Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet do 1500 zł  (Przeczytany 6036 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
blankname
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

blankname


Zobacz profil
« : 06.09.2015, 18:48:41 »

Moje drugie podejście do rysowania na tabletach graficznych.
Potrzebuję czegoś w miarę wygodnego, do 1500 zł, ale przy silnej argumentacji może być do 2000 zł.
Korzystam z monitorów różnych rozmiarów i rozdzielczości (1080p 16:9, 900p 16:10, 768p 4:3), a planuję zakup monitora 1440p.
Do tego, jak można wywnioskować z tematu, potrzebny tablet. Doświadczenia nie mam jeśli chodzi o rysowanie, ale od czegoś trzeba zacząć.
Myślałem o Intuos Pro M, ale w internecie znalazłem info o czymś takim, jak HUION DWH69. Jest 4x tańszy, ale nie wiem, jak z jakością i obsługą.
Zdarzyło mi się wcześniej kupić tablet Bamboo Pen & Touch dość małych rozmiarów i po tym wnioskuję, że to nie mój rozmiar. Potrzebuję czegoś większego.
Zapisane
RSgrafik
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 16.09.2015, 14:55:29 »

Mając taki budżet chyba nie znajdziesz nic lepszego jak Wacom Intuos Pro w rozmiarze jaki Ci pasuje. Osobiście mam L i czasem mam wrażenie, że jest za duży. Z kolei kiedyś miałem mniejszy i wydawał mi się zbyt mały więc to chyba zależy też od klasy sprzętu i pewnie jeszcze kilku innych czynników czy subiektywnych wrażeń. Jedno co ważne - wyżej jest już chyba tylko Cintiq... Koniecznie pomacaj to przed zakupem.
Zapisane

Dziękuję i pozdrawiam:
RSgrafik
Wojtryb
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.09.2015, 16:10:47 »

Za taką cenę to praktycznie wszystkie tablety profesjonalne i półprofesjonalne od wacoma nie licząc cintiqów są do kupienia. Inne marki niby też można kupować ale mimo wszystko wacom nawet te najtańsze tablety ma świetne (w końcu japońska firma). Zauważyłbym jednak, że raczej to nie sam sprzęt jest najważniejszy, bo i znam ludzi z ameryki co sobie pokupowali najdroższy sprzęt a rysować nie potrafią i znam takich co na najtańszych tabletach wywijają dzieła sztuki. A rozmiar nie ma aż takiego znaczenia. Na S można zawsze zzoomować (miałem taki 4 lata), M pozwala już na ruchy całą łapą, chociaż ich jeszcze nie wymusza), no a L to chyba jednak trzeba umieć rysować z łokcia chociaż takiego nigdy nie miałem i nie testowałem.
Tak więc jak dopiero zaczynasz to tak na prawdę nie ma znaczenia co wybierzesz. Tablety S i M spokojnie powinny wystarczyć. Tylko takie to spokojnie można dostać za 300-500 zł. Te "profesjonalne" za właśnie jakieś 1500 mają po prostu masę bajerów, przycisków i udogodnień które i tak nie są tak potrzebne jak dużo rysowania Uśmiech
Zapisane
magda44
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

magda44


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.05.2017, 14:48:18 »

Zainteresowana jestem kupnem tabetu graficznego.. zaczynam przygode ... ktos cos moze polecić?
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet do 1500 zł
Skocz do: