Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Motywy dla GIMP 2.9.3  (Przeczytany 7004 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 20.12.2015, 08:33:40 »

Szukam motywów/skórek dla GIMP 2.9.3, bo domyślny jest beznadziejny: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/DW/gimpskin.png. Nigdy do tej pory nie zmieniałam motywu, bo nie czułam takiej potrzeby, ale nie wyobrażam sobie pracy z czymś takim Smutny
« Ostatnia zmiana: 20.12.2015, 08:51:15 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.12.2015, 09:28:30 »

Zapewne wypłyną jak pokaże się wersja 2.10. Albo minie tak długo czasu, że ludzie potracą wiarę w 2.10 Uśmiech
Zapisane
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.02.2016, 00:46:12 »

Szukam motywów/skórek dla GIMP 2.9.3, bo domyślny jest beznadziejny: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/DW/gimpskin.png. Nigdy do tej pory nie zmieniałam motywu, bo nie czułam takiej potrzeby, ale nie wyobrażam sobie pracy z czymś takim Smutny

Witam
Można ściągnąć wersję portable skompilowaną przez Panią SAMJ, ma inny domyślny kolorowy!
http://www.aljacom.com/~gimp/GimpEval-2.9.3-Win.7z
W ściągniętym pliku mamy równocześnie dwie wersje 32-bit i 64-bit w zależności od potrzeb jeden z podkatalogów możemy po rozpakowaniu pliku usunąć, rozpakować archiwum do głównego katalogu dysku twardego.
Unikać rozpakowania w katalogu, którego nazwa zawiera znaki diakrytyczne lub spacje!!!
Uruchamianie w wielu językach przez jeden z 7 plików .exe z podkatalogów \32bit lub \64bit
wybierać tylko pierwszy plik exe bez dodatkowego oznaczenia, będzie polski interfejs.
Pierwsze uruchomienie GIMP jest bardzo wolne ...
Wyposażony w wersję G'MIC, która jest skompilowana z Gimp 2.9.3.
oraz wyposażony w pędzle MyPaint które warto wypróbować (były wskazówki MareroQ)
Niestety w chwili obecnej nie otwiera plików RAW (nie wbudowano UFraw),
można otwierać pliki konwencjonalna PNG, JPEG, BMP, TIFF, GIF oraz PS, EPS, DjVu, etc.
Testowano na Win 10 pro 64 bity /Win 8 32-bit, ja Win7 64-bit.

Pozdrawiam

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 08.02.2016, 06:54:18 »

@Zbyma72age - dziękuję za odzew Uśmiech
Te kolorowe, stare ikony, to już w sumie udało mi się samej przywrócić (brakuje tylko tych dwóch, które nie występują w v. 2.8 ale to pryszcz Język ).
Znalazłam nawet jakiś motyw z nowymi ikonkami ale brakuje wersji dla ciemnego tła, a już mi się nie chciało przerabiać tych ikon na białe:



Na razie jak widać to taki trochę groch z kapustą, bo nie wszystkie ikony są w tym samym stylu. Ikona okna z wyborem końcówki pędzla oraz ikonki u dołu okna warstw nie pasują do reszty. Wilbera usunęłam starym sposobem i otwieranie warstwy jako nowy obraz po przeciągnięciu na okno przybornika nadal działa (w poradniku na temat v. 2.9 pisałeś (str.6), że w tej wersji jest inaczej, więc ja tego nie potwierdzam, w moim 2.9.3 portable na Win 7 x64 jest po staremu. Edytowałam plik gimprc z lokalizacji: Gimp-2.9\portable).

W sumie już dawno do tego GIMP 2.9 nie zaglądałam. Jakoś nie miałam czasu porządnie go przetestować...
« Ostatnia zmiana: 08.02.2016, 08:48:59 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: Motywy dla GIMP 2.9.3
Skocz do: