Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Inscape wektoryzacja obrazka i kolorowanie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Inscape wektoryzacja obrazka i kolorowanie  (Przeczytany 8248 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ryczol
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Ryczol


Zobacz profil
« : 28.05.2015, 18:27:09 »

Witam
Dostałem takie polecenie od nauczyciela: twoim zadaniem jest wektoryzacja i pokolorowanie obrazka, który znajduje się pod adresem: https://www.dropbox.com/s/4kdabwhjl97lqb5/wektory.jpg?dl=0
Niestety od 2 miesięcy nie było mnie w szkole, z powodu choroby. Kompletnie nie wiem jak to zrobić, ma to być w programie inscape.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14.08.2015, 20:31:06 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.05.2015, 19:16:29 »

Ostrzeżenie
Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3

Otwórz obrazek w programie Inkscape i wybierz: Ścieżka -> Wektoryzuj bitmapę. Po zwektoryzowaniu wypełnij kolorami za pomocą kubełka.
To tak ogólnie, szczegóły mogę podać, kiedy poprawisz tytuł.
Zapisane
Ryczol
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Ryczol


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.05.2015, 15:01:25 »

Witam
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli mogę prosić wyjaśnij to jaśniej ze szczegółami. Tytuł już poprawiłem przepraszam za to nie doczytałem regulaminu.Pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 31.05.2015, 19:08:44 »

1. Otwórz obrazek w Inkscape
2. Zwiększ kontrast za pomocą: Filtry -> Kolor -> Jasność - Kontrast (Lightness-Contrast). Jasność zmniejsz do ok. -20, a kontrast zwiększ do ok. 55.
3. Zwektoryzuj obraz za pomocą: Ścieżka -> Wektoryzuj bitmapę z ustawieniami jak na poniższym zrzucie:



4. Usuń oryginalny obrazek zostawiając tylko ścieżkę
5. Wypełnij kubełkiem poszczególne obszary obrazka wybierając kolory z palety. Pamiętaj, że kubełek wypełnia tylko domknięte obszary, więc w razie potrzeby uzupełnij brakujące fragmenty ścieżek.
Poradnik dotyczący wypełniania kubełkiem: http://inkscape-tutorial.pl/tutoriale/szybkie-raddy-wideo/item/75-lepsze-wypelnianie.html

Zapisane
Ryczol
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Ryczol


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.06.2015, 07:21:18 »

Dziękuję
Mam jeszcze  pytanie jak jest:usuń stary obrazek, to jest ten na na zewnątrz czy ten pod spodem? Ten na zewnątrz robi się taki bardziej szary.  Sama ścieżka jak wygląda??
Przepraszam za te może błahe pytania, ale jestem w tym kompletnie zielony.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.06.2015, 15:24:09 »

Jak klikniesz w obrazek, to na pasku stanu wyświetli się podpowiedź, który obiekt został wybrany. Poza tym można kliknąć narzędziem do edycji ścieżek, wtedy powinny wyświetlić się węzły. Na obrazku rastrowym ich nie będzie. Kolor ścieżek można dowolnie zmieniać, wystarczy zaznaczyć ścieżkę i wybrać kolor z palety.
Zapisane
Ryczol
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Ryczol


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.06.2015, 20:43:55 »

Dzięki!!1
Już ostatnie pytanie a jak wypełnić kolorem jeśli jest przerwa w obrysie, ścieżce??
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.06.2015, 21:00:01 »

Tak jak pisałam wcześniej, trzeba uzupełnić brakujące fragmenty ścieżki. Można je dorysować np. piórem lub ołówkiem albo użyć narzędzia do edycji węzłów, aby zmienić kształt istniejącej ścieżki.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Inscape wektoryzacja obrazka i kolorowanie
Skocz do: