Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jaki hosting obrazów?  (Przeczytany 3443 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lilkakis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 04.07.2015, 12:37:53 »

Cześć.
Poszukuję hostingu na którym po wgraniu obrazu nie wygasa On po tygodniu(hejo iv.). Najlepiej bez wymagania kont premium.

//be@: Poprawiłam tytuł. Staraj się dawać nieco bardziej rozwinięte te tytuły.
« Ostatnia zmiana: 21.12.2015, 13:06:56 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04.07.2015, 12:44:34 »

Na Flickrze masz 1TB miejsca za free. Konto trzeba założyć, ale jest darmowe. Korzystam od dawna i nic mi nie zginęło. Nie kompresują obrazów podczas wgrywania i można podawać bezpośrednie odnośniki. Dropbox też się świetnie sprawdza jako hosting obrazów i za darmo jest w tej chwili chyba 2 GB. Aplikację można odinstalować i bardzo łatwo wrzuca się zdjęcia przez przeglądarkę www - wystarczy przeciągnąć obrazek np. z pulpitu na otwartą kartę w oknie przeglądarki. Bardzo szybko i bardzo wygodnie się wrzuca i tak samo kopiuje bezpośredni odnośnik.
Przez pewien czas korzystałam z minus.com (10 GB za free), ale tam jednak obrazki znikają po dłuższym czasie.

Bez zakładania konta, to raczej nie ma nic pewnego. Zwykle wszędzie usuwają takie obrazy po czasie.
Zapisane
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.07.2015, 21:34:58 »

Nie polecam korzystać w ogóle z polskich hostingów zdjęć - Jedna wielka kicha. Najlepiej wykupić sobie sms-em nawet taki głupi serwer za kilka złotych i tam wszystko hostować. Jeśli jednak już ktoś upiera się pod tego typem strony to polecam: imgur.com
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.07.2015, 21:44:06 »

@dree - a mógłbyś napisać coś więcej? Przeglądam ten Imgur i nie mogę znaleźć ile miejsca otrzymam na darmowym koncie, czy wgrywane obrazy są kompresowane i czy można podawać bezpośrednie odnośniki. Za to mogę się np. dowiedzieć, czy Sarah jest prawdziwą osobą. Zaiste bardzo przydatna informacja.
Zapisane
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.07.2015, 17:31:38 »

Hm, nie mam pojęcia. Zazwyczaj gdy coś tam umieszczałem to potrzebowałem jedynie hostingu na szybko, aby gdzieś podlinkować obraz. Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę głównie takie sytuacje to serwis sprawuje się znakomicie w porównaniu z polskimi hostingami jak iv, tinypic, fotosik itd.

Wgrywane obrazy tam nie są kompresowane jak w przypadku np. Imageshack oraz można podawać bezpośrednie linki do nich.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.07.2015, 17:47:02 »

Dzięki Uśmiech A nie wiesz przypadkiem, czy ten imgur pozwala podmieniać obrazki bez zmiany bezpośredniego odnośnika, tak jak Dropbox? Od dawna szukam hostingu z taką funkcjonalnością i nie mogę znaleźć, a na Dropbox za free jest jednak troszkę mało tego miejsca (zwłaszcza, jeśli wrzuca się tam nie tylko obrazy, ale też większe pliki i całe strony www), więc przydałby mi się drugi taki hosting.
Zapisane
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 08.07.2015, 14:39:37 »

Raczej nie posiada takich opcji. Takie możliwości bardziej pasują do dysków w chmurach, właśnie jak dropbox a imagur to jedynie zwykły hosting obrazków i w tej formie się dobrze spisuję.

Polecam ten artykuł, może znajdziesz coś dla siebie: http://www.fotopolis.pl/n/20533/17-najciekawszych-dyskow-w-chmurze/?page=2
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.07.2015, 02:28:41 »

Ciekawy artykuł, ale o takiej opcji nic nie wspominają. Nawet jak któryś z tych dysków ją oferuje, to przecież nie będę instalować każdego po kolei i sprawdzać...
OneDrive, GoogleDrive i Mega z pewnością jej nie mają, bo z tych akurat korzystam, a kilka innych, tam akurat nie opisanych, już testowałam.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Jaki hosting obrazów?
Skocz do: