Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Publikacja zdjęć na fb i allegro  (Przeczytany 1972 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
czeremcha
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

czeremcha


Zobacz profil
« : 10.12.2015, 20:53:46 »

Cześć dopiero co zaczynam moją przygodę z Gimpem, nie jestem obyta w temacie obróbki zdjęć, nigdy wczesniej nie miałam z tym styczności. Przynzam, że nawet informatyki nie miałam w liceum, więc na prawdę ciężko mi zacząć.

Wykonuję zdjęcia o rozmiarze ok. 3,5 MB ( są kolorystyczne, posiadają głębię, są ok). Zdjęcia te umieszczam na Allegro i fb, ponieważ prowadzę sprzedaż internetową mojego rękodzieła. Problem polega na tym, że zdjęcia na FB i Allegro blakną, są bez głębi, są mało atrakcyjne. Próbowałam działać coś w Gipie ( mam wersję 2,8). Wyczytałam coś o zapisach zdjęc w różnych formatach, tak by publikacja tych zdjęć na stronach internetowych, nie powodowała "blaknięcia" i spróbowałam zapisać zdjęcie następująco: Save for web, PNG 24
« Ostatnia zmiana: 24.12.2015, 13:54:14 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.12.2015, 20:55:36 »

O ile się orientuje, na FB obrazki są konwertowane do formatu JPG, może wrzucanie bezpośrednio JPG pomoże?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.12.2015, 22:26:37 »

Z tego co wiem na FB zdjęcia są kompresowane aby zmniejszyć wagę pliku. Raczej ciężko tam znaleźć zdjęcia dobrej jakości, właśnie z tego powodu. Jak jest na Allegro, to nie wiem. Najlepiej zapytać na Allegro i FB, w jakiejś pomocy technicznej, jakie warunki muszą spełniać obrazy, aby zminimalizować stratę jakości.
Warto się jeszcze upewnić, czy te zdjęcia po obróbce w GIMP-ie i otwarciu bezpośrednio z dysku komputera np. w przeglądarce zdjęć i przeglądarce www wyglądają tak samo jak w GIMP-ie. Wtedy będziesz mieć pewność, że wina leży po stronie tych serwisów. Osobiście zauważyłam, że czasami niektóre hostingi kompresują z automatu nawet takie obrazy, które już mają bardzo mały rozmiar pliku i niepotrzebnie psują ich jakość, a inne kompresują tylko takie pliki, których waga przekracza jakąś tam wartość.
Na wagę pliku wpływ mają wymiary/rozdzielczość, liczba kolorów oraz format zapisu, a w przypadku JPG także stopień kompresji.

@Edit:
Znalazłam wytyczne na FB: https://www.facebook.com/help/266520536764594?ref=related, ale do prezentacji zdjęć bardziej odpowiedni jest Instagram. Chyba można powiązać konto na FB z Instagramem.
Na Allegro pewnie też gdzieś podają takie info, musisz sobie poszukać.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Publikacja zdjęć na fb i allegro
Skocz do: