Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak stworzyć kreskówkową postać?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak stworzyć kreskówkową postać?  (Przeczytany 1973 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kasumi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 13.09.2015, 21:53:52 »

Cześć. Mam w głowie pewien projekt coś w stylu logo klanowe w cs. Obrysowałam wszystko pięknie na kartce jak ma to wyglądać, zaczęłam pomysł przenosić do gimpa, zrobiłam piękną tarczę, głowę tejże postaci i zaczęły się schodki, których na razie pokonać nie potrafię. Dlatego też zwracam się z pytaniem do Was, czego użyć aby wykonać postać przynajmniej zbliżoną do tej z obrazka? Chciałabym stworzyć coś swojego, czegoś się nauczyć. Włosy jakieś tam mi wyszły ale już oczy, usta to katastrofa, która w najmniejszym punkcie nie przedstawia tego, co bym chciała. Mam nadzieje, ze ktos wykaże się uprzejmością i pomoże biednej dziewczynce z problemem Chichot załączam obrazek

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3.


* herb_for_sell_by_hqveq-d4nwewu_12445.png (149.5 KB, 500x500 - wyświetlony 1087 razy.)
« Ostatnia zmiana: 05.10.2015, 13:15:07 wysłane przez be@ » Zapisane

Motocyklistka, piłkarka, kobieta-gracz, przyszły informatyk. Widzewiaczka i Madridistka.
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.09.2015, 22:53:33 »

Droga biedna dziewczyno z problemem, oczy i usta wg mnie najlepiej zrobić piórem. Groźne tatuaże na policzkach możesz zrobić pędzlem (poszukaj odpowiedniego gdzieś w darmowych źródłach typu deviantART).
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.09.2015, 05:21:21 »

Moim zdaniem tego typu postać znacznie łatwiej byłoby wykonać w programie wektorowym, np. Inkscape. W GIMP-ie można posłużyć się zaznaczeniem i ścieżkami, ale manipulowanie tymi ostatnimi nie jest tak wygodne jak w Inkscape.
Jeśli masz rysunek na kartce, to go zeskanuj, otwórz sobie w programie i odrysuj.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak stworzyć kreskówkową postać?
Skocz do: