Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] 'Rozlewające się' efekty 'Neon Glow i Tubes'
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] 'Rozlewające się' efekty 'Neon Glow i Tubes'  (Przeczytany 3247 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Squap
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Squap


Zobacz profil
« : 24.08.2015, 11:13:53 »

Witam.

Ostatnio napotkałem się z pewnym problemem  Smutny Gdy duplikuję warstwę 'Neon Glow i Tubes' (neon) to oba efekty jakby się 'rozlewają'. Wszystkie zaokrąglenia zaostrzają się, a efekt tego jest... no nie zbyt ładny.

Z góry przepraszam za moją chaotyczną wypowiedź. Siedzę w gimpie dopiero kilka dni  Zawstydzony
« Ostatnia zmiana: 24.08.2015, 20:27:47 wysłane przez Squap » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.08.2015, 11:16:08 »

To może zacznij od początku, bo nikt tu nie jest wróżką i nie ma szklanej kuli. Opisz wszystko dokładnie:
- Skąd w ogóle wzięły się te warstwy?
- Czy to co opisujesz dotyczy jakiegoś tutorialu (jeśli tak, to podaj odnośnik)?
- Czy może jest efektem użycia któregoś z filtrów (podaj nazwę filtra)?
- Co w ogóle starasz się osiągnąć?
Zapisane
Squap
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Squap


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.08.2015, 11:29:44 »

To może zacznij od początku, bo nikt tu nie jest wróżką i nie ma szklanej kuli. Opisz wszystko dokładnie:
- Skąd w ogóle wzięły się te warstwy?
- Czy to co opisujesz dotyczy jakiegoś tutorialu?
- Czy może jest efektem użycia filtra?
- Co w ogóle starasz się osiągnąć?

1) Duplikuję warstwy, w celu 'wklejenia' gifu do sygnatury (zgodnie z tym poradnikiem https://www.youtube.com/watch?v=z5pHhigh6uk)

2) Tak użyłem filtra. Filtry>Alfa na logo>Neon

3) Próbuje zrobić sygnaturę bez tła, wraz z gifem  Zawstydzony
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.08.2015, 11:39:53 »

No widzisz, i skąd ja to wszystko miałam wiedzieć? Przecież ten tutorial nawet nie pochodzi z naszego forum...
Najlepiej by było, jakbyś podrzucił XCF-a. Ja sobie na razie obejrzę tego tutka, ale skoro mowa o formacie GIF i przezroczystości, to podejrzewam, że masz obraz w trybie indeksowanym. Tryb ten nie obsługuje półprzezroczystości, skutkiem czego wszelkie rozmycia i poświaty się wyostrzają. Sprawdź w menu: Obraz -> Tryb i przełącz na RGB.
Zapisane
Squap
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Squap


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.08.2015, 11:47:15 »

No widzisz, i skąd ja to wszystko miałam wiedzieć? Przecież ten tutorial nawet nie pochodzi z naszego forum...
Najlepiej by było, jakbyś podrzucił XCF-a. Ja sobie na razie obejrzę tego tutka, ale skoro mowa o formacie GIF i przezroczystości, to podejrzewam, że masz obraz w trybie indeksowanym. Tryb ten nie obsługuje półprzezroczystości, skutkiem czego wszelkie rozmycia i poświaty się wyostrzają. Sprawdź w menu: Obraz -> Tryb i przełącz na RGB.

Niestety chyba nie chodzi o to  Smutny Tryb RGB miałem już włączony Smutny
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.08.2015, 12:14:11 »

Strasznie długi ten videotutorial, a nawet nie wiem, w którym momencie masz problem. Najlepiej będzie jak zapodasz plik XCF albo mogę pomóc przez Skype, bo widząc jak chaotycznie napisałeś pierwszego posta, to będzie trudno się dogadać pisemnie. Poza tym musiałabym naprawdę widzieć co się tam dzieje, a w Skype jest opcja współdzielenia ekranu.
W innym wypadku musiałbyś opisać dokładnie krok po kroku, co tam zrobiłeś i pokazać zrzuty z okna warstw i z okna programu przed i po powieleniu tych warstw.
Ja sobie zaraz sprawdzę efekt tego filtra, żeby zobaczyć co tam za warstwy się pojawiają i co się dzieje, kiedy je zduplikuję.

@Edit:
Faktycznie efektem użycia filtra są warstwy Neon Tube i Neon Glow. Na tych warstwach, na przezroczystym tle znajduje się rozmyta poświata, więc oczywistym jest, że po ich powieleniu poświata zostanie wzmocniona, jakby zagęszczona, ponieważ warstwy się na siebie nakładają i to co było półprzezroczyste staje się mniej przezroczyste. To tak, jakbyś nałożył na siebie dwie półprzezroczyste, kolorowe szybki.
Jeśli chcesz zrobić animację w formacie GIF, to nie możesz mieć cieni ani poświat czy innych rozmyć na przezroczystym tle, ponieważ podczas eksportu do formatu GIF obraz zostanie automatycznie zindeksowany i wszystkie półprzezroczystości zamienią się w pełną przezroczystość lub nieprzezroczystość. Jeśli natomiast pod te powielone warstwy planujesz podłożyć jakieś tło, to nie masz się co przejmować tym efektem - zniknie po dodaniu tła do każdej warstwy. Z tym, że warstwę Neon Tube trzeba najpierw połączyć z warstwą Neon Glow i dopiero wtedy powielać.
« Ostatnia zmiana: 24.08.2015, 12:35:08 wysłane przez be@ » Zapisane
Squap
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Squap


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.08.2015, 12:30:45 »

Bardzo dziękuję za fachową pomoc!

//be@: Nie ma potrzeby cytowania całości posta, pod którym bezpośrednio odpowiadasz. Usunęłam zbędny cytat.
« Ostatnia zmiana: 24.08.2015, 12:34:13 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] 'Rozlewające się' efekty 'Neon Glow i Tubes'
Skocz do: