Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wizytówka o danych wymiarach
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wizytówka o danych wymiarach  (Przeczytany 8081 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 19.10.2015, 18:06:11 »

Jak dodasz ten obrazek jako nową warstwę do swojego projektu w 300 czy 350 PPI, to jego wymiary się zmniejszą, jeśli rozdzielczość obrazka będzie mniejsza niż rozdzielczość wizytówki. Większość obrazków w sieci ma 72 PPI, więc po dodaniu do projektu ich wymiary w mm ulegną pomniejszeniu. Z tego powodu trzeba wybierać większe obrazy niż docelowy. Oczywiście można znaleźć także obrazki w wyższej rozdzielczości. Najważniejsze, aby były dobrej jakości, bez widocznej kompresji JPG.
Zapisane
reporteer
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

reporteer


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 19.10.2015, 18:14:42 »

Dobrze. Zrobiłem spady 2mm ale mam problem z ustawieniem ich w GIMPie. Wiem, żeby ustawić te marginesy trzeba przeciągnąć tą poziomicę z góry lub z lewego boku ale skąd mam wiedzieć ile to jest 2mm?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 19.10.2015, 18:24:28 »

Jeśli ustawiłeś domyślne jednostki na mm, to powinieneś mieć miarki w milimetrach (Widok -> Wyświetlanie linijek), ale najprościej to po prostu zaznaczyć całość, zmniejszyć zaznaczenie o 4 mm (2 mm z lewej + 2 mm z prawej i analogicznie góra/dół) i utworzyć prowadnice z zaznaczenia: Obraz -> Prowadnice -> Nowa prowadnica z zaznaczenia.
Ja bym jednak radziła dać po 3 mm na te spady.
Zapisane
reporteer
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

reporteer


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 20.10.2015, 17:53:56 »

A jeżeli chcę wydrukować w takich wymiarach to koniecznie w GIMPie muszę drukować? Tam gdzie będę drukował pewnie nie będzie GIMPa tylko max Microsoft Office.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 20.10.2015, 18:00:33 »

Eksportujesz sobie gotową wizytówkę np. do formatu PDF albo TIFF (co tam drukarnia sobie zażyczy) i wrzucasz na pendrive'a albo wysyłasz drukarni mailem.
Gdybyś chciał przypadkiem drukować w automacie, to sprawdź, czy on przypadkiem zamiast przycinać spady nie przeskaluje Ci tej wizytówki do zadanych wymiarów. Mi tak kiedyś ze zdjęciem zrobiło. Ale wizytówki, to myślę że jednak zlecisz drukarni.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017, 07:11:47 wysłane przez be@ » Zapisane
reporteer
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

reporteer


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 20.10.2015, 18:23:04 »

Tzn. to jest taka praca domowa. Chcę wydrukować 1 sztukę. Co mam zrobić? Wystarczy wyeksportować do .pdf'a a później przy drukowaniu ustawić odpowiednie parametry? To wszystko?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 20.10.2015, 18:25:18 »

To masz zamiar drukować na domowej drukarce? W takim razie chyba będziesz musiał sam obciąć spady. Trzeba było tak od razu pisać, bo jak to nie pójdzie do drukarni, to te spady chyba są niepotrzebne. Zresztą nie wiem, co to za drukarka...
Zapisane
reporteer
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

reporteer


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 20.10.2015, 18:38:45 »

Sam obetnę. Co za problem? To nie musi być perfekcyjne  Uśmiech 2. Wyeksportowałem do pdfa, zerknąłem na podgląd wydruku i wydaje mi się, że będzie okej. Dziękuję za pomoc.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wizytówka o danych wymiarach
Skocz do: