Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ]Jak zapisać plik w formacie jpg, png lub bmp?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Jak zapisać plik w formacie jpg, png lub bmp?  (Przeczytany 12103 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« : 17.01.2016, 23:05:09 »

Witam.
Od kilku chwil bawię się wspomnianym programem, ale mam pewien problem. Mianowicie program nie zapisuje pliku jako PNG. Zapisuje tylko jako SVG, co w moim przypadku jest bez znaczenia, ponieważ wspomniany plik muszę następnie przekonwertować na DDS, a program którego używam nie czyta plików SVG. Jak więc mogę zapisać swoją pracę we wspomnianych formatach?
« Ostatnia zmiana: 09.03.2022, 07:58:27 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.01.2016, 00:05:53 »

Jest przecież opcja: Plik -> Export PNG image
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.01.2016, 08:08:07 »

Tak, wiem że jest taka opcja tylko u mnie chyba nie zawsze działa, ponieważ niekiedy jest czarne tło zamiast mojego pliku, czasami jest to co ma być,a czasami wcale nie eksportuje. Uznajmy jednak, że jest ok i to wina programu. Temat można usunąć / zamknąć Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.01.2016, 09:18:27 »

Nie wiem czy to wina programu. Podczas eksportu trzeba jeszcze wybrać, czy eksportujesz rysunek, czy zaznaczenie, stronę czy też obszar użytkownika. Jeśli wybierzesz niewłaściwie, to właśnie możesz mieć taki efekt. Wybranie rysunku powinno spowodować wyeksportowanie wszystkich widocznych obiektów, wybranie zaznaczenia tylko tych, które są aktualnie zaznaczone, wybranie strony obejmie tylko te obiekty, które znajdują się w granicach strony. Jeśli chodzi o obszar użytkownika, to przyznam, że sama nie jestem pewna co tam wtedy będzie wyeksportowane, zwykle właśnie ta opcja powoduje jakieś problemy, kiedy mi się przypadkiem zaznaczy. Prawdopodobnie trzeba tam ustawić jakieś współrzędne w okienku eksportu, ale nigdy nie było mi to potrzebne, więc nie sprawdzałam. Zdarza się nawet, że jeśli zapomnę czegoś wybrać, to właśnie domyślnie zaznaczony jest obszar użytkownika bądź nawet dwie opcje jednocześnie. Trzeba więc tego pilnować i wybrać właściwą opcję.
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18.01.2016, 11:07:31 »

Póki co uzyskuję eksport do PNG z zamierzonym efektem. Nie chcąc jednak zakładać innego tematu zapytam w tym odnośnie innego zagadnienia. Mianowicie czy za pomocą tego programu można narysować krzywą bez tzw efektu schodków? W GIMP-ie było to niemożliwe ( dla mnie ), dlatego też zainteresowałem się tym programem. Czy jednak tutaj jest to też możliwe?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18.01.2016, 11:12:36 »

Jak najbardziej w Inkscape narysujesz krzywe bez schodków, w końcu to program wektorowy, więc nie ma tam pikseli.
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19.01.2016, 07:32:52 »

A czy możesz zdradzić jak to zrobić? Nie wychodzi mi to niestety Uśmiech Obecnie próbuję rysować je za pomocą pióra i gucio mi z tego wychodzi Uśmiech Są schodki.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 19.01.2016, 10:08:10 »

To chyba musiałabym widzieć jak to rysujesz, bo nie wiem jakim cudem można zrobić schodki piórem, o ile nie rysuje się ich celowo...
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ]Jak zapisać plik w formacie jpg, png lub bmp?
Skocz do: