłane przez be@ » Zapisane
adamp4
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.03.2016, 18:35:34 »

Dałem dwa linki powyżej, do strony zwykłej
(...)
Co do urządzeń mobilnych, to bardzo często dla zwiększenia szybkości wczytywania oraz dla oszczędności obrazy są kompresowane w locie, bo internet mobilny jest zazwyczaj słabszy i droższy. Nie korzystam ze smartfona, więc nie wiem jak to dokładnie działa, czy zależy od operatora, czy ustawień przeglądarki, czy jeszcze czegoś, ale na pewno nie od GIMP-a.
To nie jest problem łącza mobilnego czy smartfona, tylko renderingu samego Facebooka. W wcześniejszym poście dałem dwa adresy do tego samego zdjęcia, jedno do wersji zwykłej, drugie do wersji mobilnej i na wersji mobilnej robi się pikseloza, a zdjęcie było wrzucone raz. Zapewne trzeba odpowiednio ustawić gimpa tylko nie wiem jak dlatego się pytam?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15.03.2016, 18:41:07 »

Ale co ma do tego GIMP? To kwestia wymogów Facebooka. Widocznie na stronach przeznaczonych dla urządzeń mobilnych obrazy są bardziej kompresowane z powodów,które opisałam w poprzednim poście. Musisz się dowiedzieć, jaka może być maksymalna waga pliku i w jakim musi być formacie, aby FB go nie kompresował. Istnieje też możliwość, że na takich stronach kompresowane są wszystkie obrazy.
Zapisane
adamp4
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15.03.2016, 20:45:55 »

(..) To kwestia wymogów Facebooka. Widocznie na stronach przeznaczonych dla urządzeń mobilnych obrazy są bardziej kompresowane z powodów,które opisałam w poprzednim poście. (...)
Tu się zgodzę, że zdjęcie są kompresowane by mniej ważyły dla urządzeń mobilnych i często się kaszana robi.
Dobrze, ze udało mi się chociaż na PC rozwiązać problem Uśmiech
Jak ktoś znajdzie rozwiązanie, aby FB kompresował zdjęcia bezstratnie przy zmniejszaniu rozmiaru, to niech da znać.

Pozdrawia, Adam.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 15.03.2016, 20:49:03 »

To już raczej trzeba pytać użytkowników Facebooka nie GIMP-a Mrugnięcie
Polecam jeszcze wątek: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,66413.0.html. Spróbuj przede wszystkim z redukcją kolorów (zakładka Kolory).
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Renderowanie zdjęć pod Facebook
Skocz do: