Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmiana wyglądu gimp-a  (Przeczytany 6156 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
miskmaster
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

miskmaster


Zobacz profil
« : 19.09.2015, 16:35:15 »

Witam serdecznie,

Mam taki problem. Mianowicie pracuje na telewizorze 32cala. Gdy obrabiam ciemne zdjęcia, czy tworze ciemne grafiki odcienie czerni nie istnieją... Sa ogromne zniekształcenia kolorów czarnego i białego. A wszystko to jest spowodowane kolorem gimpa... Wszystko w okół płótna jest jasne... co za tym idzie oko ludzkie plus tv nie wyłapuje jaśniejszych motywów na czarnym płótnie. Dopiero przy zbliżeniu na max widać, że są na nim promienie słońca czy lekkie rozmycie światła. Zatem wszelkie "niedorobienia" punktowe nie są widoczne do momentu zapisania i/lub wyświetlenia obrazu na full screenie. A mi się nie chce tego robić co chwile i po omacku tych niedorobień uzupełniać... bo się tak nie da pracować. Czy jest sposób na zmianę NIEROBOCZEGO okna gimpa na czarne bądź bardziej ciemne? Kontrastów w tv również specjalnie dla pracy w gimpie nie będę ustawiał aby wypalały oczy, żeby można było światła dokładniej ustawiać ... Prace wszelkie oczywiście w gimpie wyglądają na ciemne jak cholera, a po wrzuceniu np na tło pulpitu są jasne jakby kontrast o połowę przestawić.

« Ostatnia zmiana: 09.02.2017, 22:15:40 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.09.2015, 16:40:45 »

Nie wydaje mi się, aby kolor okna robił aż tak dużą różnicę w postrzeganiu kolorów i kontrastu. Kolor tła, na którym znajduje się obraz z łatwością zmienisz poprzez menu: Edycja -> Preferencje -> Okna z obrazami: Wygląd: Wygląd wyściółki płótna. Natomiast jeśli chodzi o zmianę wyglądu całego interfejsu, to już musisz sobie zainstalować jakąś ciemną skórkę: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56815.0.html.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 19.09.2015, 16:49:51 »

Motywy monochromatyczne udostępnił też Zbyma72age:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,64179.msg292746.html#msg292746
Zapisane
miskmaster
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

miskmaster


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.09.2015, 17:02:59 »

Oj robi różnicę. To samo jest w przypadku standardowego programu do otwierania zdjęć w win 7. Ma białe tło i w momencie, gdy otwieram w nim mniejsze, ciemne obrazy i standardowo zajmują jakąś 1/2 ekranu nie widać na nich prawie nic. Natomiast gdy zrobię zbliżenie i już zajmują całość, a biała ramka (tło programu) znika, widać już każdy detal. Nie chce mi się szukać powodu tejże sytuacji. Pewnie jakiś istnieje i opiera się o postrzeganie kolorów przez oko ludzkie lub przetwarzanie ich przez TV - choć niby jest bardzo dobry ;] A może bym w nim znalazł opcje, która by mi pomogła. Ale po co kombinować, gdy można po prostu zmienić tło, które dodatkowo nie będzie tak męczyć oczu swoją jaskrawością i ten problem zniwelować Uśmiech

Dziękuję za pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zmiana wyglądu gimp-a
Skocz do: