Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zrobić z rendera tło.
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zrobić z rendera tło.  (Przeczytany 5753 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Defqonone
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Defqonone


Zobacz profil
« : 13.12.2015, 18:52:16 »

Witam potrzebuje pomocy robię sygnaturkę z spider-man.
http://pre03.deviantart.net/c8bf/th/pre/f/2012/183/2/5/spider_man_by_kakawebcheats-d55r0ce.png

Jest jakiś kilka sposobów abym mógł z rendera wymienionego wyżej zrobić tło? I dopasować nowy ten sam render w mniejszej skali do tła zrobionego, z rendera?

Może ktoś wymienić kilka sposobów bo szukałem w internecie pod hasłem "Robienie tła za pomocą rendera" No i rezultaty mnie nie pocieszyły gdyż pokazywało mi się tylko jak zrobić render...

Z góry dziękuje.
« Ostatnia zmiana: 14.12.2015, 00:39:47 wysłane przez Defqonone » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.12.2015, 19:22:25 »

Render kopiujesz i używasz jak pędzla klikając nim na warstwie tło. Później możesz użyć na tej warstwie jakichś filtrów, np. rozmycie w poziomie, rozrzucenie.
A sam render aby dopasować wymiarami do tła, to wystarczy zwyczajnie przeskalować.
Jak chcesz, to mogę pokazać jak to zrobić przez TeamViewer lub Skype.
Zapisane
Defqonone
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Defqonone


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.12.2015, 19:47:56 »

Kiedyś widziałem na jakimś forum poradnik fajny jak to zrobić lecz to forum już nie istnieje.
Jak z rendera zrobić takie paskowane tło że paski są połączone do siebie ale coś ala tak ---> \\\\
Chyba w filtrze rozmycia można było coś takiego osiągnąć.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.12.2015, 19:54:11 »

To dlaczego nie napisałeś od razu, że chodzi o jakiś konkretny efekt? Musiałabym widzieć tło zrobione w ten sposób, aby móc odpowiedzieć, bo po samym opisie nie jestem pewna, jak to ma wyglądać. Jeśli faktycznie chodzi o rozmycie, to zapewne rozmycie w ruchu.
Zapisane
Defqonone
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Defqonone


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.12.2015, 20:04:08 »

o proszę o taki efekt mi chodzi tylko że na tym zdjęciu słabo to zrobione Mrugnięcie

https://www.google.pl/search?q=rozmycie+w+ruchu+gimp&espv=2&biw=1517&bih=736&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiAytPgtdnJAhXnvHIKHfi1BvQQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgrc=l2BpDM53TGt9cM%3A

Takie paski z rendera jak by widać i z tego tło zrobić Uśmiech. + jak potem zakryć najlepiej takie paski dodatkowym tłem kolorystyki do koloru rendera?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 13.12.2015, 20:06:02 »

Ten obrazek prowadzi do tutorialu Uśmiech http://cs-soplica.com/topic/50366-tutorial-jak-zrobic-sygnature/

Właśnie widzę, że brakuje obrazków, ale są opisy.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.12.2015, 20:09:55 »

To jest właśnie powielony render, można to zrobić sposobem, który opisałam wcześniej, czyli skopiować i użyć jako pędzla, a następnie zastosować rozmycie w ruchu.
Zapisane
Defqonone
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Defqonone


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 13.12.2015, 20:11:36 »

To jest właśnie powielony render, można to zrobić sposobem, który opisałam wcześniej, czyli skopiować i użyć jako pędzla, a następnie zastosować rozmycie w ruchu.

A mniej więcej z jakimi ustawieniami zastosować rozymcie w ruchu?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 13.12.2015, 20:19:18 »

Przecież masz podgląd w oknie. Testuj jakie ustawienie najbardziej Ci pasuje.
Zapisane

Defqonone
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Defqonone


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.12.2015, 22:29:16 »

Dobra jakoś mi to pykło ale czegoś mi tutaj brakuje doradzicie co by tutaj jeszcze mniej więcej dodać lub użyć jakiegoś filtra?

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 13.12.2015, 22:38:47 »

To tło w ogóle nie wygląda jakby było zrobione z tego rendera i jakoś nie bardzo się z nim integruje. Nawet odcień czerwieni jest inny.
Ogólnie to nie bardzo wiadomo, na czym tutaj skupić wzrok. Tło jest bardziej jaskrawe niż sam render i odciąga od niego uwagę, a najważniejszym elementem wydaje się być napis, pomimo że jest dość niepozorny.
Zapisane
Defqonone
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Defqonone


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 13.12.2015, 22:56:53 »

A pokazała byś mi jak zrobić porządny napis do sygnatury? Bo korzystając tutaj z poradników i tak napis mi wychodzi klapa mógłbym dać ci swoją kopie roboczą i pokazała byś mi co jest trzy Uśmiech.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 13.12.2015, 23:05:08 »

Nie jestem specjalistką od sygnatur, a tym bardziej od Spider-Mana, więc nie wiem, jaki napis miałby do niego pasować. Poza tym nie pisałam wcale, że ten napis jest zły, tylko że wydaje się być najważniejszym elementem tej sygnatury, a chyba takim elementem raczej miał być render? Ponieważ sam napis jest, jak już wspomniałam, dość niepozorny (co wcale nie jest wadą), to chyba jego umiejscowienie sprawia, że wydaje się być najważniejszy. Na ogół napisy w sygnaturach nie powinny zbytnio rzucać się w oczy, no ale to zależy, co najbardziej chciałeś wyeksponować. Tutaj praktycznie panuje chaos kompozycyjny i nie wiadomo na czym zawiesić wzrok. Raczej powinien być jeden główny element, najbardziej wyeksponowany, a reszta gdzieś tam w tle.
Zapisane
Defqonone
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

Defqonone


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 13.12.2015, 23:13:39 »

a jak bym mógł uzyskać efekt całościowego czerwonego co ma na rękach i korpusie ala płomienie? Aktualnie jest postawione to na postaci w trybie SUMA. Na tle jest warstwa z czerwonym kolorem w trybie kolor i wyciąłem czerwony kolor aby nie leżał na postaci dlatego te płomienie są orginalnego koloru na renderze a po za renderem jest czerwone po przez warstwę czerwoną jak mógłbym uzyskać aby było to ładnie czerwone na postaci jak jest poza postacią,aby nie ingerować w render aby był jaki jest teraz aktualnie.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak zrobić z rendera tło.
Skocz do: