Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dodać Gimpa do menu (win10)
Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak dodać Gimpa do menu (win10)  (Przeczytany 16668 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« : 07.11.2015, 12:16:25 »

Witam,mam pytanie.Chodzi o to,że kiedy chce edytować jakiś obrazek czy zdjęcie w Gimpie na windowsie 10,muszę najpierw otworzyć menu,potem otwórz za pomocą,potem wybierz inną aplikację i dopiero wtedy mam możliwość wyboru Gimpa.W poprzednich wersjach windowsa system automatycznie pokazywał ikonę gimpa w menu (otwórz za pomocą). Pytanie - jak "skrócić" tą procedurę przy windows10?
« Ostatnia zmiana: 11.11.2015, 22:35:25 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.11.2015, 14:27:58 »

Co tam teraz Windowsy mają - te kafelki? A to nie da się po prostu kliknąć na GIMP-ie prawym i wybrać opcję "przyklej", czy jak to się nazywa?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07.11.2015, 16:58:28 »

Sprawdź jeszcze ten sposób: http://www.gimpuj.info/index.php?topic=51726.0
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 08.11.2015, 11:42:13 »

Chodziło mi o to,że ja nie chcę dodawać gimpa jako programu domyślnego do otwierania plików graficznych,tylko o to aby gimp pokazywał się w menu kontekstowym po kliknięciu otwórz za pomocą.A teraz należy kliknąć otwórz za pomocą,potem jeszcze wybierz inną aplikację i dopiero wtedy mam dostęp do gimpa.W poprzednich systemach pokazywał się od razu po rozszerzeniu otwórz za pomocą,a tutaj jeszcze trzeba wykonać ten 3 ruch czyli wybierz inną aplikację.Rozumiem,że otwierając jeden czy dwa pliki to nie ma aż takiego znaczenia,ale już przy większej ilości zaczyna być to dość upierdliwe,tym bardziej kiedy człowiek przyzwyczaił się do pewnego rodzaju "automatyzmu" na wcześniejszych systemach,czasem traci się koncentrację przez to nad jakimś ważnym detalem projektu.
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.11.2015, 13:44:17 »

Pozostaje grzebanie w rejestrze. Jak Cię nie przeraża, to mogę wytłumaczyć na przykładzie XP. Podejrzewam, że oprócz zmiany wersji edytora rejestru w 10 powinno być podobnie.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.11.2015, 00:06:11 »

Ok,wrzucaj,zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09.11.2015, 00:22:38 »

W zasadzie opisywany problem bardziej dotyczy Windows 10 niż GIMP-a.
Zazwyczaj jak już raz się wybierze aplikację w "Otwórz za pomocą", to powinna pozostać w menu.
Program, o którym mowa w podanym wcześniej przeze mnie odnośniku powinien pomóc także i na ten problem, sprawdzałeś go w ogóle? Dlaczego właściwie chcesz otwierać obrazy w taki sposób, zamiast za pomocą opcji: "Edytuj w GIMP"? Przecież to jedno kliknięcie mniej. Pliki XCF otwierają się domyślnie w GIMP, a co do pozostałych, to zawsze można po prostu uruchomić GIMP-a skrótem czy skrótem klawiaturowym i przeciągnąć plik na okno programu. Jeśli masz skrót do GIMP-a np. na pulpicie czy pasku, to wystarczy przeciągnąć plik na ten skrót i również zostanie otwarty w GIMP-ie.

Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.11.2015, 09:03:38 »

No właśnie jak wspomniałem wcześniej w starych systemach było,że tak powiem normalnie,w win10 jest jednak inaczej.Opcja "otwórz za pomocą" jest,ale po rozszerzeniu nie pojawia się od razu możliwość wyboru gimpa ( w poprzednich systemach,jeśli robiło się to po raz pierwszy,należało wyszukać daną aplikację w jej lokalizacji,po czym po pierwszym użyciu została ona automatycznie zapamiętywana i już pokazywała się w  "otwórz za pomocą". W win 10 niestety tak nie ma,tylko po rozszerzeniu otwórz za pomocą trzeba jeszcze klikać ciągle wybierz inną aplikację i dopiero wtedy pokazuje się gimp (ale chyba to już pisałem wcześniej,może mało czytelnie). Jeśli chodzi o opcję edytuj w Gimp to nie bardzo rozumiem pytania,wydaje mi się,że cały czas o tym pisze (chyba,że chodzi o edycję już z Gimpa,ale to też min 3 kliknięcia?),dodam prościej: mam obrazek (gimp nie jest uruchomiony),najeżdżam na niego i chcę otworzyć w gimpie,klikam ppm itd itd (wszystko to co powyżej). Pytanie- jak wykombinować aby było jak we wcześniejszych systemach (może nie ma takiej możliwości)?Jeśli ktoś dojdzie do tego czekam na pozytywne info Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 09.11.2015, 09:15:18 »

Po kliknięciu PPM na obrazek, mam opcję "Edytuj" i kiedy ją wybiorę, to obrazek jest otwierany w GIMP-ie. Nie potrzebuję wybierać "Otwórz za pomocą" i następnie wskazywać na aplikację, w której plik ma zostać otwarty. Program z podanego przeze mnie odnośnika może taką opcję dodać pod PPM, jeśli nie pojawiła się automatycznie po zainstalowaniu GIMP-a. Normalnie po instalacji GIMP-a w menu pod PPM na obrazku powinna pojawić się opcja "Edit with GIMP".
Nie znam Win 10, ale w Win 7 można również dodać sobie dowolny program do menu "Wyślij do". Podejrzewam, że w Win 10 będzie tak samo. Wtedy mógłbyś dodać tam GIMP-a i to zadziała tak samo, jak "Otwórz za pomocą".
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 09.11.2015, 11:35:49 »

No właśnie,jak wspomniałem dotyczy win10,w innych się zgodzę,ale mnie właśnie chodzi konkretnie o win10,spróbuję jeszcze pogrzebać jak w linkach,ale jakoś to nie daje rezultatu.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09.11.2015, 11:39:13 »

W Win 10 pod PPM na obrazku nie ma opcji "Wyślij do"? Ani opcji "Edytuj"?
W ogóle to najlepiej zapytać na jakimś forum komputerowym w dziale dotyczącym Windows 10, bo coś mi się wydaje, że to nie powinno być tak jak opisujesz. Powinno działać jak w poprzednich systemach. Może u Ciebie jest jakiś błąd w systemie...
Zresztą Windows 10 chyba nie jest jeszcze dopracowany. Szczerze, to ja się trochę dziwię ludziom, co się tak już rzucili na ten system. Osobiście, gdybym chciała przejść na dziesiątkę, to bym jeszcze odczekała, ale raczej w ogóle nie zamierzam tego robić Język
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 09.11.2015, 12:02:42 »

Znalazłem cos takiego,tylko przyznam się,że nie wiem jak dodać ścieżkę do nowej pozycji,jeśli ktoś wie i to zadziała to będę wdzięczny za pomoc:
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-dowolnie-edytowac-menu-kontekstowe
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 09.11.2015, 12:11:51 »

To już w ogóle nie jest związane z GIMP-em. Zapytaj na forum komputerowym.
Druga sprawa, to że w ogóle nie odpowiadasz na pytania, więc ciężko pomóc w takiej sytuacji.

@Edit:
http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10255-windows-7-dodawanie-wlasnych-programow-do-menu-kontekstowego.html - tu masz opisane, na Win 10 pewnie jest podobnie.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 09.11.2015, 12:57:33 »

No jeśli chodzi o moje pytanie to ostatni link który wkleiłem wiąże się z tematem Gimpa,bo chodzi mi właśnie aby do menu kontekstowego dodać tego gimpa,tylko nie wiem jak dodać samą ścieżkę dostępu, fakt bardziej może się wiązać z kwestiami bardziej dla osób związanych z systemem.I faktem też jest ,że win10 jest inny,mocno inny,nawet w porównaniu z win8.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 09.11.2015, 13:01:28 »

PS.Rzuciłem okiem na ostatni link z instalki.pl i może to być to,pobawię sie tym potem i dam znać czy działa.Dzięki
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 09.11.2015, 19:09:28 »

Gotowy plik wprowadzający zmiany w rejestrze i drugi by je usunąć. (Bo nie chce mi się tłumaczyć  Język ) Wystarczy uruchomić.

* GIMP w menu w10.zip (1.15 KB - pobrany 141 razy.)
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 09.11.2015, 20:52:08 »

@Aaseel: to chyba nie zadziała u każdego, kto ma GIMP-a zainstalowanego gdzieś indziej niż na dysku F.
@Ensom: wciąż możesz używać tego co podał Aaseel, tylko musisz sobie zrobić "znajdź zamień" w tym pliku reg, o ile nie masz GIMP-a zainstalowanego na dysku F.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 10.11.2015, 08:58:34 »

@Aaseel ,a to co opisałeś to odnosi się dokładnie do czego?
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 10.11.2015, 11:53:53 »

To już w ogóle nie jest związane z GIMP-em. Zapytaj na forum komputerowym.
Druga sprawa, to że w ogóle nie odpowiadasz na pytania, więc ciężko pomóc w takiej sytuacji.

@Edit:
http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10255-windows-7-dodawanie-wlasnych-programow-do-menu-kontekstowego.html - tu masz opisane, na Win 10 pewnie jest podobnie.

Niestety nie jest podobnie ,a w zasadzie całkiem inaczej,ale nie jestem w te klocki dobry,więc opinia laika.Ale podobnie nie jest.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 10.11.2015, 16:51:09 »

Do menu kontekstowego można dodać dowolny program, a forum dotyczy obsługi GIMP-a, a nie systemu Windows 10 i dodawania w nim programów do menu kontekstowego. Do tego raczej niewiele osób używa tutaj Windows 10, więc prędzej uzyskasz kompetentną pomoc na forum, dotyczącym tego systemu.

 Co z plikiem, który podesłał użytkownik Aaseel? Próbowałeś go użyć? Jeśli GIMP jest u Ciebie zainstalowany na innej partycji niż F, to plik trzeba edytować w notatniku i pozamieniać wszystkie wystąpienia F na właściwą literę dysku. Nie ma w tym nic skomplikowanego.

I wciąż nie odpowiedziałeś na pytania:
- czy instalowałeś i próbowałeś dodać tę pozycję za pomocą programu z odnośnika w moim pierwszym poście?
- czy w menu pod PPM na obrazku masz pozycje: Edytuj i/lub Wyślij do?
Nie rozwiążemy problemu, jeśli będziesz prowadził monolog, zamiast dialogu...
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 10.11.2015, 17:38:17 »

Próbowałem,nic nie działa,jak pisałem wyżej,możliwe,ze zadziałało by tak jak w linku który wkleiłem z Instalki.pl.ale po utworzeniu nowej pozycji,należy wkleić podejrzewam jaką ścieżkę dostępu (lub jak tam sie to nazywa),ale nie wiem jak to zrobić.Możliwe,że w tym co podał Aaseel jest to już zrobione automatycznie,ale u mnie też nie działa,nagrałem filmiki bo chyba nie wyrażam się wystarczająco czytelnie,ale nie przechodzą (za duży rozmiar),jeżeli nadal nie jestem czytelny zrobię zrzuty ekranu.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 10.11.2015, 17:41:46 »

To może spróbuję pomóc przez Skype? Mogłabym wtedy zobaczyć, jak to wszystko tam wygląda na Windows 10, co Ty na to?
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 10.11.2015, 17:46:46 »

@Ziomioslaw mea culpa. Zapomniałem dodać, że powinien edytować ścieżkę dostępu do GIMP-a.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 10.11.2015, 18:24:47 »

To może spróbuję pomóc przez Skype? Mogłabym wtedy zobaczyć, jak to wszystko tam wygląda na Windows 10, co Ty na to?
Mogę podesłać na maila
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 10.11.2015, 18:29:24 »

Ale co na maila chcesz podsyłać? Mi chodzi o połączenie ze współdzieleniem ekranu przez Skype lub TeamViewer. Jak Ci pasuje taka forma pomocy to daj znać w prywatnej wiadomości i tam podaj kontakt, np. nick na Skype.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 10.11.2015, 19:09:18 »

chciałem wysłać filmik (skoro opis jest mało czytelny)jak to wygląda u mnie (czyli brak tych kwestii jak opisujesz,czyli edycja,wyślij do itd,jak wspomniałem,jedynie to co może ,że tak powiem wypalić to kwestia jaka jest podana w linku z instalki pl (w zasadzie to jest ze spryciarzy),tak jak tam gość opisuje można dodać poszczególne skróty lub programy do menu,tylko kiedy dodaję program gimp to następnie pokazuje się okno aby dodać mu jakąś ścieżkę,a ja nie wiem skąd ją wziąć.to tyle
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 10.11.2015, 19:19:39 »

Filmik możesz wstawić na jakiś darmowy hosting plików i podać tutaj odnośnik.
Jednak trochę ciężko się z Tobą rozmawia na forum, dlatego zaproponowałam Skype.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 10.11.2015, 19:38:26 »

No co jest ciężkiego w tym aby zrozumieć,że wszelkie podpowiedzi  nie sprawdzają się,wiec nie uwazam,aby nagle przez skypa jakos sie to zmieniło,spróbuj włączyc ten link instalki.plitd i rozkminić tą kwestię,tu ani skype,ani inny program nie zmieni tego,chyba tylko,że zamaist tego co napisałem,powiem to własnymi ustami na skypie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 10.11.2015, 19:44:02 »

Po prostu odniosłam wrażenie, że nie potrafisz skorzystać z tych poradników i ogólnie słabo sobie radzisz z obsługą systemu. Chciałam, żebyś mi udostępnił pulpit, aby zerknąć jak naprawdę to wygląda na tej dziesiątce i spróbować z edycją rejestru. Ale jak nie chcesz, to nie. Radź sobie sam w takim razie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 10.11.2015, 21:14:19 »

Przeanalizowałam na spokojnie plik reg, i oprócz konieczności zmiany ścieżki (plik był dla GIMP 2.8 na x64, a tutaj był GIMP 2.6 na x 32) okazało się, że zawiera komendy dla wszystkich typów obrazów za wyjątkiem JPG (jest JPEG), a my sprawdzaliśmy właśnie dla JPG.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 10.11.2015, 21:18:31 »

Zainstalowałem gimpa 2.8 i tego problemu nie ma,pokazuje sie od razu po rozszerzeniu otwórz za pomocą.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 10.11.2015, 21:20:37 »

A w "Edytuj" nadal jest Paint? Bo w sumie lepiej, aby tam był GIMP.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 10.11.2015, 21:23:05 »

Paint niestety
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 10.11.2015, 21:25:36 »

A jak to zmienić?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 10.11.2015, 21:28:49 »

No tu właśnie trzeba użyć tego pliku reg, który edytowaliśmy w notatniku, tylko trzeba do niego jeszcze dodać komendę dla JGP. Wydaje mi się, że wtedy powinien zadziałać. No i teraz trzeba znów zmienić ścieżkę na tę dla GIMP 2.8.
Ew. sprawdzić sposób stąd: http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10255-windows-7-dodawanie-wlasnych-programow-do-menu-kontekstowego.html
Ale to chyba znów musiałbym przez Skype.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 11.11.2015, 00:14:00 »

@Aaseel - niestety, coś jest nie tak i pomimo zmiany ścieżki twój plik nie działa na Win 10 u użytkownika Ensom. Jednak nie sprawdziłam już, czy te wpisy faktycznie zostały dodane po uruchomieniu pliku REG. Niby wyświetlił się komunikat, że wartości zostały pomyślnie dodane, ale podczas restartu był podobno jakiś komunikat o błędzie. Być może trzeba było dodać te wpisy bezpośrednio do rejestru ręcznie.
 Zajrzałam do rejestru w swoim Windows 7 i np. nie mam takiego klucza w HKEY_CLASSES_ROOT\pngfile\shell\, chociaż po kliknięciu PPM na plik PNG mam opcję edycji w GIMP. To samo dotyczy JPG, GIF i innych.
Za to mam w: HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\image\shell\edit\command.
« Ostatnia zmiana: 11.11.2015, 04:21:16 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 11.11.2015, 10:26:29 »

Cytuj
Zajrzałam do rejestru w swoim Windows 7 i np. nie mam takiego klucza w HKEY_CLASSES_ROOT\pngfile\shell\,

Z tego co pamiętam, takie sytuacje, gdzie klucze trzeba było tworzyć wcale nie są takie niezwykłe.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 11.11.2015, 10:34:26 »

Wiem, że nie są niezwykłe, ale mi chodzi o to, że u mnie pomimo braku tych kluczy dla wybranych formatów plików edycja obrazów w GIMP-ie działa, tyle że ja mam ten klucz w innym miejscu. Po prostu jest przypisany do obrazów ogólnie, a nie konkretnych formatów.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 11.11.2015, 12:03:39 »

To sobie odpowiedziałaś Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 11.11.2015, 22:21:14 »

Usunęliśmy wszystkie klucze dodane za pomocą pliku użytkownika Aaseel i dodaliśmy tak jak jest u mnie i teraz działa.
Zapisane
sir_kyllan
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

sir_kyllan


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 31.10.2018, 10:23:49 »

Stworzyć plik *.reg np. w notatniku i wkleić poniższa zawartość, następnie dodać do rejestru.

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\image\shell\Edit with GIMP]
@="Edit with GIMP"

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\image\shell\Edit with GIMP\command]
@="\"C:\\Program Files\\GIMP 2\\bin\\gimp-2.10.exe\" \"%1\""
« Ostatnia zmiana: 31.10.2018, 18:04:59 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dodać Gimpa do menu (win10)
Skocz do: