Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Jak utworzyć plik do druku dwustronnego?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak utworzyć plik do druku dwustronnego?  (Przeczytany 8809 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
centrumrek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

centrumrek


Zobacz profil
« : 03.02.2016, 01:21:53 »

!!POTRZEBNA POMOC!!!  Jak utworzyć plik do druku dwustronnego?
Posiadam drukarkę z duplexem , ale problem mam z utworzeniem pliku tak, aby drukarka drukowała z obu stron.
Prosze o pokierowanie.

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3
« Ostatnia zmiana: 14.02.2016, 23:11:47 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.02.2016, 01:27:38 »

A czy to, jak taki plik ma wyglądać, nie powinno znajdować się w instrukcji obsługi drukarki?
Zapisane
centrumrek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

centrumrek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.02.2016, 01:33:27 »

Chodzi mi o utworzenie pliku tak aby posiadało stronę ,,awers,, i sreonę ,,rewers,, do druku dwustronnego
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.02.2016, 01:37:54 »

Rozumiem, ale to nie jest kwestia GIMP-a. Tu chodzi przecież o to, jak taki plik ma wyglądać, aby Twoja drukarka wiedziała, że ma go w ten sposób wydrukować. Nie mam takiej drukarki, więc skąd miałabym to wiedzieć? Gdybyś miał przykład takiego pliku, to wtedy mogłabym napisać, jak to zrobić w GIMP-ie, ale nie napiszę jak zrobić coś, co nawet nie wiem jak wygląda.

@Edit:
Znalazłam coś takiego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dupleks_%28druk%29 - wg tych informacji trzeba te strony mieć jedna pod drugą.
Zapisane
centrumrek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

centrumrek


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.02.2016, 01:39:35 »

Ok ...w takim razie sprawdzę
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.02.2016, 01:44:24 »

Wydaje mi się, że nawet każda strona może (albo powinna) być w osobnym pliku, a to już w drukarce ustawiasz, którą ma wydrukować pierwszą.
Zapisane
centrumrek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

centrumrek


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.02.2016, 01:51:25 »

plik Jpg
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.02.2016, 01:55:17 »

Ale co to ma do rzeczy, że plik JPG? To nam tylko mówi, że gotową pracę trzeba wyeksportować do tego formatu. Nadal jednak nie wiadomo, jak ma wyglądać. Na logikę, to jak wcześniej napisałam, wydaje mi się, że każda strona powinna być jednak w osobnym pliku, a w ustawieniach drukarki trzeba wskazać, jak to ma być wydrukowane.
Nie wiem nawet, co w ogóle chcesz wydrukować. Jeśli to np. wizytówka czy jakaś ulotka, to obraz powinien być w rozdzielczości co najmniej 300 PPI. No i kolory CMYK.
Zapisane
centrumrek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

centrumrek


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.02.2016, 02:08:19 »

Mam DOCUCOLOR 242 Xerox . świeżo co kupiłem. Chcę wydrukować ulotki dwustronne i nie wiem jak. Mam dwa pliki ,,awers,, i ,,rewers,,
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.02.2016, 06:02:46 »

I nie ma nic na ten temat w instrukcji obsługi? Mi nazwa drukarki nic nie pomoże, to jest forum GIMP-a, a tu trzeba pomocy kogoś, kto zna się na obsłudze takiej drukarki.
A te pliki rozumiem, że masz przygotowane w odpowiednich wymiarach w cm i we właściwej rozdzielczości? Bo tak ogólnie do druku, to jak pisałam wcześniej: rozdzielczość 300 PPI i kolory CMYK oraz docelowe wymiary w cm lub mm.

@Edycja:
Może najpierw przygotuj sobie jakiś wydruk próbny, np. obrazek o tych samych wymiarach co ulotka, ale bez tła, tylko z jakimś obramowaniem i cienką strzałką po środku, tak żeby nie zużyć za wiele tuszu i sprawdź jak to się wydrukuje, czy strzałka po obu stronach będzie skierowana we właściwą stronę. Np. coś takiego: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/01.01.2016/rect4136.png
« Ostatnia zmiana: 03.02.2016, 06:55:49 wysłane przez be@ » Zapisane
centrumrek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

centrumrek


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.02.2016, 22:29:07 »

Bardzo Tobie dziękuję ...sprawdzę to tak jak mówisz...dam znać czy mi się udało.
Zapisane
centrumrek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

centrumrek


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 14.02.2016, 23:08:09 »

Miałeś rację..Uśmiech
Wszystkie ustawienia są w drukarce.
Jeszcze raz dziękuję .
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Jak utworzyć plik do druku dwustronnego?
Skocz do: