Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Potrzebna opinia do prac na logiem
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Potrzebna opinia do prac na logiem  (Przeczytany 6368 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lacwik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Lacwik


Zobacz profil
« : 02.07.2015, 13:13:26 »

Witam was, potrzebuje waszej opinii odnośnie kilku moich prac, mianowicie pracuję nad minimalistycznym logiem na stronę kolegi i nie wiem czy moja praca idzie w dobrym kierunku, otóż chodzi o to żeby logo było minimalistyczne i dobrze wyglądało na stronie internetowej oraz na koszulkach (małe na piersi oraz duże na plecach)

Proszę o jak najwięcej opinii typu co zmienić co poprawić a co się wogole nie podoba no i jakieś porady Chichot
Prace jeszcze nie są wykonane super estetycznie, narazie chodzi o zamysł Chichot

Raczej nie mogę podać linku ale na fb możecie wpisać poprostu 'biegający student' jeśli chcecie mieć porównanie z tematyką strony

P.S. w ostatnim załączniku powinno być białe tło, nie wiem dlaczego na siłe jest przeźroczyste


* prototyp.jpg (67.14 KB, 1146x1168 - wyświetlony 382 razy.)

* kolejny.png (113.61 KB, 1920x1080 - wyświetlony 458 razy.)

* kolejny2.png (113.19 KB, 1920x1080 - wyświetlony 439 razy.)

* prototyp3.jpg (300.06 KB, 1146x1168 - wyświetlony 396 razy.)

* logotyp3.png (86.49 KB, 1920x1080 - wyświetlony 404 razy.)

* prototyp4jpeg.png (88.51 KB, 1146x1168 - wyświetlony 428 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.07.2015, 13:25:34 »

Jak na tą chwilę jest to dość słabe i nieprzemyślane. Co w ogóle ma oznaczać to koło zębate? W jaki sposób ma się to kojarzyć z bieganiem, bo mi raczej z rowerem się kojarzy?
Skoro ma być minimalistyczne, to ogranicz się do jednego symbolu, a nie tak jak na ostatnim masz aż 3: czapkę, koło zębate i jeszcze inicjały. Może spróbuj z tych pierwszych liter stworzyć jakiś ciekawy symbol kojarzący się ze studiami albo bieganiem.
Właściwie to nie wyjaśniłeś, co dokładnie to logo ma wyrażać. Przemyśl także jakie ma budzić emocje, czy ma być np. pełne ekspresji, wesołe czy raczej poważne. Z czym powinno być kojarzone, w jaki sposób odbierane, aby najlepiej dopasować to do charakteru i treści strony.
Druga sprawa, to strasznie zła jakość, widoczne piksele, jakieś plamy, postrzępione krawędzie. Takie rzeczy są niedopuszczalne w logo.
Zapisane
Lacwik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Lacwik


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.07.2015, 14:01:27 »

Odnośnie jakości powiedziałem na początku, wszystko robione na szybko w 10min bo nie zależało mi na ostatecznym efekcie narazie.
Piła w tle była też luźnym całkowicie pomysłem, szukamy odpowiednich symboli bo narazie mamy tylko czapkę.
Jeśli chodzi o emocje i skojarzenia, w sumie masz tu rację że koło zębate nijak ma sie do begania, ale zapomniałem wspomnieć, że strona jest generalnie o sporcie na studiach, nie tylko o samym bieganiu a chcieliśmy bardziej, żeby logo było bardziej agresywne choć nie do przesady Chichot Głównie latamy po eventach sportowych dla 'twardzieli' typu Runmaggedon czy Survival Race a część z nas od długich lat uprawia sporty typu sztuki walki, crossfit, kulturystykę czy też sporty ekstremalne. Stąd też bierze się lekki chaos bo nie wiemy co ma się znaleźć na minimalistycznym logo Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.07.2015, 14:18:31 »

W takim razie też to wszystko wydaje mi się nieco zbyt statyczne. Może jakaś czcionka w stylu sportowym? Pooglądaj sobie loga związane ze sportem, survivalem:
https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=logo+sport+design
https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=logo+survival+design
Nie chodzi mi o symbole, tylko o podpatrzenie ogólnej typografii.
A co do symbolu, to już pisałam, najlepiej niech będzie jeden, taki z którym najbardziej chcecie być kojarzeni. Tu już niestety trzeba pogłówkować Mrugnięcie
Dodam jeszcze, że najlepiej to sobie te pomysły najpierw na kartce rysować i wypisać sobie wszystkie możliwe skojarzenia, wtedy najłatwiej wpaść na jakiś pomysł. Albo zróbcie burzę mózgów Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: 02.07.2015, 14:28:35 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Potrzebna opinia do prac na logiem
Skocz do: