Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dodać Gimpa do menu (win10)
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak dodać Gimpa do menu (win10)  (Przeczytany 16671 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 09.11.2015, 13:01:28 »

PS.Rzuciłem okiem na ostatni link z instalki.pl i może to być to,pobawię sie tym potem i dam znać czy działa.Dzięki
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 09.11.2015, 19:09:28 »

Gotowy plik wprowadzający zmiany w rejestrze i drugi by je usunąć. (Bo nie chce mi się tłumaczyć  Język ) Wystarczy uruchomić.

* GIMP w menu w10.zip (1.15 KB - pobrany 141 razy.)
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 09.11.2015, 20:52:08 »

@Aaseel: to chyba nie zadziała u każdego, kto ma GIMP-a zainstalowanego gdzieś indziej niż na dysku F.
@Ensom: wciąż możesz używać tego co podał Aaseel, tylko musisz sobie zrobić "znajdź zamień" w tym pliku reg, o ile nie masz GIMP-a zainstalowanego na dysku F.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 10.11.2015, 08:58:34 »

@Aaseel ,a to co opisałeś to odnosi się dokładnie do czego?
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 10.11.2015, 11:53:53 »

To już w ogóle nie jest związane z GIMP-em. Zapytaj na forum komputerowym.
Druga sprawa, to że w ogóle nie odpowiadasz na pytania, więc ciężko pomóc w takiej sytuacji.

@Edit:
http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10255-windows-7-dodawanie-wlasnych-programow-do-menu-kontekstowego.html - tu masz opisane, na Win 10 pewnie jest podobnie.

Niestety nie jest podobnie ,a w zasadzie całkiem inaczej,ale nie jestem w te klocki dobry,więc opinia laika.Ale podobnie nie jest.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 10.11.2015, 16:51:09 »

Do menu kontekstowego można dodać dowolny program, a forum dotyczy obsługi GIMP-a, a nie systemu Windows 10 i dodawania w nim programów do menu kontekstowego. Do tego raczej niewiele osób używa tutaj Windows 10, więc prędzej uzyskasz kompetentną pomoc na forum, dotyczącym tego systemu.

 Co z plikiem, który podesłał użytkownik Aaseel? Próbowałeś go użyć? Jeśli GIMP jest u Ciebie zainstalowany na innej partycji niż F, to plik trzeba edytować w notatniku i pozamieniać wszystkie wystąpienia F na właściwą literę dysku. Nie ma w tym nic skomplikowanego.

I wciąż nie odpowiedziałeś na pytania:
- czy instalowałeś i próbowałeś dodać tę pozycję za pomocą programu z odnośnika w moim pierwszym poście?
- czy w menu pod PPM na obrazku masz pozycje: Edytuj i/lub Wyślij do?
Nie rozwiążemy problemu, jeśli będziesz prowadził monolog, zamiast dialogu...
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 10.11.2015, 17:38:17 »

Próbowałem,nic nie działa,jak pisałem wyżej,możliwe,ze zadziałało by tak jak w linku który wkleiłem z Instalki.pl.ale po utworzeniu nowej pozycji,należy wkleić podejrzewam jaką ścieżkę dostępu (lub jak tam sie to nazywa),ale nie wiem jak to zrobić.Możliwe,że w tym co podał Aaseel jest to już zrobione automatycznie,ale u mnie też nie działa,nagrałem filmiki bo chyba nie wyrażam się wystarczająco czytelnie,ale nie przechodzą (za duży rozmiar),jeżeli nadal nie jestem czytelny zrobię zrzuty ekranu.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 10.11.2015, 17:41:46 »

To może spróbuję pomóc przez Skype? Mogłabym wtedy zobaczyć, jak to wszystko tam wygląda na Windows 10, co Ty na to?
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 10.11.2015, 17:46:46 »

@Ziomioslaw mea culpa. Zapomniałem dodać, że powinien edytować ścieżkę dostępu do GIMP-a.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 10.11.2015, 18:24:47 »

To może spróbuję pomóc przez Skype? Mogłabym wtedy zobaczyć, jak to wszystko tam wygląda na Windows 10, co Ty na to?
Mogę podesłać na maila
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 10.11.2015, 18:29:24 »

Ale co na maila chcesz podsyłać? Mi chodzi o połączenie ze współdzieleniem ekranu przez Skype lub TeamViewer. Jak Ci pasuje taka forma pomocy to daj znać w prywatnej wiadomości i tam podaj kontakt, np. nick na Skype.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 10.11.2015, 19:09:18 »

chciałem wysłać filmik (skoro opis jest mało czytelny)jak to wygląda u mnie (czyli brak tych kwestii jak opisujesz,czyli edycja,wyślij do itd,jak wspomniałem,jedynie to co może ,że tak powiem wypalić to kwestia jaka jest podana w linku z instalki pl (w zasadzie to jest ze spryciarzy),tak jak tam gość opisuje można dodać poszczególne skróty lub programy do menu,tylko kiedy dodaję program gimp to następnie pokazuje się okno aby dodać mu jakąś ścieżkę,a ja nie wiem skąd ją wziąć.to tyle
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 10.11.2015, 19:19:39 »

Filmik możesz wstawić na jakiś darmowy hosting plików i podać tutaj odnośnik.
Jednak trochę ciężko się z Tobą rozmawia na forum, dlatego zaproponowałam Skype.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 10.11.2015, 19:38:26 »

No co jest ciężkiego w tym aby zrozumieć,że wszelkie podpowiedzi  nie sprawdzają się,wiec nie uwazam,aby nagle przez skypa jakos sie to zmieniło,spróbuj włączyc ten link instalki.plitd i rozkminić tą kwestię,tu ani skype,ani inny program nie zmieni tego,chyba tylko,że zamaist tego co napisałem,powiem to własnymi ustami na skypie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dodać Gimpa do menu (win10)
Skocz do: